Przekrzywiony łepek + zaburzenia równowagi

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ms_House
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 04, 2013 8:35 pm

Przekrzywiony łepek + zaburzenia równowagi

Post autor: Ms_House »

Cześć, to znów ja..
Moja Mała znów chora..
Jej łepek jest przekrzywiony, nie jest w stanie na dłużej utrzymać równowagi.. Ma apetyt, reaguje na swoje imię, czołga się do mnie kiedy tylko otwieram klatkę z boku.. Nie jest w stanie sama jeść stałych pokarmów, więc daje jej jogurt przez strzykawkę, żeby cokolwiek jadła. Dałam jej przestudzoną jajecznicę na płaskim spodku - zjadła sama w klatce, ale i tak miała przekrzywiony łepek i robiła to praktycznie na leżąco.
Mam wrażenie, że ma problem z prawą stroną ciałka, bo próbowałam jej dać kawałek ciastka i z tego co zauważyłam była w stanie ruszyć tylko lewą łapką.. Nie mogła więc złapać ciastka.. Dzwoniłam dziś po lecznicach, ale wszędzie pozamykane.. Jeden wet podał nr, żeby w nagłych przypadkach dzwonić, ale nie odbiera.. Będę jeszcze czegoś próbować, a jak się nie uda to z samego rana z nią gdzieś pójdę.. Chciałabym wiedzieć, czego się spodziewać.. :(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Przekrzywiony łepek + zaburzenia równowagi

Post autor: noovaa »

Zapalenia ucha ( powąchaj jej uszy ), wylewu, zapalenia mózgu lub czegoś podobnego. Zapalenie mózgu postępuje bardzo szybko.

Myślę że powinna dostać antybiotyk, witaminę B, coś na lepsze ukrwienie mózgu ( np. nootropil ), może steryd.. ale oczywiście najpierw diagnoza przez weta.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Ms_House
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 04, 2013 8:35 pm

Re: Przekrzywiony łepek + zaburzenia równowagi

Post autor: Ms_House »

Zauważyłam jeszcze porfirynę z lewego oczka, bo ma główkę przechyloną na lewą stronę.. Jeśli chodzi o uszka.. No lewe jakby śmierdzi, ale zastanawiam się czy to od tego, że ciągle ma lewą stronę głowy na trocinach czy coś faktycznie z uchem..
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Przekrzywiony łepek + zaburzenia równowagi

Post autor: noovaa »

Jeśli czuć to pewnie ucho..
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Ms_House
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 04, 2013 8:35 pm

Re: Przekrzywiony łepek + zaburzenia równowagi

Post autor: Ms_House »

Byłyśmy u weta.
Mała ma obniżoną temperaturę, dostała 3 zastrzyki: steryd, wit B a trzeci już sama nie wiem jaki.
Nawodnili ją i kazali ogrzewać. Wieczorem muszę pójść jeszcze raz żeby ją nawodnić, a jutro wszystko się rozstrzygnie.
Jeśli się nie polepszy.. Będę musiała ją uśpić. Nie chcę, żeby się męczyła. Wolałabym tego uniknąć, ale muszę myśleć o Niej, nie o sobie. :(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Przekrzywiony łepek + zaburzenia równowagi

Post autor: noovaa »

W przypadku nagłej poprawy, musisz wiedzieć że będzie ona tylko wynikiem podania sterydu. Steryd powinien ją utrzymać przy życiu, póki działa i dać czas dla leków na działanie. Po ustąpieniu sterydu, może być pogorszenie, wtedy powinno się dać drugą dawkę.

Zapytaj i zapisz dokładne nazwy leków jakie dostaje. Wit. B możesz kupić w aptece jak zacznie jeść i podawać sama w tabletkach. Zapytaj też o receptę na lucetam/nootropil ... to tani lek, ale na receptę. Poprawia ukrwienie i dotlenienie mózgu.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Ms_House
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 04, 2013 8:35 pm

Re: Przekrzywiony łepek + zaburzenia równowagi

Post autor: Ms_House »

Póki co ogrzewam ją ciągle i próbuje podać choć trochę wody przez strzykawkę do pyszczka,ale niewiele to daje..
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przekrzywiony łepek + zaburzenia równowagi

Post autor: smeg »

Przy zapaleniu ucha szczurka powinna przede wszystkim jak najszybciej dostać antybiotyk. U jakiego weterynarza byłaś? Czy zna się na szczurach?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Ms_House
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 04, 2013 8:35 pm

Re: Przekrzywiony łepek + zaburzenia równowagi

Post autor: Ms_House »

Tak, sprawdzony wet. Poprzednio jak szczurka chorowała też u niego byłam i szybko ją postawił na nogi. Być może ten trzeci zastrzyk to antybiotyk?
Metztlip
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 17, 2013 11:33 pm

Re: Przekrzywiony łepek + zaburzenia równowagi

Post autor: Metztlip »

Witajcie,
Mój szczurek też miał zaburzenia równowagi i przekrzywiał łepek na lewo (charakterystyczne do zapalenia ucha) choć on nie miał powiększonych węzłów chłonnych... - Objawy ukazały sie wieczorem w sobotę 10.08.2013, na drugi dzien po południu bylismu u wet i dostał zastrzyki, w poniedziałek druga pani podejrzewała wirusówkę..
Ale dostawał zastrzyki do piątku (dwa razy dziennie na 9 rano i 20sta) - ja byłam już zmęczona, a szczur miał dosyć kłuć... Dostał w piatek wieczorem tabletki na przedłużenie antybiotyku i bedzie je dostawał do niedzieli (dzisiaj) by leczenie doszło do tygodnia.

Jest wszystko okey tylko powiedziano mi ze moze zostac mu trick nerowy - przekrzywiony łepek w lewo : ( - i faktycznie...
Metztlip
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 17, 2013 11:33 pm

Re: Przekrzywiony łepek + zaburzenia równowagi

Post autor: Metztlip »

Ms_House pisze:Cześć, to znów ja..
Moja Mała znów chora..
Jej łepek jest przekrzywiony, nie jest w stanie na dłużej utrzymać równowagi.. Ma apetyt, reaguje na swoje imię, czołga się do mnie kiedy tylko otwieram klatkę z boku.. Nie jest w stanie sama jeść stałych pokarmów, więc daje jej jogurt przez strzykawkę, żeby cokolwiek jadła. Dałam jej przestudzoną jajecznicę na płaskim spodku - zjadła sama w klatce, ale i tak miała przekrzywiony łepek i robiła to praktycznie na leżąco.
Mam wrażenie, że ma problem z prawą stroną ciałka, bo próbowałam jej dać kawałek ciastka i z tego co zauważyłam była w stanie ruszyć tylko lewą łapką.. Nie mogła więc złapać ciastka.. Dzwoniłam dziś po lecznicach, ale wszędzie pozamykane.. Jeden wet podał nr, żeby w nagłych przypadkach dzwonić, ale nie odbiera.. Będę jeszcze czegoś próbować, a jak się nie uda to z samego rana z nią gdzieś pójdę.. Chciałabym wiedzieć, czego się spodziewać.. :(

Czy Twoja szczurka jest zdrowa? - Mojemu nie śmierdziało z ucha i nie miał powiększonych węzłów chłonnych...
Opisałam szybko przebieg leczenia i mojemu został przekrzywiony łepek (tick nerwowy) - Jak z Twoimi ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”