Rana na oku, utrata oka :/

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Rana na oku, utrata oka :/

Post autor: Bandziornooo »

o matko :O nie wiem czy ktorys z weterynarzy by sie tego u mnie podjal. kazal smarowac i ma zaschnac... sama nie wiem jutro sie wybiore i niech cos powie :/ najgorsze ze zaufany wet bedzie dopiero 27.08
martwi mnie rownież luźny stolec Kowalskiego. Nie jest to sama woda, ale jest luźny...jest od momentu kiedy stracił oko. jakieś pomysły?
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Rana na oku, utrata oka :/

Post autor: noovaa »

Antybiotyk dostaje ? Jeśli tak, to leki osłonowe, jeśli nie to być może stres.

Zadzwoń do np. dr Rzepki z Warszawy, może pozwoli na konsultacje via mail. Wysłałabyś zdjęcie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Rana na oku, utrata oka :/

Post autor: Bandziornooo »

hmm gdyby sie zgodził byłoby super, czy masz jakies namiary na niego?
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Rana na oku, utrata oka :/

Post autor: Bandziornooo »

Nie dostaje antybiotyku tylko ta maść DETREOMYCYNA 1% 2x dziennie. W takim razie stres.. przez co jeszcze bardziej mi go szkoda ;/
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Rana na oku, utrata oka :/

Post autor: noovaa »

Medicavet Przychodnia Weterynaryjna
Warszawa, ul. Bohdanowicza 9 lok. U6
tel. 22 403 22 55

Tutaj możesz szukać Pani dr Rzepki
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Rana na oku, utrata oka :/

Post autor: Bandziornooo »

Super, dzieki, zadzwonię tam jutro a przy okazji rano podjadę do swojego weta zobaczymy co mi powie..
Jak okaże się że jest złe leczenie będę szukać kogoś w Opolu / Wrocławiu...
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
orzelcia
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 27, 2010 12:42 pm
Lokalizacja: wschowa

Re: Rana na oku, utrata oka :/

Post autor: orzelcia »

we Wrocławiu polecam weterynarz DOROTE STRUGAŁA - 661244194
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Rana na oku, utrata oka :/

Post autor: Bandziornooo »

Dziekuje wszystkim za wsparcie i rady :) jesteście kochani :)
Noovaa dobrze że zasugerowałas mi tą operację, nie dawało mi to spokoju, pojechałam dzisiaj do weterynarza, kazałam obejrzeć, bo gałka zrobiła się czerwona i odniosłam wrażenie że zaczęła się robić ropka na tej gałce.
2 Weterynarzy obejrzało to oko i powiedzieli że takie ma byc, musi sie zaschnąc itd.. że podadza mu jeszcze antybiotyk (zastrzyk).
Jednak nie dałam za wygrana i powiedziałam że jesli trzeba jechać z nim do jakiegoś chirurga czy specjalisty to pojadę, nie ważne czy będzie to kosztować pare stów, ważne żeby szczurek jak najszybciej wyzdrowiał i nie cierpiał. Popatrzyli na mnie uwaznie, więc dodałam po tym że wielu ludzi kupuje szczury za 15 zł i wiecej na ich leczenie nie ma zamiaru dać, ale ja nie naleze do tych ludzi i chce po prostu najlepszej opcji leczenia.
Zaproponowali zabieg chirurgiczny usunięcia gałki w środę o 10 pod narkoza. Wypytałam chyba o wszystko, narkoza będzie domięśniowo, w środę juz ma nic nie jeść, (ale ja juz nie dam mu nic od wtorku wieczor) zabieg bedzie trwal okolo godzinę, a PRZYNAJmniej po takim czasie mam sie zgłosić po niego w lecznicy. TRZYMAJCIE KCIUKI!!
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Rana na oku, utrata oka :/

Post autor: BlackRat »

Trzymam kciuki! :)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Rana na oku, utrata oka :/

Post autor: alinak »

W takim razie trzymam mocno kciuki zeby wszystko sie udalo :-*
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Rana na oku, utrata oka :/

Post autor: noovaa »

Nie głodź jej!

To bardzo częsty błąd weterynarzy. Stawiają szczury na równi z kotami i psami. Szczur nie wymiotuje, więc nie będzie miał z tego tytułu problemów. Co więcej, szybka przemiana materii szczura sprawi że głodny będzie osłabiony. Szczur powinien mieć wodę i jedzenie do czasu zabiegu. Po zabiegu powinien dostać jeść jak już się w pełni wybudzi i będzie sprawnie trzymał pokarm w łapkach.

Głupio tak pouczać weterynarza, ale watro ich o tym powiadomić ;). Szczura głodzić NIE WOLNO.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Rana na oku, utrata oka :/

Post autor: noovaa »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=173&t=36580 - to o kastracji, ale ogólnie zabieg to zabieg.

Jeśli dostaniesz szczurka niewybudzonego, bo tak niektórzy weci dają ( np. u mnie ) to poproś o sól fizjologiczną w strzykawce i skraplaj jej otwarte oczko co chwila do czasu, aż zacznie mrugać. Jeśli oczko zbytnio się wysuszy, może mieć z nim problem. Ja zamiast soli fizjologicznej za pierwszym razem miałam zwykłą, przegotowaną wodę.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Rana na oku, utrata oka :/

Post autor: Bandziornooo »

hmm wet powiedział żeby w środe juz nie dawac przed zabiegiem jeść, a błąd to chyba ja popełniłam i bym przedobrzyła. Pamiętam jak miałam operowanego psa i nie wolno było dawac jeść przed i po zabiegu, stąd takie wnioski.
Sól fizjologiczna to nie problem, jest w każdej aptece i kosztuje grosze, ale w woli ścisłości, zakraplać zdrowe oko?
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Rana na oku, utrata oka :/

Post autor: noovaa »

Szczur to nie pies. Zwierzakowi nie daje się jeść, bo narkoza wywołuje wymioty. Szczur nie wymiotuje i nie ma z tym problemów. Jeść musi. Zabieg i narkoza domięśniowa to duże obciążenie. Jeśli będzie dodatkowo osłabiony przez brak jedzenia, będzie miał mniejsze szanse.

Moje szczury przed operacją zawsze miały dostęp do karmy aż do wyjazdu. Nigdy z tego tytułu nie miały problemów, a kiedyś nawet jak w Recepcji pani mi powiedziała żeby przegłodzić, to lekarz na nią nakrzyczał że nie wolno.

Zakraplać zdrowe oko, jeśli szczurek będzie niewybudzony. Bo będzie otwarte i będzie wysychać.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Rana na oku, utrata oka :/

Post autor: Bandziornooo »

oki, w takim razie dam mu pełna michę zarcia na noc :) Dobrze ze napisalam na forum, biedny Kowalski poszedłby na zbieg głodny, przez głupiutką pancię :) A i tak niewiele teraz je, bardziej interesuja go owoce, jogurt, ewentualnie suchy chlebek, czy makaron, ziarna raczej nie rusza.
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”