chore oczko?

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nikka
Posty: 83
Rejestracja: sob sty 12, 2013 6:26 pm

chore oczko?

Post autor: nikka »

mam maleństwo 4 tygodniowe i strasznie się o nie ciągle boję. zauważyłam dzisiaj że coś dziwnego (?) stało jej się z oczkiem. otóż wokół niego pojawiła się różowa otoczka i wydaje mi się, że sierść wokół niego jest trochę pozlepiana (ale nie czerwoną substancją, raczej bezbarwną/białą) a szczurek ciągle pociera to oczko łapką. macie jakieś sugestie?

http://img580.imageshack.us/img580/7047/zdjrt.jpg
za TM: Myszka, Fretka [*]
ze mną: Krówka, Świnka, Pcheła, Mewka
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: chore oczko?

Post autor: Hanka&Medyk »

Czasem się zdarza zakażenie oka i warto je wtedy zakraplać lub smarować antybiotykiem, ale najpierw powinien to zobaczyć wet szczurzy.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
nikka
Posty: 83
Rejestracja: sob sty 12, 2013 6:26 pm

Re: chore oczko?

Post autor: nikka »

Byłam u weta wczoraj i powiedziała, że wszystko ok z oczkiem, ale dziś zauważyłam, że po przebudzeniu to oczko jest tak zaropiałe, że Myszka nie może go sama otworzyć. Muszę jej zawsze przemywać lekko oko bo sama nie daje rady go domyć. Co się może dziać z moją dzidzią? :(
za TM: Myszka, Fretka [*]
ze mną: Krówka, Świnka, Pcheła, Mewka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: chore oczko?

Post autor: Paul_Julian »

A jaką masz ściółkę ? Moze sie uczuliła na coś. Oczko mozesz przemywac kroplami ze swietlikiem, albo ciepłą czarna herbatą - po prostu letnią torebkę od herbaty ( wilgotną oczywiscie :) ) delikatnie przykładaj do oczka.Jesli sie nie poprawi np. do wtorku, albo bedzie gorzej, to wtedy idz do weta po krople Dicortineff ( są na receptę).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: chore oczko?

Post autor: Svefn »

Czy weterynarz u którego byłaś specjalizuje się w szczurkach? W jaki sposób badał oko?
Zaklejone oko raczej nie jest zdrowe (w przypadku zdrowego oka coś takiego nie powinno się dziać). A powodów może być wiele - może to być infekcja, zapalenie spojówki, uszkodzenie rogówki... pewnie jeszcze kilka/naście innych. Stan nie leczonego oka może się z czasem pogarszać, co może doprowadzić do poważnych komplikacji.

Moja Miłka również miała problem z okiem. Okazało się, że ma uszkodzoną rogówkę. Całe szczęście było to tylko powierzchowne draśnięcie i nic złego się jeszcze nie działo. Dostała kropelki Difadol + Floxal i teraz wszystko jest już OK.
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”