Pasożyty? Nie pasożyty?

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
hermenegilda
Posty: 133
Rejestracja: pt lip 10, 2009 4:13 pm

Pasożyty? Nie pasożyty?

Post autor: hermenegilda »

Chłopcy mają w sierści białe kuleczki, jak ludzki łupież to wygląda. Nie drapią się. Czytałam tematy na forum, ale nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi. W najbliższych dniach będę robić im i tak badanie kału, ale czy to wystarczy? Jestem po śmierci biednego Majoneza przewrażliwiona. Brać ich do weta i badać te kulki, czy badanie kału da odpowiedź,czy coś im jest,czy nie?
gg : 5763772
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Pasożyty? Nie pasożyty?

Post autor: Nakasha »

Weterynarz powinien pobrać wymaz ze skóry i zbadać go pod mikroskopem. Być może jest to łupież, ale mogą być to jaja pasożytów, więc wizyta u weta jest raczej konieczna. Tak czy siak warto odrobaczyć ogonki ivermekyną (działa na pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne), dawkę trzeba powtórzyć po 10 dniach. Po zakończeniu kuracji lekami można je wykąpać w rozcieńczonym nizoralu.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pasożyty? Nie pasożyty?

Post autor: isia28 »

jeżeli te białe kuleczki oblepiaja włoski to moga byc jaja wszoły. ciezko je sciagnac tak sa mocno przyczepione .
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”