Przysadka mózgowa.

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przysadka mózgowa.

Post autor: madziastan »

Przykro mi... też miałam szczura przysadkowego i niestety było to samo jak u Ciebie :(

Mam nadzieję że Leia będzie silna i niech znajdzie nową koleżankę :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Przysadka mózgowa.

Post autor: Maszka »

Bardzo mi przykro.. Walczyłeś o małą; spędziła te ostatnie chwile w spokoju, razem z Tobą, to najważniejsze.
Trzymajcie się!
Jero
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Przysadka mózgowa.

Post autor: Jero »

Dzięki wszystkim. ;)
Właśnie miałem postanowienie, że nie będę brał więcej szczurasków z wielu powodów ale cóż... chyba zmienię zdanie. :) Mam właśnie dylemat i wybór między dwoma możliwościami: brać dwie młode szczurzyce z hodowli i mieć nadzieje, że się bez problemów dogadają czy zaadoptować jakąś która będzie mniej więcej w tym samym wieku (i najlepiej też dumbo rex). Bo póki co to Leia zmieniła swoje zachowanie, szukała Padme po całym pokoju, jak tylko ręką sięgałem, żeby ją pogłaskać to robiła nagły zwrot jak by się bała. Co prawda zasnęła mi jak zwykle na mnie ale jest jakaś taka nieswoja, wystraszona. :/
Ze mną: Fionka, Śnieżka :)
Odeszły: Neytiri, Kola, Padme, Lea ;(

Obrazek
Padme
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przysadka mózgowa.

Post autor: madziastan »

Jero pisze:Dzięki wszystkim. ;)
Właśnie miałem postanowienie, że nie będę brał więcej szczurasków z wielu powodów ale cóż... chyba zmienię zdanie. :) Mam właśnie dylemat i wybór między dwoma możliwościami: brać dwie młode szczurzyce z hodowli i mieć nadzieje, że się bez problemów dogadają czy zaadoptować jakąś która będzie mniej więcej w tym samym wieku (i najlepiej też dumbo rex). Bo póki co to Leia zmieniła swoje zachowanie, szukała Padme po całym pokoju, jak tylko ręką sięgałem, żeby ją pogłaskać to robiła nagły zwrot jak by się bała. Co prawda zasnęła mi jak zwykle na mnie ale jest jakaś taka nieswoja, wystraszona. :/
Jeśli z hodowli to TYLKO zrzeszonych w SHSR, albo oczywiście można z pseudeohodowli TYLKO za darmo! To zależy ile ma Twoja szczurzyca Leia. Czemu dumbo rex? Trochę to zbyt rasistowskie, teraz najważniejsze jest to żeby wziąć dla niej koleżankę bez względu na wygląd.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Przysadka mózgowa.

Post autor: Maszka »

Leia ma 13 miesięcy? Jest młoda, najważniejsze aby jak najszybciej dostała towarzystwo :) Mogą to być dwa maluchy, albo szczurzyca (albo i szczurzyce) zbliżone do jej wieku. Na szczurka z hodowli trochę poczekasz - najpierw jest zapowiadany miot, potem są zapisy, potem krycie, wreszcie szczurki się rodzą, muszą podrosnąć i dopiero mogą zamieszkać z Wami. Widzisz pewnie zmiany w zachowaniu Leii, z dnia na dzień będą one pewnie większe. Przejrzyj najlepiej dział z adopcjami tu i na drugim forum - jakieś szczurki na pewno się znajdą, a to, czy dumbo, czy rex, ma teraz na prawdę małe znaczenie ;) Leii różnicy nie zrobi w jakim futerku będzie spała.
Jeśli weźmiesz 2 szczurki, w przyszłości unikniesz sytuacji, że jakiś szczur zostanie sam - odejście szczurka jest łatwiej znieść pozostałym zwierzakom i Tobie, jeśli jest stado.
Jero
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Przysadka mózgowa.

Post autor: Jero »

Ten sam wiek co Padme - 13 miesięcy.
Rasistowskie? Niee... Czemu Dumbo Rex? Siła przyzwyczajenia. Tak napisałem bo najbardziej mi się podobają. Wiadomo, że nie będę wybrzydzał jeżeli miałbym brać roczną jako towarzystwo dla Lei chociaż nie ukrywam, że najbardziej bym chciał wziąć dwie młode. Nie wiem jednak jak zareaguje mała wariatka. ;) Generalnie jak Padme była pełni sił to ona była przywódczynią a po tym jak zachorowała to z czasem Lea zaczęła "rządzić" i zostało tak do końca. Jest troszkę roztrzepana i czasami ma swoje fochy - dla przykładu, jak już Padme zachorowała ale była w miarę na chodzie to pewnego dnia Padmuś weszła do domku gdzie Lea jadła i podstawiła się, żeby ta ją iskała. Nie wiem co Lea sobie pomyślała ale w tym momencie mocno się zakotłowało i w zwarciu Lea przygryzła/odgryzła/"wyszerbiła" Padme ucho. Co prawda to był tylko jeden przypadek ale bywa czasami taka nieprzewidywalna.

Wiem, że trzeba poczekać ale w sumie nie zdałem sobie sprawy jak długo. Faktycznie trochę to potrwa jak bym miał brać z hodowli. Przejrzę w takim razie dział o adopcjach i mam nadzieje, że się jakieś znajdą. :) I mam zamiar właśnie wziąć dwie, dokładnie z tego powodu o którym piszesz. :)
Ze mną: Fionka, Śnieżka :)
Odeszły: Neytiri, Kola, Padme, Lea ;(

Obrazek
Padme
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Przysadka mózgowa.

Post autor: Maszka »

Z maluchami łatwo się połączy. Życzę powodzenia w szukaniu szczurków :)
Szukaj nie tylko w Łodzi, transport z innych miast się znajdzie. Jeśli znajdziesz jakieś z Poznania, może uda mi się załatwić transport do Łodzi, bo koleżanka do rodziny jeździ.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”