usunięcie gałki ocznej..

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
puudi
Posty: 49
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 5:24 pm
Numer GG: 11020903
Lokalizacja: Gdynia

usunięcie gałki ocznej..

Post autor: puudi »

jak wychodziłam o godzinie 8 wszystko było ok, jednak jak wróciłam o 18 i zobaczyłam oko szczura w strasznym stanie od razu pojechałam z nim do weta. było powiększone, tak samo jak cała prawa strona łebka. u weta okazało się, że szczurek już nie widzi na to oko, prawdopodobnie musiał spaść , mocno się uderzyć.. najbliższe dni mam kłaść mu na oczko corneregel + coś na wzmocnienie flory bakteryjnej do wody. przeniosłam go do niskiej klatki, pozbyłam się ściółki i włożyłam jakieś stare ubrania, żeby uniknąć pylącej ściólki.. wet zdecydował, że jak tylko pozbędziemy się obrzęku to usunie mu gałkę oczną.
i teraz przechodzę do sedna:
jak to wpłynie na jego życie, jak bardzo będzie się męczył? czy może potem wrócić do wyższej klatki i drugiego szczura? dodam, że chłopiec ma koło 17 miesięcy, a tamten drugi z 7..
Jak ćwiczyć pa­mięć, by umieć zapominać?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: usunięcie gałki ocznej..

Post autor: noovaa »

Szczurki ogólnie widzą bardzo słabo. Niewidome szczury radzą sobie świetnie i mogą być w wyższych klatkach jednak warto zadbać by klatka miała stałe, niezmienne umeblowanie. Żeby nie musiał jej poznawać na nowo po każdym sprzątaniu.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
puudi
Posty: 49
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 5:24 pm
Numer GG: 11020903
Lokalizacja: Gdynia

Re: usunięcie gałki ocznej..

Post autor: puudi »

mały był strasznie obity, po 5 dniach oko zaczęło gnić (a zabieg planowaliśmy kilka dni później), jednak w tej sytuacji wet podjął się wykonania usunięcia oczka natychmiast. w trakcie znalazł się do tego ropień.. lekarz usunął cześć, jednak z powodu położenia (to jednak pyszczek) i nie kontynuował, bo by go zabił.. mały strasznie schudł, jest słaby, ale ładnie się wybudził z wziewki.. kolejne dni codziennych zastrzyków i mam nadzieję, że przeżyje..
Jak ćwiczyć pa­mięć, by umieć zapominać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”