Guz przysadki? Potrzebna burza mózgów

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Idekk
Posty: 243
Rejestracja: pn sty 31, 2011 7:25 am

Guz przysadki? Potrzebna burza mózgów

Post autor: Idekk »

Witajcie,

piszę w kolejnym akcie histerii. Obawiam się, że mój 2,5 letni szczur ma guza przysadki/guza mózgu/ coś w ten deseń.

Zaczęło się od utraty wagi i sierści, Metiss podpowiedziała problemy z serduchem, bo się jakby 'zapadł" w boczkach. Kierunek wet- szmer pod sercem i wszoły. Wszoły mógł mieć od miesiąca mniej więcej, bo wtedy byłam transportem i mogłam nie domyć transporterka- moja wina. Dostał stronghold na kark i prilium- kropelkę dziennie. Do kontroli i powtórki na wszoły za 14 dni.

Przez 14 dni był tuczony. Na czas głównych posiłków izolowany od drugiego samca- alfy. Kaszki, gerberki i nutridrinki.
Wczoraj wylądowaliśmy ponownie u wet z objawami: dalsze chudnięcie (waży 338g, czyli na tuczeniu schudł ponad 60, przy czym drugi dziad, który dostawał dużo mniejsze porcje utuczaczy "żeby mu nie było smutno" przytył ok. 150g), problemy z utrzymaniem równowagi, łażenie wokół klatki, porfiryna z oczu (szczególnie z lewego, które jest wręcz zalewane porfiryną). Na wizycie się okazało, że lewe oko jest suche. Przy myciu pleców i boczków upada, pyszczek mył opierając się na "łokciach", chodzi także na przednich "łokciach", nogi tylne są rozstawione bardzo szeroko.

Oprócz prilium dostaje teraz unidox na wypadek, gdyby miał jakieś pasożyty wewn oraz galastop, który ma brać do soboty-jeżeli nie będzie poprawy, to odstawimy. Galastop bierze w dawce 2x 0,1 ml.

Wydaje mi się, że po 4 dawkach galastopu pojawiła się niewielka poprawa- jest bardziej ruchliwy, choć dalej chodzi niepewnie.

I tu teraz pytanie: czy ktoś ma jakieś pomysły? Moja weterynarz jest cudowną kobietą, otwartą na wszelkie sugestie, a Edgar jest w takim stanie, że chyba niewiele mu może zaszkodzić. Może powinnam zwiększyć dawkę galastopu? Może spróbować czegoś innego?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Guz przysadki? Potrzebna burza mózgów

Post autor: IHime »

Dawka Galastopu może być za mała, o ile pamiętam, moja szczura pierwsze dwie dawki dostawała rzędu 1ml. To były takie dawki uderzeniowe, zdaje się, że mogą być jeszcze większe. Dopiero po potwierdzeniu diagnozy zmniejszaliśmy dawkę.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Guz przysadki? Potrzebna burza mózgów

Post autor: smeg »

Moja szczurzyca dostawała 4 ml Galastopu jednorazowo, co 3 dni, przy wadze ok. 400 g. Powinnaś moim zdaniem zwiększyć dawkę na bardziej uderzeniową - Galastop działa szybko, po 1-2 takich dużych dawkach powinna być znaczna poprawa, jeśli to guz przysadki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Idekk
Posty: 243
Rejestracja: pn sty 31, 2011 7:25 am

Re: Guz przysadki? Potrzebna burza mózgów

Post autor: Idekk »

Dziękuję :) Od wet dostaliśmy w strzykawce 1ml, jest po 4 dawkach, więc obecnie znajduje się tam 0,6ml. Dać mu wszystko?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Guz przysadki? Potrzebna burza mózgów

Post autor: smeg »

Ja bym kupiła jeszcze 3 ml i dała wszystko na raz. Jeśli zadziała, to kolejna dawka za 3 dni. Dawkowanie u mojej Beni konsultowałam z wetami z warszawskiego Ogonka, bo w trójmieście też weterynarze nie mieli za bardzo doświadczenia w leczeniu guzów przysadki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”