Nagła ślepota

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
okar82
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 05, 2011 7:03 pm

Nagła ślepota

Post autor: okar82 »

Mam 1,5 roczną szczurzycę,kilka dni temu stała się osowiała,sierść zrobiła się nastroszona,a szczurka gryzła ściany i miała problemy z równowagą.Postanowiłam podać jej vibovit i rzeczywiście na następny dzień wyglądała dużo lepiej.Niestety zauważyłam ,że najprawdopodobniej straciła wzrok,ma wszystkie objawy tzn. wchodzi w przedmioty,nie wskakuje na łóżko,nie wspina się.Muszę dodać ,że kiedy miała 4 mies. miała wypadek ,ktoś nadepnął jej na główkę,bardzo szybko jednak wyszła z tego. Dodam ,że szczurzyca ma ciągle normalny apetyt. Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Nagła ślepota

Post autor: noovaa »

Poczytaj o problemach neurologicznych. Powinnaś podejść z nią do lekarza i być może zacząć leczenie właśnie w tym kierunku.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Nagła ślepota

Post autor: nausicaa »

ślepe szczury doskonale sobie radzą, miałam takich już kilka, więc to są objawy neurologiczne niestety.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Nagła ślepota

Post autor: Licho »

Nie zwlekała bym i nie liczyła na cudowne działanie vibovitu. Szczur się ewidentnie męczy, jak najszybciej idź do weta. Skoro ma aż tak zaawansowane objawy za chwile może nie być co zbierać.
Obrazek
Awatar użytkownika
duoderich
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 07, 2011 10:26 am
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Nagła ślepota

Post autor: duoderich »

Cześć wszystkim!
(Nie wiem czy post zamieszczam w dobrym miejscu, jestem tutaj pierwszy raz, więc z góry wybaczcie.)
Mam szczura odmiany Fuzz, wabi się Kardridż:) Ma ponad 2 lata. Ostatnimi czasy zauważyłam, że ogon obija sie o wszystko, jedzonko w miseczkach znajduje po tym jak w nie wdepnie, i wydaje mi się, że oślepł. Jednak temu nie towarzyszą żadne inne objawy. Ma apetyt, jak go wypuszczam na łóżko to biega jak szalony, bawi się. I nie wiem czy to tak jak u ludzi, z wiekiem tracą wzrok, czy mam się tym poważnie przejmować i biec do weterynarza. Zaznaczam, że szczur nie miał wcześniej żadnych wypadków, życie wiódł bezwypadkowo:) i Kardridż pochodzi z domowej hodowli. Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź na gg, bo na forum jeszcze ciężko z poruszaniem się i wgl.:)

Natalia ( mój numer gg 9940142)

Życzę miłego dnia i pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nagła ślepota

Post autor: StasiMalgosia »

Ślepe szczury świetnei sobie radzą, wzork u szczura to zmysł drugorzędny po wechu i czuciu vibrysami i słuchu. Szczur może być kompletnie ślepy i nic po sobie nie dawać do poznania.

Takie objawy raczej wskazują na inny problem najprawdopodobniej neurologiczny, wizyta u dobrego weta konieczna.

Apropo szczurka masz z pseudohodowli a nie z "domowej hodowli", coś takiego nie istnieje polecam poczytanie wątków nt.
Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nagła ślepota

Post autor: Nakasha »

Nagła ślepota wskazuje na problemy neurologiczne.... niektóre szczury tracą z wiekiem wzrok (szczególnie te z czerwonymi i różowymi oczami), ale dzieje się to stopniowo, szczury się do tego dostosowują i w ogóle po nich nie widać, że są ślepe. Wzrok to najsłabszy szczurzy zmysł i szczury doskonale sobie bez niego radzą.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”