[OCZY] Zaćma?

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Katarynka91
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 16, 2012 4:57 pm
Lokalizacja: Łódź

[OCZY] Zaćma?

Post autor: Katarynka91 »

Podczas ostatniej wizyty u weta, lekarz zauważył zmiany w oczach szczura. Z obu stron ma białe źrenice, na lewym oku plama jest nieregularna i większa. Wiedziałam o nich od dawna, Franek miał je prawie od początku pobytu u mnie, uznałam, że taka jego uroda, zresztą podczas licznych wizyt w przychodni żaden wet nie zwrócił na to uwagi.
Dzisiaj lekarz powiedział, że poczytał trochę o tym i stwierdził, że on już tak po prostu ma, może to wada wrodzona i nie jest groźne.
Z kolei ja, trochę zaniepokojona, porównałam zdjęcia chorych na zaćmę szczurów doszłam do wniosku, że wygląda to tak samo jak u Franka.
Chociaż szczur reaguje na światło, raczej widzi dobrze, skoro porusza się bez problemów.

Podnosić alarm, czy uznać to za nieszkodliwe?
Hanibal934
Posty: 15
Rejestracja: wt cze 19, 2012 6:49 pm
Numer GG: 42500418

Re: [OCZY] Zaćma?

Post autor: Hanibal934 »

Myślę , że na razie nie ma się czym martwić , dopiero jak by przestał reagować na światło , możesz zacząć się tym niepokoić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”