guzek na pyszczku

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
deneb
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 09, 2012 3:09 pm

guzek na pyszczku

Post autor: deneb »

Witam wszystkich,
zauważyłam u mojej Luny z dnia na dzień guza. Wydaję mi się że to jest albo od ugryzienia jakiegoś robaka(może jeszcze komary latają), albo uderzyła się spadając z hamaka. Czasem jej się zdarza, że sobie zaśnie na samym skrawku hamaka a jej siostrzyczka wchodząc ją zepchnie. Guz jest twardy i nie rośnie. Wysyłam zdjęcia i proszę o poradę co to może być. Dodam, że zachowanie Luny w ogóle nie uległo zmianie, jest tak samo ruchliwa jak była i ma taki sam apetyt jak miała. Nie zauważyłam żadnych innych objawów typu wydzieliny z nosa czy jamy ustnej.
Obrazek
Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: guzek na pyszczku

Post autor: klimejszyn »

wygląda mi to na ropnia.
trzeba szybciutko odwiedzić weterynarza (polecanego na forum), który się nim zajmie, ponieważ ropień na pyszczku może zrobić dużo złego, jeśli się w porę nie zareaguje.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: guzek na pyszczku

Post autor: Paul_Julian »

Jedź w poniedziałek do Redlowa do dr Hani Szczędziny http://www.lecznica.gdynia.pl/index.php ... Itemid=112
Albo rano do dr Macieja Debisa.

W Gdansku Osowie na ul. feniksa z tego co wiem, dr Ania w tej chwili jest na macierzyńskim.
Ale dr Hania i Dr Debis na 100% zrobią co będą mogli.
Jak wejdziesz do lecznicy to zapytaj " kto ostatni do dr Hani Szczędziny ?" ( albo do dr Debisa). Są tam osobne kolejki ( do dr Debisa zawsze tłumy, ale wszyscy siedzą razem w poczekalni), i nie daj sie wcisnąc do innego lekarza :D

Nie czekaj, bo ropień w pyszczku naprawdę potrafi zrobić masakrę w tempie ekspresowym http://szczury.org/viewtopic.php?f=168&t=38402
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
deneb
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 09, 2012 3:09 pm

Re: guzek na pyszczku

Post autor: deneb »

A dyżur nocny też jest? Może lepiej zadzwonić i się zapytać kto ma dyżur nocny? trochę się wystraszyłam..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: guzek na pyszczku

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz zadzwonić i zapytać kto jest na nocnym dyzurze , jak najbardziej.
Dr Ratajski też robi zabiegi, jakby co.

Najważniejsze w tej chwili to przekłucie ropnia - bo to prawdopodobnie ropień. To może zrobić prawie kazdy lekarz ( jak ktos ma doświadczenie i sterylne igły i jest pewień, ze to ropień, to mozna to nawet samemu zrobić).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
deneb
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 09, 2012 3:09 pm

Re: guzek na pyszczku

Post autor: deneb »

a może wiesz ile to kosztuję? To są moje pierwsze szczury więc nie mam pewności czy ten ropień i nie chce sama ryzykować wyciskając go..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: guzek na pyszczku

Post autor: Paul_Julian »

Szczerze to nie mam pojęcia, ale nie powinno byc dużo, dr Debis to może weżmie 15 zł, albo nic. Bo on bardzo malo bierze kasy ( a na dyżurze nocnym jest drożej)

Jeśli to Twoje pierwsze ogonki, to sama nic nie wyciskaj. Możesz np. dać ciepły kompres, to troche rozmiękczy skórę.
Najwazniejsze przy ropniu jest , zeby nie był zamkniety, tylko miał jakieś ujscie dla ropy.
Inaczej drąży tkanki wgłąb ( bo łatwiej tam, niż na zewnatrz). Dostęp tlenu niszczy ropne bakterie.

Dziś już pózno, jutro możesz zadzwonić i dowiedziec sie który lekarz ma dyzur.
Jesli by się pojawił strupek- to go troszkę podważ paznokciem ( w czystych warunkach) i zobacz czy jest ropa. Kiedyś jak Pati miała ropień po zabiegu to go podrapałem trochę paznokciem , zrobił sie delikatny krwiak i na drugi dzień był strup i można bylo łatwo to otworzyć.
Ale to był już taki dojrzały ropień, ten u Luny jest swiezy.
Tak jak pisze tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=172&t=35601 trzymaj ciepły kompres przy pyszczku. Nie zaszkodzi, a może to paskudztwo sie troche chociaz otworzy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
deneb
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 09, 2012 3:09 pm

Re: guzek na pyszczku

Post autor: deneb »

Dzięki za pomoc, mnie trochę dziwi ten ropień u Luny, bo ona raczej nie miała jak się gdziekolwiek zadrapać.chyba że przy zabawie z Milką się pogryzły ale nie widziałam żeby miała jakieś rany czy zadrapania czy żeby leciała jej krew.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: guzek na pyszczku

Post autor: Paul_Julian »

Ropień w pyszczku może powstać od zadrapania czymś co zje ( jakis kant chrupkil, łuska pszenicy itd.), wlezą bakterie i już. U człowieka tez łatwo o jakiś czyrak czy pryszcz.
Nie ma możliwości temu zapobiec.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
deneb
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 09, 2012 3:09 pm

Re: guzek na pyszczku

Post autor: deneb »

Chciałabym podziękować za pomoc :). Byłam dziś rano u dr Dubisa. Stwierdził, że to ropień najprawdopodobniej powstały podczas bójki. Powiedziała że trzeba wykonać zabieg na który się zgodziłam. Zostawiłam Lunę w klinice i czekałam na telefon. Wszystko poszło dobrze:). Luna jest już w domku trochę tak jakby pijana, ale zdrowa:). Mamy iść na kontrolę w środę.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: guzek na pyszczku

Post autor: Paul_Julian »

Super !!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”