Próchnica

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Próchnica

Post autor: WildHeart »

Czy szczurowi mogą spróchnieć zęby? O.o
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Próchnica

Post autor: Paul_Julian »

Z tego co wiem mogą się psuć , szczególnie te tylnie trzonowe. A co się dzieje ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Próchnica

Post autor: WildHeart »

zajrzalam mojej pieknotce ktora mam dwa dni w domu do buzi i ma dwie czarne plamy na przednich zebach (gotnych) i tak sie zastanawiam co z tym zrobic, bo druga ktora mam dlugo ma piekne gladkie (co prawda pomaranczowo-zolte) aleraczej zdrowe, a to malenstwojakies takie... no i sie zastanawiam czy to moze byc pruchnica czy ona po prostu takie ma?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Próchnica

Post autor: Paul_Julian »

Moze pokaz to wetowi ? Normalnie ząbki są zółte, bez przebarwień ( a dolne sie rozchylają ). Jesli się ułamią lub wybiją , to odrosną. Ale jak chorują , to wtedy moze zachorować reszta organizmu - jak u ludzi :)
W W-wie na pewno jest jakiś dobruy wet, który bedzie potrafił ocenić ząbki.

Jeszcze mi przyszlo do głowy, ze moze jej sie cos przykleiło? łuseczka jakiegos ziarenka?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Próchnica

Post autor: WildHeart »

jak mi sie ja udalo zmusic zeby to pokazala to posktobalam ale nie schodzi wiec to nic przyklejonego zwlaszcza ze powieszchnia zeba jest gladka. do warszawy jechala z nia nie bede bo jest wystarczajaco zestresowana przyjazdem do mnie (3dni temu) i poznaniem nowego szczura, wiec podroz jeszcze do warszawy dusznym glosnym tlocznym pociagiem to raczej nie to co tygryski lubia najbardziej. dzisiaj bylam u weta sama i nie powiedziala mi nic konkretnego bo nie byla spec. do malych zwierzat mam isc jutro bo bedzie inna ktora sie zna. szczurek ogolnie nie wykazuje zadnych klopotow z jedzonkiem ani nic, a przyklad zdrowych zabkow mam u drugien myszatej dlatego tu napisalam :) jak sie dowiem u weterynarz co i jak to dam znac, co prawda dzisiaj mi pani powiedziala ze to maloprawdopodobne zeby u tak malego szczura (~5tygodni) zepsóły się ząbki, wiec zobaczymy :)
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Próchnica

Post autor: WildHeart »

pokazalam wetce i kazala czekac. mam patrzec czy to sie nie powieksza, nie zmienia, jak nie to z czasem sie zetrze, bo zeby rosna, a jak bedzie nie tak to wtedy bedziemy dziaiac. mozna zamknac :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”