chyba czkawka...

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sznurek_mrowek
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 28, 2010 9:02 pm

chyba czkawka...

Post autor: sznurek_mrowek »

Nie wiem czy to dobry dział na poruszanie takiego wątku, ale... Roczna szczurka, którą mam od kilku dni codziennie ma czkawkę lub coś co ją przypomina. Szczurka, którą mam od roku nigdy takiej czkawki nie miała. Dlatego się trochę zaniepokoiłam choć pewnie to normalne. Kolejne pytanie powinno pewnie być postawione na dziale dot. chorób ale nie chcę zakładać kilku wątków więc spytam przy okazji... Nowa szczurka ma również zgrubienie na czaszce między uszami coś jak "leżący policjant" ;), no i zaćmę na jednym oku (podobno ma ją od małego), ale czy taką zaćmę da się jakoś leczyć by lepiej widziała? Dziękuję z góry za odpowiedź. :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: chyba czkawka...

Post autor: Paul_Julian »

CHyba najlepiej wziąc obydwie do weta. Jesli ta czkwaka pojawiła się po przybyciu nowej, to moze być wynikiem stresu. Obserwuję to własnie w moim stadku. Mam nowego strachulca, i jak coś sie stanie, to zaraz dostaje czkawki.

Zaćma jest nieuleczalna, ale na pewno sa jakieś kropelki poprawiające komfort widzenia lub opózniające ślepotę. Szczurki slabo widzą , ale po co mają czuć się gorzej.
A zgrubienie na czaszcze ... to nie wiem... moze kiedyś sie uderzyla ?

Przeniosę topik do chorób
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: chyba czkawka...

Post autor: nausicaa »

jeśli oczko jest takie jakby mętne i szarawe, to prawdopodobnie szczurka na nie nie widzi i nie będzie już widzieć. obserwuj tylko czy z oczkiem nic się nie dzieje złego - np nie robi się takie nierówne na powierzchni, wtedy trzeba szybko podać krople i najlepiej,l żeby wet je obejrzał. z resztą można w ogóle spróbować jej to zakraplać (chyba Nacloffen nazywają się krople na odbudowę rogówki, to gdzieś jest w tematach).

roczny szczurek nie powienien mieć tak często czkawki. ale to może rzeczywiście wynik stresu...
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
sznurek_mrowek
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 28, 2010 9:02 pm

Re: chyba czkawka...

Post autor: sznurek_mrowek »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Do weterynarza udam sie z nią na pewno. pozdrawiam. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”