Guzek? na szyi

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zetsuboushita
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 14, 2012 1:23 pm

Guzek? na szyi

Post autor: zetsuboushita »

Nie wiem, czy dobry dział, ale szyja jest blisko głowy, więc chyba tak.
Mam od 4 dni małego szczurka. Pani w sklepie zoologicznym go oswoiła, jest skory do zabawy i nikogo się nie boi. Przedwczoraj zauważyłam jednak, że mój mały tak coś podobnego do króliczego wola. Dzisiaj okazało się, że w tym miejscu ma twardą, zaczerwienioną grudę pod skórą (jest dość duża). W dodatku często kicha (i przy tym okropnie pluje/smarka ;D ) i prawie w ogóle nie pije (apetyt jednak ma). Chcę go zabrać do weterynarza, jednak najpierw wolę zapytać Was, może coś mi poradzicie :)
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Guzek? na szyi

Post autor: xiao-he »

To dobry temat. Nieśmiało wspomnę że szczury powinny być co najmniej 2 bo to zwierzęta stadne ( http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=8541 ) i że w sklepach zoologicznych zwierząt nie kupujemy ( http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24678 ) ;)
Ale to nie temat na takie uwagi, więc powiem że powinnaś szybko iść do sprawdzonego weta. Ja nie umiem ocenić dokładnie co to jest, ale może to być coś groźnego. Podstawowe pytanie do Ciebie to: czy guzek rośnie? jeśli tak to jak szybko?
;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Guzek? na szyi

Post autor: akzi »

Koniecznie do wterynarza, polecanego na forum,
kichanie prychanie i charczenie moze byc oznaką przeziebienia albo juz zaczątków zapalenia płuc.

co do czerwonego guzka , moze byc to ropień ktorego trzeba oczyscic , ale tym musi zająć sie lekarz koniecznie !

akąd jestes pomoge cos znaleźć , w sensie weterynarza
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
zetsuboushita
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 14, 2012 1:23 pm

Re: Guzek? na szyi

Post autor: zetsuboushita »

Dziękuję za pomoc, ten guzek ma na środku taką jakby... kropkę? gdzie sierść troszkę inaczej się układa, może to rzeczywiście być ropień. W ciągu ostatnich 3-4h raczej się nie powiększył, może odrobinkę; zobaczymy rano. Jestem z Pszczyny, mam zaufanego, starszego weterynarza który zajmował się już moimi króliczkami, ale jeśli masz jakieś propozycje, to bardzo chętnie ich wysłucham :)
zetsuboushita
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 14, 2012 1:23 pm

Re: Guzek? na szyi

Post autor: zetsuboushita »

To był ropień, szczurek dostał antybiotyk i po dwóch dniach pękł (odpadł też spory kawał skóry), maluszek od razu po wytarciu ranki pobiegł jeść :D mam iść z nim do weta, żeby go obejrzał?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Guzek? na szyi

Post autor: noovaa »

Ja bym poszła. Niektóre ropnie wymagają czyszczenia u weta.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
zetsuboushita
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 14, 2012 1:23 pm

Re: Guzek? na szyi

Post autor: zetsuboushita »

Mam mu go do jutra przemywać czymś?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Guzek? na szyi

Post autor: noovaa »

rivanolem albo oceniseptem najlepiej.
Obficie, jeśli jest jak to wlać troszkę do dziury ropniu, żeby się przepłukała.

Czyszczenie u weta polega na usuwaniu robi i zapobieganiu zamknięciu się rany, jeśli ropa zbiera się dalej. Jeśli ropa się zbiera, a rana się zamknie, będzie rosło dalej.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”