jak nie dopuścić do wyschnięcia oczu?

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pierwiasteknielad
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 4:26 pm

jak nie dopuścić do wyschnięcia oczu?

Post autor: pierwiasteknielad »

Witajcie
Moja Czarnulka miala dzis operacje usuniecia ropnia kolo szyjki. Uspiona zostala 6 godzin temu i do tej pory nie wybudzila sie z narkozy... oddycha i drgaja jej lapki, nic poza tym... miala zel na oczkach zeby nie wyschly ale martwie sie ze po takim czasie juz nie dziala... czy moge jakos zapobiec ich wyschnieciu poki malenstwo nie moze ich zamknac?
Jestem zalamana, do tej pory wydalam na leczenie ok 500 zl, nie mam juz prawie pieniedzy a jest tylko gorzej niz lepiej, a to jedyny wet tutaj ktory sie "zna"...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: jak nie dopuścić do wyschnięcia oczu?

Post autor: Paul_Julian »

jesli jeszcze spi ( a jest już rano) to dzwoń do weta ! Oczka można zwilżac kroplami "swietlik" albo nawet delikatnie przegotowaną wodą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: jak nie dopuścić do wyschnięcia oczu?

Post autor: Wilczek777 »

Po tak długim czasie szczurek powinien już zacząć wracać do siebie - czy jest może otyła - w takich wypadkach wybudzanie trwa dłużej ale po 6 godzinach ogon potrafi już wstać etc.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
pierwiasteknielad
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 4:26 pm

Re: jak nie dopuścić do wyschnięcia oczu?

Post autor: pierwiasteknielad »

Obudzila sie juz, jednak bardzo dlugo nie mrugala i teraz jedno oczko ma chyba takie troche mdle, nie jestem pewna... moglo jej sie cos stac? Nie jest otyla, jest taka bardzo zwyczajna jesli chodzi o budowe :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: jak nie dopuścić do wyschnięcia oczu?

Post autor: Paul_Julian »

Kup w aptece świetlik i zakraplaj oczka kilka razy dziennie. Bardzo możliwe, ze oczko jej pozostanie takie troszkę mętne - jedna z moich szczurek miala tak po zabiegu. Bardzo możliwe, ze to zmętnienie przejdzie, czasem są potrzebne krople na receptę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jak nie dopuścić do wyschnięcia oczu?

Post autor: smeg »

Mojemu szczurowi zakrapiałam zmętniałe po operacji oczko kroplami z antybiotykiem (przepisanymi przez weterynarza), zmętnienie przeszło ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”