zranione uszko

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Sandi
Posty: 60
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 9:38 pm
Lokalizacja: Poznań

zranione uszko

Post autor: Sandi »

hej, mam takie pytanko
stadko moje szczurze to dwie starsze samice i dwie maludy dumbo- małe są u mnie moze 3 mce.
mają byczą klatkę na co najmniej 7-8 szczurów, wiec miejsca im nie brak
wczoraj zauważylam ze jedna mala ma zranione uszko - maly skrzepik. nie mam pojęcia od czego ale po dluzszych namyslach poza przemyciem tego nic nie zrobiłam.
teraz przychodze do domu, patrze i jej krew leci z tej ranki. nie wiem czy sie pożarły czy coś- poza malutkimi sprzeczkami wszystkie śpią na kupie razem i się kochają.
i teraz nie wiem czy zapach krwi nie wplynie jakoś na starsze i czy jej krzywdy nie zrobią? czy mogą zostać razem w klatce?
przypadki zeżartych szczurzych głow po śmierci czy po wyczuciu krwii mnie przerażają...
poki co przeniosłam maluchy obie (nie chcialam tej zranionej samej tak zostawiać a druga mała jej nic nie zrobi raczej, bo obie są takie same mniej wiecej wielkościowo...) bo się o nią bałam.
czy przesadnie je przenosze i zostawić je tak do wyleczenia ranki czy nie mam się co obawiać?
pozdr :)
Jenny [*], DeeDee [*], Sora [*], Moki, Alice, Kairi, Neville, Baletnica
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: zranione uszko

Post autor: Kameliowa »

Nic nie powinno się stać, mogą być razem w klatce. Przepychanki i zadrapania zdarzają się i nie ma co panikować. Poza tym niektóre z tych opowieści o których mówisz są pewnie bardzo przesadzone. Nie ma się czego obawiać, mogą dziewczyny być ze sobą w klatce.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Sandi
Posty: 60
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 9:38 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: zranione uszko

Post autor: Sandi »

nie są przesadzone :P
no dobra, przynajmniej w nocy jej się strupek zrobił i krew się nie leje. chyba stęsknily sie stare z młodymi za sobą, no dobra już są razem.oby mi Sory nie przeżarły :D
Jenny [*], DeeDee [*], Sora [*], Moki, Alice, Kairi, Neville, Baletnica
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: zranione uszko

Post autor: S. »

Szczurki maja zwyczaj ściagania innym szczurkom strupów. Stad ponowne pojawienie się krwi.
Sandi
Posty: 60
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 9:38 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: zranione uszko

Post autor: Sandi »

dzis strup jest większy. to jak ona ma sobie to wyleczyć, skoro nie pozwolą jej ranki zagoic? >:(
Jenny [*], DeeDee [*], Sora [*], Moki, Alice, Kairi, Neville, Baletnica
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: zranione uszko

Post autor: Paul_Julian »

Moze drapała sobie, bo swędzi. Smaruj riwanolem delikatnie, żeby sie nie nalało do uszka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: zranione uszko

Post autor: nausicaa »

możesz jej to też smarować tribioticiem, kosztuje 1-1,5zł w aptece na sztuki. a jeśli szczurek zliże, to nic się nie stanie
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Sandi
Posty: 60
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 9:38 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: zranione uszko

Post autor: Sandi »

antybiotyk na szczura?
huh, moge już zacząć bo mam
Jenny [*], DeeDee [*], Sora [*], Moki, Alice, Kairi, Neville, Baletnica
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: zranione uszko

Post autor: nausicaa »

nie rozumiem pytania O0

ale masz taki do smarowania, tak? w takiej małej białej saszetce jakby, no i smaruj jej tylko miejsce gdzie ma zranione uszko, nie całego szczura :D
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Sandi
Posty: 60
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 9:38 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: zranione uszko

Post autor: Sandi »

lol

tak raczej;p uzywalam tego kiedyś na kolca, spoko
ale zrobilam jej uszko i sie na nią dwie rzuciły liząć jej to ucho tak hardcorowo, a ta piszczała, lepiej już bez tribioticu chyba... :P
Jenny [*], DeeDee [*], Sora [*], Moki, Alice, Kairi, Neville, Baletnica
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: zranione uszko

Post autor: nausicaa »

chyba,że ją na chwilą po posmarowaniu wypuścisz z dala od reszty stada
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”