Wyliniałe Oczka

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
paperetka
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 07, 2010 6:06 pm

Wyliniałe Oczka

Post autor: paperetka »

Witam , rozglądałam się na forum czy ktoś miał już ten problem, ale albo przeoczyłam albo faktycznie takiego nie było.
Dżaninę mam już od półtorej roku i niedawno miała lekka grzybicę, z którą szybko sobie poradziłyśmy, choć nie wiem czy skóra szczórki wróciła po tym do normy. Od jakiegoś czasu (ok tygodnia) miała też małe łezki ropne na jedynym oku, nie zlepiały jednak ani nie 'paprały' jej oczek. Ostatnio musiałam wyjechać zostawiając ja w domu (co wcześniej robiłam i nie było problemów) i w tym czasie zaczęły ropieć jej oba oczka. Zajęła się tym moja mama, wyszukując na necie, ze to stres mógł być przyczyną, jednak po powrocie zauważyłam, że obwódka oka lekko wyliniała i przy jednym oczku jest coś na kształ małych (dwóch) czarnych plamek.(jeżeli któreś z was widziało kiedyś psa z nożycą, może sobie wyobrazić, że oczy Dżaniny wyglądają podobnie)
Do weta biorę ją przy pierwszej okazji, ale chciałabym wiedzieć, czy ktoś miał już ten problem. Nie wygląda na obolałą ani apatyczną, ale w miarę możliwości chciałabym jej pomóc przed wizytą.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wyliniałe Oczka

Post autor: Paul_Julian »

Nie znalałem nożycy , tylko nużycę - chorobe dermatologiczną :)
Nie ejsteśmy w stanie Ci pomóc na odległość , ogonka musi zobaczyć lekarz . Ropna wydzielina z oczek może świadczyć o jakimś zapaleniu , podraznieniu , może jej coś wpało do oka , albo sie zadrapała? Albo zadrapała ją kolezanka podczas bójki?
Stres objawia sie niby krwią wokół oczek , nazywa sie to porfiryna i na forum znajdziesz info na ten temat.
Bardzo możliwe , że Dżaninkę boli czy swedzi oczko i trze je łapkami i dlatego jest wyliniałe. Na temat plamek cięzko cokolwiek powiedzieć .
Weż małą do weta , pewnie dostanie kropelki , ale to trzeba wszystko sprawdzic :) Z tego co wiem , oczka mają tez jakies połączenia z zębami , więc może być też np. zapalenie zęba trzonowego.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Wyliniałe Oczka

Post autor: nausicaa »

nie do końca wiem, co masz na myśli pisząc wyliniale oczka. mnie się to kojarzy właśnie z takimi obtarciami, że oczko jest takie jakby bez włosów na futerku dookoła, moje zwykle tak maja, gdy się pobiją i je swędzi/boli/ piecze oczko, więc je trą i stąd to wylinienie. zapuszczam im 2x dziennie gentamycyną i przechodzi. ale to tylko na receptę, więc idź do weta
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”