Guz na szyi.

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Guz na szyi.

Post autor: aneczka1-13 »

Dzisiaj zauważyłam u mojego szczurka guza na szyji. Jest mniej więcej wielkości takiej jak te szklane kuleczki co się kiedyś zbierało .Guz jest luźny i znajduje się pod skórą ale chyba nie przylega do żadnej kości.Charakter ma taki sam,apetyt również. Niestety gabinet weterynarza jest teraz nieczynny i będę mogła tam pójść dopiero w Poniedziałek.Czy może mi ktoś coś wstępnie o tym powiedzieć??
Obrazek
Klikać
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Guz na szyji.

Post autor: Cyklotymia »

Niestety nikt tu nie posiada kryształowej kuli ani zdolności wróżbity...
Może to być guz albo ropień, na odległość naprawdę trudno cokolwiek powiedzieć. Idź ze szczurem w poniedziałek do weta, najlepiej takiego, który się zna na szczurach - poszukaj na forum dobrego weta z Twoich okolic.
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Guz na szyji.

Post autor: aneczka1-13 »

Ja mam w okolicy dobrego weta.No i w poniedziałek z nim pójdę. A to że to może być guz albo ropień to sama wiem. Ale miałam nadzieje że ktoś mi coś powie na ten temat.
Obrazek
Klikać
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Guz na szyji.

Post autor: Cyklotymia »

Na jaki temat? O guzach i ropniach masz mnóstwo informacji - wystarczy użyć szukajki. Naprawdę tu nie ma jasnowidzów, żeby na 100% stwierdzić, co szczurkowi dolega... No chyba że się ukrywa tu jakiś ;)
mart
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 16, 2010 12:01 am

Re: Guz na szyji.

Post autor: mart »

witam. jesli twoj szczurek jest dziewczynka to bardzo mozliwe ze jest to niezlosliwy guz gruczolu sutkowego. polozenie pod sbroda moze byc mylace, ale tam tez jest gruczol sutkowy. wystepuje u wielu szczurek ktore nie zostaly wysterylizowane do 8 miesiaza zycia. rzadko zdarza sie tez u chlopcow. jest niebolesny, wiec dopoki nie urosnie bardzo duzy i nie uciska na zadne narzady szczurek nie zdaje sobie z niego sprawy i nie przeszkadza mu on, ma apetyt i funkcjonuje normalnie. moze byc czasem otoczony ropa. rosnie niestety bardzo szybko wiec jak najszybciej trzeba isc do weta. jesli szczurek ma ponizej 1,5 roku to rokowania na pomyslny przebieg operacji sa bardzo dobre - najwieksze zagrozenie stanowi narkoza, z ktorej starszy szczurek moze sie nie wybudzic, a po niej groza mu infekcje drog oddechowych, dlatego wet powinien oslonowo po operacji podac antybiotyk i lek przeciwzapalny przez 10 dni. poza tym warto zdecydowac sie na operacje, bo nieleczony jak juz mowilam rosnie szybko (nawet wielkosci pol szczura) i utrudnia zycie, uciska inne narzady itp i wtedy trzeba szczurka uspic, bo zal patrzec jak sie meczy. jeszcze jedno. wet stwierdzi czy to nie ropien (nakluwajac). ponadto moj weterynarz szczurasiom ktore nie sa wysterylizowane a mialy guza (mialam 7 takich przypadkow) wszczepia podskornie implanty hormonalne. to jak narazie dziala i te ktore je maja nie maja nawrotow, a te ktore ich nie mialy mialy przynajmniej jeden nawrot. i jeszcze jedno, upewnij sie ze wet sprawdzi wszystkie 12 gruczolow, jesli okaze sie ze to guz sutka. mozna je wtedy usunac za jednym zamachem, a czesto zdarza sie ze jest ich wiecej na raz tylko inne sa jeszcze za male, zeby je od razu zobaczyc. pozdrawiam, mam nadzieje ze pomoglam, i ze okaze sie ze to tylko ropien jednak.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Guz na szyji.

Post autor: nausicaa »

mały offtopic: mart, mogłabyś mi wysłać na PW coś więcej o tych implantach hormonalnych (jakie mają hormony, czy nie dają ropomacicza, ile to kosztuje i gdzie się je umieszcza)? pierwsze słyszę o czymś takim, a będę wdzięczna, bo z dużym stadem to różnie bywa...
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Guz na szyji.

Post autor: Paul_Julian »

O tych hormonach to moze lepiej zrobić nowy topic ? To interesujące, a może ktoś cos bedzie wiecej wiedział ...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Guz na szyji.

Post autor: aneczka1-13 »

To jest chłopiec. Ma niecałe 8 miesięcy. Więc nie rak gruczołu sutkowego.
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Guz na szyji.

Post autor: nausicaa »

hmmm to jeśli to chłopiec, to może to jednak ropień? tylko czy wtedy ropień nie bolałby przy dotykaniu? tak czy siak, lepiej niech go jakiś dobry wet obejrzy
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Guz na szyji.

Post autor: aneczka1-13 »

Ja go dotykałam i go nie boli. Bo nie wyrywał się ani nie piszczał.Dowiem się dopiero jutro co to jest.
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Guz na szyji.

Post autor: nausicaa »

tak mi się przypomniało, że kiedyś miałam coś podobnego z Plamą. tylko pytanie- czy ten guz jest pod szyją - w sensie po żuchwą zaraz? czy jakoś na boku, bliżej całej głowy?
kiedyś moja Plama też miała dużą bulę pod szyją, myślałam, że guz, szzcególnie, że to samica. w końcu okazało się, że prawdopodobnie to ślinianki...tzn albo jej coś zatkało kanał ślinianki i ślina się gromadziła albo ewentualnie (ale to nie u Plamy, ale takie były hipotezy) coś jej się wbiło w dziąsło i stąd taka opuchlizna. wetka to przebiła bez znieczulenia, szczur nawet nie pisnął, bo jej to przeszkadzało, wypłynąl jasny płyn, nie ropa i po sprawie. potem jej się zrobiła taka mała kulka- po otorbieniu i wchlonęła się po tygodniu.

także polecam zrobienie usg, bo od razu zobaczą czy to płyn, bo wetka bała się trochę nakłuwać w takim miejscu na chybił trafił...

powodzenia:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Guz na szyji.

Post autor: aneczka1-13 »

Nie to nie jest tuż po żuchwą.Jakoś na środku szyji.
Obrazek
Klikać
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Guz na szyji.

Post autor: aneczka1-13 »

Edit. miało być pod żuchwą a nie po. szkoda że nie ma opcji edytuj.
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Guz na szyji.

Post autor: nausicaa »

a dałabyś radę zrobić zdjęcie? bo dla mnie na środku szyi to pod żuchwą:P
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Guz na szyji.

Post autor: aneczka1-13 »

Ale na zdjęciu tego nie będzie widać bo to można tylko wymacać rękoma. Ewentualnie mogłabym zaznaczyć miejsce w paincie.
Obrazek
Klikać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”