Problem ze wzrokiem?

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Problem ze wzrokiem?

Post autor: Morgana551 »

Elmuś ma 3 miesiące. Trzy tygodnie temu zobaczyłam, że bardzo często macha głowa na boki. Jeśli się nie mylę to łapie dzięki temu ostrość. Jednak robi to bardzo często. Podczas biegu potrafi się nagle zatrzymać i machać główką. Robi tak nawet podczas jedzenia. Niedawno pojawił się następny problem, tym razem przy powrocie do klatki. Gdy ogonki biegają po pokoju tylko z nim mam problem. Wystarczy nagle wziąć go na ręce to przeraźliwie piszczy i stroszy się. Jednak gdy szczurki biegają np. po kanapie (zazwyczaj siedzę przy nich) Elmo chętnie mnie zaczepia, bawi się ze mną i nie protestuje gdy biorę go na ręce.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Problem ze wzrokiem?

Post autor: MichalKonstanty »

Elmo jest albinosem? Czy ma "czerwone" albo ciemnoczerwone oczka? Czy "ostrzegasz" swojego malucha zanim weźmiesz go na ręce - wypowiadając jego imię i spokojnie biorąc go na ręce, czy robisz to dynamicznie? Czy aby biorąc na ręce nie nie "ściskasz" go zbyt mocno albo nie robisz tego w sposób niewłaściwy?

Nie czuj się urażona moimi pytaniami :) Po prostu czasami można popełniać bardzo podstawowe problemy i nie zwracać na to uwagi :)
Obrazek
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Problem ze wzrokiem?

Post autor: MichalKonstanty »

Jeszcze jedna rzecz, której nie zrozumiałem - czy Elmo stroszy się i udaje maczo w momencie kiedy wyjmujesz go z klatki czy na wybiegu?
Obrazek
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Problem ze wzrokiem?

Post autor: Morgana551 »

Nie jest albinosem. Jedno oczko ma czarne, a drugie ciemno czerwone. Tak, cmokam i wypowiadam jego imię. Jestem bardzo delikatna. Elmo udaje maczo gdy wraca do klatki po spacerku po pokoju.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Problem ze wzrokiem?

Post autor: MichalKonstanty »

Co do heterochromii (oczy różnego koloru) bądź jak to się krócej nazywa ODD EYE to z tego co się orientuje i to oko czerwone/rubinowe ma trochę mniejsze możliwości od ciemnego i tak samo jak w przypadku szczurów z 2 oczami czeronymi/rubinowymi występuje problem z oceną odległości przedmiotów stąd częste kiwanie główką. U niektórych częściej, a u niektórych rzadziej.

A kwestia stroszenia w konkretnej sytuacji to problem behawioralny - ja bym na Twoim miejscu dokładnie obserwował zachowanie Elma na wybiegu i to czy ten stres dodatkowo wywołuje jakiś czynnik bądź okoliczność - np. że pierwszego bierzesz go z wybiegu do klatki, albo ostatniego, albo może poświęcasz mu mniej uwagi niż innym maluchom, albo jakiś inny detal, który może umykać Twojej uwadze. Myślę, że to nic groźnego, trzeba obserwować i czekać. A może to po prostu hormony które zaczynają buzować i Elmo bardzo chce zaznaczyć swoją męskość?

No ale może ktoś jeszcze się wypowiedział :)
Obrazek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem ze wzrokiem?

Post autor: IHime »

Niektóre szczury mają wysokie poczucie niezależności, szczególnie jeśli mają wysoki poziom testosteronu, i wyrażają swoje niezadowolenie z ograniczania ich wolności osobistej. Po prostu może mu się nie podobać, że jest łapany, bo sobie nie życzy. Jest jeszcze nieco za młody na burzę hormonalną, ale szczury są różne. Warto tylko takiego awanturnika obejrzeć, czy nie bolą go stawy, kręgosłup albo brzuch.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Problem ze wzrokiem?

Post autor: Morgana551 »

Raczej jest wszystko w porządku jeśli chodzi o ból ciała. Może faktycznie Elmuś taki już jest. Największy uciekinier jakiego miałam ;p
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”