Głowa przekrzywiona w prawą stronę

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Głowa przekrzywiona w prawą stronę

Post autor: julek2000 »

Mam szczura od roku, ostatnio zauważyłam, że ma krzywe przednie łapki, a jak się go podniesie tylne ma mocno rozszerzone i główkę przekrzywioną w prawą stronę. Stoi na czterech łapkach "nienormalnie". Przód ma przekrzywiony w prawą stronę, a tył jest prosty, mimo to wcale się nie przewraca się. Oczka ma czarne. Może biegać i chodzić oraz skakać, robi wszystko jak typowy szczurek -nie widać żeby sprawiało mu to ból. Byłam z nim u wet'ki i weta, ale nie wiedzieli co może mu być, dlatego zdecydowałam się napisać tutaj. Nie znalazłam tematu opisującego problem mój i szczura.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Głowa przekrzywiona w prawą stronę

Post autor: Paul_Julian »

To moze byc wylew, albo zapalenie ucha, mózgu ...coś neurologicznego.
Trzeba jak najszybciej podać steryd. Taka skręcona główka może być oznaką przebytego wylewu , tym bardziej , zę teraz czuje się dobrze.
Tutaj masz listę polecanych wetów:
http://szczury.org/viewforum.php?f=13
Poszukaj kogoś blisko.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Głowa przekrzywiona w prawą stronę

Post autor: julek2000 »

Dziękuję za tak szybką odpowiedz -jutro udam się z mamą po ten steryd. :-\
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Głowa przekrzywiona w prawą stronę

Post autor: Paul_Julian »

Byc moze już nie bedzie potrzebny, jesli to przechodzone zapalenie. Ale jak powiesz wetce o tym, to może ją to jakoś naprowadzi i dobierze leki :) Bo moze podac nie tylko steryd , ale jakies np. neurologiczne itd. Wiem, ze chyba sie też daje wit. z grupy B, ale nie wiem które.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Głowa przekrzywiona w prawą stronę

Post autor: julek2000 »

Ahh zapomniałam dzisiaj nieczynne... :-\
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Głowa przekrzywiona w prawą stronę

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz isc do któregokolwiek czynnego weta. Kazdy będzie miec steryd.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Głowa przekrzywiona w prawą stronę

Post autor: julek2000 »

Wiem,wiem, ale tam gdzie ja mieszkam jest nieczynne w weekendy.
Zastanawia mnie czy moje szczurki nie mogły się czasem pobić z takimi skutkami? ???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Głowa przekrzywiona w prawą stronę

Post autor: Paul_Julian »

Nie sądzę, zeby to była bójka. Z bójki sa obciete paluszki, dziabniecia itd. A takie objawy to mogą być np. po upadku.

Tu przeczytaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=35802 Podobny temat.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Głowa przekrzywiona w prawą stronę

Post autor: kinia87 »

na neurologiczne rzeczy mi moj wet polecil kupic w aptece B-complex (rozdrabniasz maly okruch i przemycasz w jakims jedzonku). Oczywiscie to bylo oprocz wdrozonego leczenia innymi lekami. Ale to tylko tak na szybko, zanim do weta dotrzesz.
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Głowa przekrzywiona w prawą stronę

Post autor: julek2000 »

Dziękuję za odpowiedz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”