[OCZY] Narośl na powiece?

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
bunia00
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:35 am
Lokalizacja: Knurów - Gdzieś na Śląsku

[OCZY] Narośl na powiece?

Post autor: bunia00 »

Mam mały problem z moim Edkiem. Jest to mój pierwszy szczur i ma już 1,5 roku. Ok. 2 tygodnie temu zauważyłam, że drapie oczko i robią mu się tam strupki. Najpierw miał coś w rodzaju śpioszka w kąciku, jednak gdy miał już w tych strupkach obie powieki zabrałam go do weterynarza. Był na wizycie w poniedziałek. Wet wyczuł jakąś małą narośl na górnej powiece i kazał to smarować maścią do oczu (Neomycinum) nawet 4 razy dziennie. Mam się do niego zgłosić za 2 tygodnie, jeśli mu się pogorszy to mam przyjść od razu. Dziś rano zauważyłam, że ma też takiego śpioszka na drugim oczku i ciemną wydzielinę z nosa. Przestraszyłam się, że to mykoplazmoza, ale Edek nie ma żadnych innych objawów. Czy ta wydzielina to może być wynik stresu związanego ze smarowaniem tego chorego oczka? Edek oczywiście za tym nie przepada ale nigdy wcześniej nie miał wycieków porfiryny. Czy iść z tym do weta? Jak myślicie?
Jeśli otworzysz swój umysł zbyt szeroko...
...wypadnie ci mózg.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [OCZY] Narośl na powiece?

Post autor: Paul_Julian »

Od czasu do czasu szczurki mogą mieć więcej porfirynki, szczególnie rano. Byc moze to stres związany z tym, ze smarujesz oczko i tego nie lubi. Obserwuj w kazdym razie czy coś wiecej sie nie dzieje, i czy to sie nie powtarza np. przez kilka dni. Bo takie jednorazowe to ejszce nic strasznego.
Czy szczurek jest sam ? Jesli tak, apelujemy o posiadanie kumpla ! :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
bunia00
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:35 am
Lokalizacja: Knurów - Gdzieś na Śląsku

Re: [OCZY] Narośl na powiece?

Post autor: bunia00 »

Jest sam jako sam szczurek, ma fumfele - świnkę morską, nie są razem w klatce ale on ją często nawiedza podczas spacerków i ma również czasowo do towarzystwa Yorka miniaturkę. Zastanawiam się nad zakupem szczurki dla niego (jest kastratem :P ). Jak na razie nic więcej mu nie ciekło ale ma w tej dziurce z nosa, z której mu pociekło, dalej takiego brunatnego choćby strupa. Mimo tego nie wygląda, żeby miał problemy z oddychaniem.
Jeśli otworzysz swój umysł zbyt szeroko...
...wypadnie ci mózg.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [OCZY] Narośl na powiece?

Post autor: zalbi »

jeżeli to mozliwe to wstaw zdjęcia, może ktos miał podobna sytuację.

a szczury zaadoptujesz z forum. kupic zaś możesz z hodowli zrzeszonej, ze sklepów itd nie bierz, są tam chore zwierzęta.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [OCZY] Narośl na powiece?

Post autor: Paul_Julian »

Własnie znalazłem na necie, że neomycyna do oczu jest neutralna i nie zaszkodzi. Podejrzewam, ze szczurek się po prostu stresuje tą całą opieką. Mozesz poczekać np. do poniedziałku, i jesli codziennie bedzie porfiryna, to wtedy idz do weta. I oczywiscie jakby sie coś pogorszyło to też.
U mnie jest "nowy " w stadzie i najzdrowszy szczur również zaczął porfirynkować , nawet z nią byłem na usg i czysciutkie :)
A ta narośl to taki jęczmień/guzek czy coś w rodzaju ranki ? Coś się z nią dzieje ? Być może drapie oczko, bo ta narośl mu przeszkadza?
Wartałoby skonsultowac to z jakimś okulistą , wiem , ze jakiś jest w W-wie, mozna by nawet mejla wysłac :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
bunia00
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:35 am
Lokalizacja: Knurów - Gdzieś na Śląsku

Re: [OCZY] Narośl na powiece?

Post autor: bunia00 »

Jak na razie wszystko z nim ok. Przez ostatnie dwa dni trochę mu odpuściłam z tym smarowaniem, żeby się uspokoił i nic mu już nie leci, tylko ma dalej brudną jedną dziurkę w nosie. Właśnie poszłam z nim najpierw do weta bo to drapał, i wet wyczuł tą narośl. To coś w rodzaju jęczmienia tylko że na powiece, a może nawet nad. W sumie jest to wielkości ziarnka gorczycy i nawet tego nie widać. Postaram się dziś dodać zdjęcie. A lekko wyłysiałe ma tam właśnie dlatego, że miał smarowane ;).
Jeśli otworzysz swój umysł zbyt szeroko...
...wypadnie ci mózg.
Awatar użytkownika
bunia00
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:35 am
Lokalizacja: Knurów - Gdzieś na Śląsku

Re: [OCZY] Narośl na powiece?

Post autor: bunia00 »

Zamieszczam link do zdjęć http://picasaweb.google.com/10594618530 ... crC5tyFMw#. Tą narośl ma nad lewym oczkiem, z przodu. Z wielkością może trochę przesadziłam ;).
Jeśli otworzysz swój umysł zbyt szeroko...
...wypadnie ci mózg.
Awatar użytkownika
bunia00
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:35 am
Lokalizacja: Knurów - Gdzieś na Śląsku

Re: [OCZY] Narośl na powiece?

Post autor: bunia00 »

Dziś Edek był ponownie u lekarza, tym razem innego. Dostał Dicortineff - vet w zawiesinie. Ten wet był bardziej konkretny i od razu zauważył co jest nie tak i co najważniejsze - nie bał się go (wet szczura). :) mam nadzieję, że Edkowi przejdzie.
Jeśli otworzysz swój umysł zbyt szeroko...
...wypadnie ci mózg.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”