Różne kolory oczu

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Tomek1984
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 12, 2010 9:15 pm

Różne kolory oczu

Post autor: Tomek1984 »

Witam.
Mam rudą szczurke i ona ma, a przynajmniej powinna mieć czarwone oczy.
Od jakiegoś czasu zauwazyłem, że jedno oko dosłownie jej wyblakło. Jest mozna powiedzieć przeźroczyste a jezeli chodzi o kolor to jasno rózowe (drugie jest czerwone).
Powiedzcie czy jest to jakaś choroba, czy ona widzi na to oko?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Różne kolory oczu

Post autor: nausicaa »

jeśli szczurka nie miała tak od początku to znaczy, że to nie jest normalne.radzę iść do weta, żeby dokładnie oczko obejrzał. mogła je sobie uszkodzić mechanicznie(bójka zakłucie), wtedy w oku jest taka jakby dziurka, a to może skończyś się pęknięciem lub wypłynięciem gałki (mója szczurcia to miała, nikomu nie życzę), apotem ogólnym zakażeniem orgaznimu. po drugie to jeszcze może być owrzodzenie, co też koniecznie trzeba leczyć. a czy widzisz, żeby oko było takie jakby mętne i miało nierówną powierzchnię, jakby wklęsłość, rozwarstwienie?

w takich przypadkach, jeśli to jesy uraz, podaje się i krople do oczu, i antybiotyk, dlatego wet nieodzowny. nie weim, jak wygląda taki uraz u szczurków z czerownymi oczkami, bo moja Fruzia z tym problemem miała oczka czarne. czerwony kolor oczu szczurków jest spowodowany brakiem melaninny (brązowej) i oczko jest czerowne przez krew w naczyniu krwionośnym. stąd zastanawia mnie to blaknięcie mogłoby być spowodowane jakby brakiem dopływu krwi...tylko skąd brak tego dopływu krwi? niech mnie ktoś poprawi , jeśli to złe rozumowanie...
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Różne kolory oczu

Post autor: Paul_Julian »

Mozna by jeszcze podejrzewać zaćmę/jaskrę /ślepnięcie , ale nie mam pojęcia jak to wygląda u czerwonookich , które sa przecież niemal ślepe .
Wet jest nieodzowny , chorób oczek nie da sie tego uchwycić na zdjęciu (chyba , ze ma sie super dobry aparat) , poza tym szkoda czasu .
Napisz koniecznie , co powiedział wet.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Patty_K
Posty: 13
Rejestracja: pt lis 27, 2009 12:19 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różne kolory oczu

Post autor: Patty_K »

Witajcie,

podobny problem pojawił się kilka tygodni temu u naszej szczurci-albinoski. Oko z dnia na dzień stawało się coraz bledsze. Obecnie jest lekko różowawe. Weterynarz powiedział, że to prawdopodobnie zwichnięcie soczewki. Nie musi być wynikiem urazu. Szczur na to oko już nie widzi, ale poza tym nie ma to żadnych groźnych konsekwencji dla ogólnego stanu zdrowia. Podobno taka przypadłość nie jest rzadkością.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Różne kolory oczu

Post autor: Paul_Julian »

Szczurki albinoski i tak prawie nie widzą , wiec to nie kłopot. Ale czy to zwichnięcie soczewki nie powoduje jakiś dolegliwości albo potem np. zapalenia?
W W-wie w Ogonku przyjmuje dr Oliwia, jest okulistą http://www.ogonek.waw.pl/grafik_dyzurow.html Jak coś mozna napisać do niej :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Różne kolory oczu

Post autor: alken »

albinosy często ślepną i oko jest wtedy takie mętne, białawe. nie wiem czy to konkretnie zwichnięcie soczewki, nie wiem na czym polega, przypuszczam że to ogolniej- zniszczenia spowodowane światłem.
jak oko nie powiększa się, nic nie cieknie, nie jest na stałe zmrużone, to raczej nic się nie dzieje
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”