Problem z oczkiem - Gentamicin nie zadziałał

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
alic_e
Posty: 80
Rejestracja: pn mar 12, 2012 1:47 am

Problem z oczkiem - Gentamicin nie zadziałał

Post autor: alic_e »

Jeden z moich maluchów od 1,5 tygodnia ma problemy z oczkiem. Wet przepisał nam krople Gentamicin, ale niestety nic nie pomogły.. oczko wygląda jeszcze gorzej. Dziś byliśmy kolejny raz i kazał nam przemywać oko wodą destylowaną i dal receptę na Dicortineff. Jednak mam wątpliwości, czy te krople zadziałają... Oko generalnie jest posklejane czymś jasnym i przymknięte.
alic_e
Posty: 80
Rejestracja: pn mar 12, 2012 1:47 am

Re: Problem z oczkiem - Gentamicin nie zadziałał

Post autor: alic_e »

+ brzeg oka jest zaczerwieniony dosyć mocno
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z oczkiem - Gentamicin nie zadziałał

Post autor: unipaks »

Można dodatkowo przemywać delikatnie to oczko mocną esencją z czarnej herbaty, albą solą fizjologiczną – od zewnątrz do kącika oka
Nie podrażnia coś tego oka, nic tam nie wpadło?
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
alic_e
Posty: 80
Rejestracja: pn mar 12, 2012 1:47 am

Re: Problem z oczkiem - Gentamicin nie zadziałał

Post autor: alic_e »

No właśnie nic nie widać, sprawdzaliśmy też z wetem czy rogówka nie jest w jakiś sposób uszkodzona, ale nie doszukaliśmy się niczego.. Już 1,5 tygodnia tak jest, dziwne, że gentamycyna nie zadziałała.. a Dicortineff też jest na bakteryjne, dlatego nie jestem pewna czy nie lepiej byłoby jednak popróbować z antybiotykami działającymi na coś innego..
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z oczkiem - Gentamicin nie zadziałał

Post autor: unipaks »

Nie ma możliwości zrobić wymazu z tej ropiejącej substancji i dać na antybiogram - wtedy byłoby wiadomo, jaki antybiotyk zadziała na to, co się wyhoduje.
Jak przemyjesz to oczko i jest otwarte, czy widać różnicę w wielkości między nim a zdrowym, nie jest większe?
czasami coś się tworzy pod okiem, wewnątrz główki :-\
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
alic_e
Posty: 80
Rejestracja: pn mar 12, 2012 1:47 am

Re: Problem z oczkiem - Gentamicin nie zadziałał

Post autor: alic_e »

Ta substancja jest bardziej w środku, myślę że trudno byłoby zrobić z niej wymaz.. ale mogę zapytać
nie, właśnie oczko jest mniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”