Guz w pyszczku

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Zafrina
Posty: 70
Rejestracja: sob mar 20, 2010 5:48 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Guz w pyszczku

Post autor: Zafrina »

Moja Kiri ma już ponad 2 lata. Dzisiaj jak ją wypuściłam, zauważyłam że z pyszczka leci jej jakaś żółta wydzielina. Siedziała w kącie i wyglądała trochę jak by wymiotowała. Potem zaczęła iść w stronę ściany, tylne łapki się jej trochę rozjeżdżały. Chwilę później zaczęła jej lecieć krew, na początku myślałam że z nosa, cały pyszczek miała we krwi. Od razu pojechałam z nią do weterynarza. Weterynarz powiedział że ma guz w pyszczku (tak na dole, w okolicy dolnych ząbków, chyba za nimi ale nie mogłam za bardzo zobaczyć bo się strasznie wyrywała), i niedowład tylnych łapek (ale teraz już mi się wyadawało że raczej normalnie chodzi, możliwe że miała niedowład tylko jakiś czas?), a ta wydzielina i krew to właśnie były z tego guza, no i że jest trochę odwodniona(przez ostatnie 2 dni mało się ruszała, raczej spała w koszyku większość czasu kiedy byłam w domu). Dostała jakieś 3 zastrzyki (antybiotyki i odwodnienie) i mam przyjść z nią jutro. W domu jest narazie w dużym transporterze żebym widziała ile je i pije, narazie widziałam że piła parę razy, jadła banana i wgl i nic jej nie było, ale jak potem dałam jej dropsa (może nie można takich rzezczy dawać przez tego guza, ale nie wiedziałam o tym) to znowu wyglądała jakby wymiotowała. Czy miał ktoś z was taką sytuację że szczurek miał guza w pyszczku? Co trzeba robić w takim wypadku? Jakie rzeczy do jedzenia mogę jej dawać? I czy nie męczy się za bardzo z takim czymś? Bo jeśli będę musiała ją uśpić to wolałabym wiedzieć już wcześniej:( Bardzo zależy mi na tym żeby wyzdrowiała, bo Kiri jest moim pierwszym szczurkiem i jestem do niej najbardziej przywiązana, ale jeśli ma się męczyć..:(
ZeMną: Juka, Pasia, Kleo
ZaTM: Kamusia, Kaja, Kirke (Kiri), Kropka, Whisky [*][/b][/i]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Guz w pyszczku

Post autor: Cyklotymia »

Może to ropień po prostu i się przetoka zrobiła?
Awatar użytkownika
Zafrina
Posty: 70
Rejestracja: sob mar 20, 2010 5:48 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Guz w pyszczku

Post autor: Zafrina »

Nie wiem, no może:( Co to znaczy przetoka?
ZeMną: Juka, Pasia, Kleo
ZaTM: Kamusia, Kaja, Kirke (Kiri), Kropka, Whisky [*][/b][/i]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Guz w pyszczku

Post autor: noovaa »

To taki jakby kanalik, którym uchodzi ropa.

Jeśli to ropień, powinno się go chyba oczyszczać ( usuwać ropę do czasu aż się pojawia i nie dopuścić do zamknięcia rany, żeby ropa dalej miała ujście ). Ropień w okolicach zębów / uszu / ogólnie głowy, może okazać się niebezpieczny.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Zafrina
Posty: 70
Rejestracja: sob mar 20, 2010 5:48 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Guz w pyszczku

Post autor: Zafrina »

Jest coś czego nie powinnam jej teraz dawać do jedzenia?
ZeMną: Juka, Pasia, Kleo
ZaTM: Kamusia, Kaja, Kirke (Kiri), Kropka, Whisky [*][/b][/i]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Guz w pyszczku

Post autor: noovaa »

Ten "odruch wymiotny" to prawdopodobnie było zadławienie. Jeśli ma takie problemy to unikałabym tych dropsów ( może zakleiło buźkę ), chleba ( często szczurki się nim dławią ), płatków kukurydzianych .... Karmę, warzywa, owoce normalnie powinien dostawać :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”