Wybałuszone oczy.

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Tooru
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 21, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wybałuszone oczy.

Post autor: Tooru »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=15767 Cytuję z wątku:
"Wybałuszone oczy mogą świadczyć od wirusie SDAV, guzach, bądź ropniu zagałkowym."
Hm, przyznam szczerze, że trochę mnie to zaniepokoiło. Jedna z moich szczurzyc - Jola, właśnie ma taką przypadłość. Właściwie to odkąd ją wziąłem. Myślałem, że to normalne, mimo, że inne szczurki mają nieco inaczej wyglądające oczy. Z początku faktycznie się zdziwiłem, że tak jest, ale z czasem moje zdziwienie i obawy zniknęły.
I tu teraz pojawiają się moje pytania - co robić? Czy to groźne, bądź śmiertelne? Występują przy tym jakieś inne dolegliwości? Jest możliwość, że to nie jest to, że szczur ma z natury takie wytrzeszczone oczy? A co ważniejsze - czy faktycznie jest się czym martwić?
Dołączam zdjęcia dla pewności.

Obrazek Obrazek Obrazek

Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam!
( F i o n a , B a s i a , L o l a , C h r u p e k , Z o s i a , F r a n k a , H a n k a , R e i l a )Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wybałuszone oczy.

Post autor: Paul_Julian »

Wg mnie ona ma faktycznie takie wielkie te slepka.

Moja Kredka na zdjeciach ma czasem takie oczy http://i169.photobucket.com/albums/u233 ... czen01.jpg , ale normalnie ma takie http://s169.photobucket.com/albums/u233 ... 80x768.jpg
Lekko wypukłe.

Wszelakie guzy w glowie nie dają zwykle objawów (chyba , ze osłabienie itd) i to jest wlasnie problem.

Może ona ma takie duże oczy , bo jest mała , mam nadzieję , ze ktos sie jeszcze wypowie. I że malej nic nie jest.

Możesz tez wziąc całą gromadkę do dr Lewandowskiej na przegląd gruntowny, to nigdy nie zaszkodzi :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tooru
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 21, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wybałuszone oczy.

Post autor: Tooru »

Paul_Julian Moja mała właśnie ma zawsze takie oczy. Będąc u innych weterynarzy nikt na to nie zwrócił uwagi. Objawów nie ma żadnych, każdy mówi, że jest zdrowa jak ryba.
Co do dr. Lewandowskiej to z przyjemnością się przejdę, bynajmniej tak dla pewności. Postaram się w najbliższym czasie ustalić wizytę.
A wracając do oczu to pewnie ktoś jeszcze się odezwie ;) Póki co to mam nadzieję, że nic jej nie grozi. Ona faktycznie jest mała, poza tym ma długi tułów i jest stosunkowo chudziutka mimo ogromnego apetytu, w porównaniu do innych moich szczurów. Zrobię co w mojej mocy by jakieś informacje uzyskać :) Trzymaj kciuki, by było ok ;)
( F i o n a , B a s i a , L o l a , C h r u p e k , Z o s i a , F r a n k a , H a n k a , R e i l a )Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybałuszone oczy.

Post autor: Kluska123 »

W przypadku jednego wybałuszonego oczka może to być także zapalenie mózgu. Moja Kluska tak miała, po sterydzie jej to schodziło, lale jak tylko lek przestał działać z powrotem bidulce oczko wystawało :(
Wizyta u weta jest ważna
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Tooru
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 21, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wybałuszone oczy.

Post autor: Tooru »

Jednego? O, czyli nie mam się czym martwić. A co do weterynarza to już chwytam za telefon.
( F i o n a , B a s i a , L o l a , C h r u p e k , Z o s i a , F r a n k a , H a n k a , R e i l a )Obrazek
Awatar użytkownika
Tooru
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 21, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wybałuszone oczy.

Post autor: Tooru »

Nie wypada pisać posta pod postem, ale jako, że nie ma opcji edytuj to nie mam innego wyboru.

Jestem umówiony na wizytę u dr. Piotrkowskiej, gdyż dr. Lewandowska ma urlop, a do połowy sierpnia póki co nie ma co czekać, skoro możliwe jest, że coś jest nie tak. Będzie to wizyta kontrolna, mam w planach jedynie obadać szczurki, dowiedzieć się o ich stanie zdrowia. W razie czego dam znać jak z tymi oczami jest.
( F i o n a , B a s i a , L o l a , C h r u p e k , Z o s i a , F r a n k a , H a n k a , R e i l a )Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybałuszone oczy.

Post autor: Kluska123 »

I jak po wizycie u weta? Te wybaluszone oczka sa normalne u gwiazdeczki czy to cos powaznego?
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Wybałuszone oczy.

Post autor: tahtimittari »

Mi się wydaje, że wszystko ok, na zdjęciach widać, jakby po prostu miała duże oczy :)
Awatar użytkownika
Tooru
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 21, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wybałuszone oczy.

Post autor: Tooru »

Odwołałem wizytę ze względów "....";
A, Jola odkąd jej się ciut przybrało na wadze to tak jakby te oczka się schowały :D Już ich tak nie wytrzeszcza. Może była tak podekscytowana, że aż jej oczy z orbit wyjść zechciały :) Teraz widocznie się oswoiła, złagodniała. W prawdzie żaden szczurek z mojego stadka nie dorówna rozmiarom gałek właśnie jej, ale problemu nie ma :D Czasem jak się zapatrzy to znowu je wybałusza (ah marzycielka), lecz bądź co bądź wszystko jest 100% ok.
( F i o n a , B a s i a , L o l a , C h r u p e k , Z o s i a , F r a n k a , H a n k a , R e i l a )Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”