szczurek wyrwał sobie dwa zęby

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
themon
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 02, 2012 4:34 pm

szczurek wyrwał sobie dwa zęby

Post autor: themon »

mój dwumiesięczny szczurek zaklinował sobie dzisiaj zęby o pręty klatki, a gdy się odhaczył stracił oba zęby z górnej szczęki. Nie miałam możliwości dojazdu do weterynarza ale udalo mi się zatamować krwawienie, umyłam szczurka z krwi, przykryłam go i teraz sobie śpi. Czy zęby odrosną? A jesli nie, to szczurek poradzi sobie bez nich?
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: szczurek wyrwał sobie dwa zęby

Post autor: BlackRat »

Przeczytaj, może Ci pomoże: http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=6764
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: szczurek wyrwał sobie dwa zęby

Post autor: noovaa »

Jeśli ząbki są ułamane, to odrosną, ale musisz pilnować, bo mogą rosnąć krzywo - trzeba będzie jeździć regularnie do weta wtedy i piłować.

Teraz musisz go karmić miękkim. Papki, kaszki, gerberki, miksowane warzywa i owoce, bo z twardym sobie nie poradzi.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
themon
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 02, 2012 4:34 pm

Re: szczurek wyrwał sobie dwa zęby

Post autor: themon »

dziękuje za pomoc ;)
Badkaaa
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 6:55 pm

Re: szczurek wyrwał sobie dwa zęby

Post autor: Badkaaa »

Cześć . Mam problem. Mała jak ją kupiłam miała półtora miesiaca i od razu grype dostala batyril i 10 dni choroby teraz ma prawie poł roku i dzis uderzyła sie o klatke i wg mnie albo wybila albo zlamała 2 przednie zeby, krwi nie bylo bawi sie jak zwykle.. co mam zrobic? odrosna? miekkie jedzenie... załamana jestem a nie mam jak jechac do weta bo nie jestem w swoim kraju.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: szczurek wyrwał sobie dwa zęby

Post autor: unipaks »

Może początkowo trochę boleć i wtedy przyda się coś p/bólowego i p/zapalnego jednocześnie.
Zęby odrosną, ale przez jakiś czas mała powinna mieć dostęp do miękkiego jedzenia (sama możesz robić gerberki, wychodzą taniej i są zdrowsze od kupnych :) ). Można te dać zmielony granulat z jogurtem naturalnym, skiełkowane ziarno
Jeśli masz Octenisept albo Solcoseryl Dental żel, to możesz w razie potrzeby wykorzystywać, pilnując żeby potem szczurka przez co najmniej poł godziny nie jadła i nie piła.
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”