Omdlenie przy przycinaniu ząbków

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Alexandra84
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 20, 2013 7:15 am
Numer GG: 945010
Lokalizacja: Kraków

Omdlenie przy przycinaniu ząbków

Post autor: Alexandra84 »

Witajcie
Piszę pierwszy raz, choć przeglądam forum odkąd mam dwie szczurzyce, czyli jakieś 15 miesięcy. Nie znalazłam wyczerpującej odpowiedzi na moje pytanie, więc postanowiłam założyć wątek. Wczoraj byliśmy z Lulu u weta, ponieważ zauważyłam u niej przerośnięty górny ząbek. Myślałam że wszystko pójdzie gładko, ale przeraziliśmy się nie na żarty, ponieważ przy przycinaniu (okazło się, że wszystkich czterech ząbków) ciałko Lulu zrobiło się zupełnie bezwładne. Od początku ma charakter zdominowanej, przestraszonej i "nieśmiałej", dlatego poświęcam jej więcej uwagi, ale nie przypuszczałam, że przeżyje przy tym zabiegutaki stres, żeby nam "odlecieć". Pomógł zastrzyk na uspokojenie i kilka minut pod tlenem. Niestety zabieg prawdopodobnie trzeba będzie powtarzać, a ja sobie tego nie wyobrażam, ponieważ boję się o jej serducho. Przeczytałam zdanie, że nie robi się tego zabiegu pod narkozą. Czy rzeczywiście? Może byłoby to dla niej bardziej znośnie, gdyby przespała nieprzyjemne chwile?Druga sprawa, to to, ze wokół oczka pojawiła jej się ciemna obwódka jakby zakrzepłej krwi. Czy to ta słynna porfiryna w wyniku stresu? Mogę coś na to zaradzić czy po prostu przeczekać?
Moje Ogonki: Lulu i Mika
Obrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Omdlenie przy przycinaniu ząbków

Post autor: akzi »

tak to ta słynna porfina, może ze stresu a nawet jestem 100 procent przekonana
moze za mocno ktoś ją trzymał i mała została podduszona.
chodziś do polecanego weta z forum ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Alexandra84
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 20, 2013 7:15 am
Numer GG: 945010
Lokalizacja: Kraków

Re: Omdlenie przy przycinaniu ząbków

Post autor: Alexandra84 »

Niestety wet był na posterunku sam i Lulu musiała być trzymana przez właściciela - czy to jest standard? Na szczęście nie byłam to ja (pierwsza bym zemdlała), tylko mój facet. Mówi, że robił to z wyczuciem, więc nie sądzę, że chodzi o podduszenie. Mieszkamy w Krakowie, byliśmy z polecenia na Odrzańskiej 9 u Marcina Adamczyka - wydawał się kompetentny i znający na rzeczy. Polecił kolejną wizytę za ok. 2 m-ce i natychmiastowe przybycie jeśli zauważymy coś niepokojącego.
Moje Ogonki: Lulu i Mika
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Omdlenie przy przycinaniu ząbków

Post autor: unipaks »

My musieliśmy jeździć dość często ze szczurą, która sama nie ścierała zębów - ale każdorazowo jej ząbki były spiłowywane, a nie podcinane, i zawsze pod krótkotrwałą wziewką (dosłownie chwilka).
Podpiłowywanie jest bezpieczniejsze, dokładniejsze, bez ryzyka ułamania, podcięcia krzywego, zbyt głębokiego itp.
Szczurek ze stresu może doznać czegoś w rodzaju zapaści, to dość groźne i czasem może okazać się tragiczne :-\
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”