Przeżuwanie

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przeżuwanie

Post autor: xMsMartax »

Mój szczur z rodziny mikrobów też przeżuwa... ale wygląda mi to raczej na objaw zadowolenia, bo robi to zazwyczaj jak układa się do snu
Obrazek
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeżuwanie

Post autor: LaCoka »

Wczoraj dorwałam Kokę i zajrzałam do jej paszczy, ząbki nie są za długie ale za to dolne są nieco szeroko rozstawione.
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Przeżuwanie

Post autor: Magamaga »

Wydaje mi się, że "rozstrzelenie" ząbków jest normalne.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Arabela666
Posty: 71
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przeżuwanie

Post autor: Arabela666 »

Dobrze że poszłam, był bardziej stanowczy lekarz, zajrzał do paszczęki i stwierdził że faktycznie tam "coś" jest. Zęby z przodu też mu się za bardzo nie podobały, mówił że trochę za długie. We wtorek go uśpią i zidentyfikują co to jest. 3majcie kciuki.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przeżuwanie

Post autor: Paul_Julian »

Za długie żeby to nie problem . Rozstrzelenie ząbków dolnych i kiwanie sie ich to też naturalne . Dolne ząbki sie rozchylają na bok , po to żeby górne weszły między nie . Szczur ma jeszce kilka zębów trzonowych , bywa że weci o nich zapominają , a tam tez mogą być np. ropnie .
Nie wiem tylk0o czemu chcą usypiać ogona , żeby zobaczyć co tam jest . Moze chcą użyc mini kamerki , a do tego potzrebna narkoza?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Przeżuwanie

Post autor: zalbi »

Paul_Julian pisze:Nie wiem tylk0o czemu chcą usypiać ogona , żeby zobaczyć co tam jest . Moze chcą użyc mini kamerki , a do tego potzrebna narkoza?
proszę:
zalbi pisze:może miec przerost zębów trzonowych - a żeby je chociażby obejrzec, trzeba szczura troche uspic, bo ogląda się to rozwierając szczurzą szczękę, czego nie dało by się zrobic "na żywca"


Arabela - można też przy okazji zrobic rtg szczurzej szczęki - będzie wtedy wiadomo co i jak, a szczur nie będzie się wyrywał.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Przeżuwanie

Post autor: Nakasha »

Nie trzeba "usypiać" szczura, wystarczy podać "głupiego jasia", to nie to samo co pełna narkoza. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Arabela666
Posty: 71
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przeżuwanie

Post autor: Arabela666 »

Mówiła że to bardzo płytka narkoza, a szczura wybudzą w 30 sekund. Więc to być może głupi jaś tylko pani mi to chciała jak krowie na granicy wytłumaczyć. Właśnie o tych trzonowych mówiła, że ich nie zobaczymy bez uśpienia i jakimś minirozwieraczem otworzenia mordzi. Babka mówiła że już to robiła i że absolutnie nie ma powodu do obaw :/.
Awatar użytkownika
Arabela666
Posty: 71
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przeżuwanie

Post autor: Arabela666 »

Właśnie wróciliśmy od weterynarza, Aramisek miał ułamany ząb trzonowy. Ostrą krawędź próbował sobie tym dziamaniem zetrzeć i nawet mu się to udawało. Poza tym miał za długie dolne przednie zęby które też mu mogły przeszkadzać.
Została mu podana narkoza ale płytka. Weterynarz obejrzała całą mordkę nie było tam żadnych ran. Spiłowała ząb trzonowy i podcięła przednie. Wybudziła w ciągu pięciu minut, Aramisek już prawie doszedł do siebie, pozdrawiam :)
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Przeżuwanie

Post autor: Sheeruun »

No i wszystko się dobrze skońcvzyło ;) Wymiziaj Aramiska za to, że był takim dzielnym chłopcem ;)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przeżuwanie

Post autor: xMsMartax »

Super , że wszystko poszło dobrze :)
Mam pytanie, do jakiego chodzisz weterynarza?
Obrazek
Awatar użytkownika
Arabela666
Posty: 71
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przeżuwanie

Post autor: Arabela666 »

Do Ilony Jeziorskiej Fornal. Ale umawiam się konkretnie z nią, przyjmuje czasem na Czecha a czasem na Bór. Jakbyś szła to lepiej zadzwonić, bo jak trafisz na starszą Fornalową (to na Bór) to będzie grała przed tobą że wszystko wie, a szczurów to ona się boi... Podobno jeszcze koło ronda Mickiewicza w bramie jest lekarz który moze się szczurkiem zająć, ale nigdy tam nie byłam.
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przeżuwanie

Post autor: xMsMartax »

Tak tak wiem, też chodzę właśnie do niej ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”