Slepota? Powiększone, wypukłe oko

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
gwiazdka12310
Posty: 36
Rejestracja: wt sty 31, 2012 11:59 am

Slepota? Powiększone, wypukłe oko

Post autor: gwiazdka12310 »

Witam, mój szczur ma ok. 1,5 roku choruje na coś przrewlekłekłego, jeżdżę z nim do weta specjalisty od gryzoni, żaden wet nie wie co to za choroba, ale nie będę się na ten temat rozpisywać, bo nie o to teraz chodzi. Zauważyłam, że ostatnio jedno oko jest wyraźnie większe, prawie 2 razy od drugiego, i bardzo wypukłe. Jest jakby lekko niebieskawe i trochę mętne. Martwię się. :'( We wtorek jadę z nim znów do weterynarza, może coś powie ;/ Co to jest waszym zdaniem ? Czy może być związane z tą chorobą ? ??? Jak może sprawdzić czy szczur jest ślepy na to oko ? Z góry thx za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Slepota? Powiększone, wypukłe oko

Post autor: Wilczek777 »

Jeśli nie napiszesz jakie objawy ma ta choroba to jak powiązać to z oczkiem? Czasami oko się powiększa jeśli szczurkowi skoczy ciśnienie. Jeśli oko jest mętne to koniecznie musisz skonsultować się z weterynarzem. Z tego co pamiętam sa na forum tematy o problemach z oczami. Jeśli masz w domu krople ze świetlika to zakrapiaj oko tak profilaktycznie puki wet nie zobaczy.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
gwiazdka12310
Posty: 36
Rejestracja: wt sty 31, 2012 11:59 am

Re: Slepota? Powiększone, wypukłe oko

Post autor: gwiazdka12310 »

Dzięki, ale nie posiadam tych kropel niestety :-[ Uznałam, że objawów nie m sensu podawać, bo nawet weterynarz specjalista od szczurów nie wie co to jest, a robił mu już setki testów, pobierań krwi, wymazów...mam nadzieję że to nie jest powiązane. :'(
gwiazdka12310
Posty: 36
Rejestracja: wt sty 31, 2012 11:59 am

Re: Slepota? Powiększone, wypukłe oko

Post autor: gwiazdka12310 »

Wątek zamknięty.Remy...zmarł dziś. :'(
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Slepota? Powiększone, wypukłe oko

Post autor: Hanka&Medyk »

Niektóre guzy w obrębie czaszki mogą powodować wytrzeszcz jednego lub obojga oczu. Gdyby Remy miał zrobioną sekcję, byłoby wiadomo, co mu właściwie dolegało.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”