Czerwony płun wookół noska i oczu szczurka.

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
VolDan
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 4:41 pm

Czerwony płun wookół noska i oczu szczurka.

Post autor: VolDan »

Witam wszystkich. Jestem nowy i mam problem ze swoim Ziomkiem ( tak sie wabi moj ściurek ) otóz od 2 dni jest osowiały, nie je, nie pije, nie wariuje jak zawsze. Ziomka mam 2 lata jakos, znalazłem go na dworze, biało kremowy z czerwonymi oczkami. Wariat jakich mało az do teraz. Boje sie że to kres jego zycia a wolałbym tego uniknąc bo fajnie popatrzec jak świruje jarzebine w klatce. Wookół noska i oczu ma jak by zaschnieta krew. Nie mam jak zrobić zdjęcia bo nie chce sie popatrzec na aparat.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czerwony płun wookół noska i oczu szczurka.

Post autor: smeg »

Czerwona wydzielina z oczu i noska to porfiryna. Jest objawem choroby, a nie chorobą samą w sobie. Powinieneś pójść ze szczurkiem do weterynarza, jak najszybciej, bo jeśli nie je i nie pije, to może nie dożyć do jutra. Z jakiego miasta jesteś? Poszukaj w dziale "Weterynarze" polecanej lecznicy, w której pracują lekarze znający się na gryzoniach. Niestety, nie każdy weterynarz ma pojęcie o szczurach. Możesz próbować dawać mu mokre jedzonko - gerberki dla niemowląt, jogurt i poić go ze strzykawki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
VolDan
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 4:41 pm

Re: Czerwony płun wookół noska i oczu szczurka.

Post autor: VolDan »

Jestem z wrocka. Czytam własnie o lekarzach, tylko ze ja mam jutro 2 zmiane i nie mam jak pojechac, podejde do swojego osiedlowego weterynarza zaryzykuje.
VolDan
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 4:41 pm

Re: Czerwony płun wookół noska i oczu szczurka.

Post autor: VolDan »

Ze strzykawka bedzie problem, chciałem go dzisiaj wziąsc na rece to z agresja do mnie.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czerwony płun wookół noska i oczu szczurka.

Post autor: smeg »

We Wrocławiu najlepiej iść do dra Piaseckiego tutaj: http://www.wet.wroclaw.pl/, tylko że do końca stycznia jest na urlopie, więc możesz iść w tej samej lecznicy do dr Zalesińskiej. Najlepiej omijać dr Iłłakowicz. Osiedlowy wet może więcej zaszkodzić, niż pomóc - nie zdziwiłabym się, gdyby stwierdził że trzeba szczura uśpić bez żadnej próby leczenia.

Musisz wymyślić jakiś sposób, żeby szczurek zjadł coś mokrego albo się napił.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czerwony płun wookół noska i oczu szczurka.

Post autor: akzi »

tak szczurek musi zjeść cokolwiek , musi się napić czegoś i jak najszybciej wylądować u weta od gryzoni nie żadnego osiedlowego bo oni nie maja pojęcia o szczurach.
postaraj się proszę pojechać z nim jak najszybciej się da
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
VolDan
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 4:41 pm

Re: Czerwony płun wookół noska i oczu szczurka.

Post autor: VolDan »

kupilem mu gerberka zloty kurczak. cos podjadl, napoilem ze strzykawki to popil oczywiscie nie obeszlo sie bez obgryzania. wyczyscilem kolo nosa woda i nosek ma ladny. zgrzyta za to zebami czesto. czy moze byc ze ma za dlugie siekacze??
VolDan
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 4:41 pm

Re: Czerwony płun wookół noska i oczu szczurka.

Post autor: VolDan »

aha i rozpuscilem multiwitamine i tez cos tam skubnal.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czerwony płun wookół noska i oczu szczurka.

Post autor: smeg »

Zgrzytanie zębami może być oznaką bólu. Bez porządnych badań chyba się nie obejdzie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
VolDan
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 4:41 pm

Re: Czerwony płun wookół noska i oczu szczurka.

Post autor: VolDan »

Jutro pojde z nim do weta. wymienilem mu sciółke, dalem serek biały to cos podjadl. przemyłem mu twarzyczke woda i znowu ma to to cos na nosku. cały czas podaje mu wode z multiwitamina. chodzi bo chodzi ale nie tak jak kiedys. dałem mu suchy chleb jeszcze do klatki
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Czerwony płun wookół noska i oczu szczurka.

Post autor: Nakasha »

Dwa lata to jeszcze nie jest taki wiek, kiedy szczur umiera ze starości... zgrzytanie zębami, brak apetytu, osowiałość i porfiryna to są oznaki choroby. Większość chorób da się wyleczyć, więc naprawdę super, że chcesz iść z nim do weta. :) Niech weterynarz go osłucha - płuca i serce, pomaca czy nie ma guzów w brzuchu, itp. Jeśli nie znajdzie niczego konkretnego, to sugeruję zrobienie szczurkowi zdjęcia RTG. Nie wiem, jaki jest tego koszt we Wrocku, ale na zdjęciu często wychodzą rzeczy, których nie da się wyczuć palcami (np. guzy, wady organów, stany zapalne, itp.)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
VolDan
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 4:41 pm

Re: Czerwony płun wookół noska i oczu szczurka.

Post autor: VolDan »

Musze iśc z nim do wtedy bo kto będzie mnie witał jak bede wracał z pracy?? A on zawsze jakieś akrobacje w klatce wyprawia że mozna sie udusic ze smiechu. Niby zwierze nocne ale jak ja chciałem spąc, to Ziomus cichutko. Jak pan zasnał do robił co chciał a mnie i tak nie obudził ;D Dzisiaj juz chodzi po klatce, dałem mu wody ze spodeczka to podpija, gerberek złoty kurczak najwyrażniej mu smakuje. Wet dopiero od 12.

A oto i mój Ziomek
Obrazek

Poprawiłam zdjęcie. noovaa
VolDan
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 4:41 pm

Re: Czerwony płun wookół noska i oczu szczurka.

Post autor: VolDan »

Wybaczcie takie wielkie foto ale nie zmieniłem rozdzielczości ;)
VolDan
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 4:41 pm

Re: Czerwony płun wookół noska i oczu szczurka.

Post autor: VolDan »

Czy ktoś wie może dlaczego nie pije z poidełka i zawsze sie chowa w kącie klatki?? Zauwazyłem ze wody nic nie ubyło. Tylko z miseczki wypił
VolDan
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 4:41 pm

Re: Czerwony płun wookół noska i oczu szczurka.

Post autor: VolDan »

ziomek dostal zastrzyk ze steroidow badz sterydow plus witaminy. zostal osluchany i nie ma zmian. wet powiedziala ze moglo przy wietrzeniu pokoju mu zaszkodzic. szczurek zadbany. zalecila 3 dniowa kuracje ktora oczywiscie przejdzie plus echinacea.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”