[OCZY] białe kąciki

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

[OCZY] białe kąciki

Post autor: saszenka »

Wydaje mi się, że wszystko przeszukałam, ale nic nie znajduję.
Dziewczętom co jakiś czas robi się coś dziwnego - pojawia się "białość" w kąciku oka. Nie jest (nie wygląda) to ropa, nic z oka nie wycieka, znikąd nie ma porfiryny, oczy nie są sklejone, ani zapadnięte, ani bardziej wybałuszone, reszta scura nie wykazuje żadnych innych niepokojących objawów. Raz to jest, drugiego dnia znów całe oko jest czarne jak smoła. Wiecie co to jest? Powinnam już je wieźć w panice do weta? (szczerze mówiąc powstrzymuje mnie przed paniką brak jakichkolwiek niepokojących objawów w stanie i zachowaniu scura)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [OCZY] białe kąciki

Post autor: Paul_Julian »

Masz możliwosć zrobić fotkę ?
Czy ta bialośc to plamka, czy taki "kącik oka" ?
takie oczka http://s169.photobucket.com/albums/u233 ... czen01.jpg to normalne, po prostu sie lekko wybaluszyły.
Ale plamki nie są normalne http://szczury.org/viewtopic.php?f=168& ... ra#p777100
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [OCZY] białe kąciki

Post autor: saszenka »

A ja już prawie ześwirowałam: zaczęłam scura obwąchiwać, do pyszczków nosków i uszek zaglądać, sprawdzać czy mnie widzi i takie tam... To tylko kąciki! :) Uffff :)
Najpierw było w jednym oku, potem w dwóch, potem w trzech, potem znikło, potem w sześciu i tak w kółko. Nie wyglądały na wybałuszone, ale to dokładnie to co na pierwszym zdjęciu a nawet mniej, bo tylko w kąciku. Zaniepokoiłam się bo zawsze były czarniuteńkie jak diabli. Dzięki wielkie :)
A jeszcze mam przy okazji pytanie: czy to sensowne/logiczne/potrzebne żeby wybrać się ze stadkiem do weta ot tak na przegląd?
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [OCZY] białe kąciki

Post autor: Paul_Julian »

Jesli cos Cie niepokoi w stadku, albo jest starsze, to warto. Albo możesz np. co kilka miesięcy jak sie nic nie dzieje.

Te biale kąciki czasem sa niebieskie i to najwiecej na zdjęciach widać :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [OCZY] białe kąciki

Post autor: saszenka »

Dzięki :)
Moje stadko ma niecałe 3 miesiące, to moje pierwsze ogonki więc zachowuję się jak nadopiekuńcza mamusia, czyli wszystko mnie niepokoi i jadają lepiej niż ja ;)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”