Guz w uszku

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Veve
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 04, 2013 1:29 am
Lokalizacja: Gliwice

Guz w uszku

Post autor: Veve »

Właśnie wróciłam od weterynarza z moimi chłopakami w celu sprawdzenia czemu się tak diabelsko drapią a tu takie coś po powrocie :( u jednego z moich chłopców zauważyłam sinego guza w uszku - przy dotknięciu sprawia wrażenie, jakby w środku tego guzka był płyn :-\ i tak w poniedziałek idę na kontrole z nimi ale chciałabym się chociaż domyślać co to może być, czy to poważne...
Szczurze miłości ze mną: Rysiek i Maniek
Za TM: Karol
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Guz w uszku

Post autor: Wilczek777 »

Jeśli to ropień trzeba szybko wejść z leczeniem bo to lubi się babrać...
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Veve
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 04, 2013 1:29 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Guz w uszku

Post autor: Veve »

No właśnie jak na razie nie ma z tego żadnej ropy ani krwi ??? Szukałam po necie czegoś na ten temat i znalazłam zdjęcie tej narośli, identycznej jak u mojego chłopca - podpisywali to jako krwiak :x
Szczurze miłości ze mną: Rysiek i Maniek
Za TM: Karol
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Guz w uszku

Post autor: Paul_Julian »

Krwiak to taki siniec jakby - popękane naczynka. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/931 ... 9c82c.html
Chyba, że mówimy o guzku wypełnionym krwią (np. często po zabiegu sie lubi zrobić).
Podrzuć moze to zdjęcie, albo spróbuj zrobic ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Veve
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 04, 2013 1:29 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Guz w uszku

Post autor: Veve »

Nieco to podobne co wysłałeś, ale nie ma tego zaczerwienienia :x
http://i1375.photobucket.com/albums/ag4 ... c31e1c.jpg <--- tu jest słabej jakości zdjęcie mojego chłopaczka, jeśli się przyjrzeć to widać to w uszku :(
http://i257.photobucket.com/albums/hh21 ... C02360.jpg <--- to jest zdjęcie które znalazłam w necie i w sumie to co ma mój Maniek przypomina to na zdjęciu.
Ogółem to jest nadal dość małe w porównaniu do tego zdjęcia co znalazłam, kolor ma taki mocno siny, fioletowy miejscami nawet... nie wygląda jakby go to bolało, zaobserwowałam tylko może jakiś dyskomfort jak się po tym uszku próbował drapać, tak delikatnie, jakby go uwierało i chciał to wyciągnąć ???
Szczurze miłości ze mną: Rysiek i Maniek
Za TM: Karol
Awatar użytkownika
Szczurówka
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 26, 2013 9:06 pm
Numer GG: 43604796
Lokalizacja: Gliwice

Re: Guz w uszku

Post autor: Szczurówka »

Myślę że to świerzb uszny.
Veve
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 04, 2013 1:29 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Guz w uszku

Post autor: Veve »

W postaci takiego bąbla/narośli? Trochę by to było dziwne :o
Szczurze miłości ze mną: Rysiek i Maniek
Za TM: Karol
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Guz w uszku

Post autor: Paul_Julian »

Świerzb to nie, od świerzbu nie ma bąbli. Chyba i tak musisz poczekać do poniedziałku, zeby to lekarz zobaczył :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Veve
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 04, 2013 1:29 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Guz w uszku

Post autor: Veve »

Idę dzisiaj z rana, Szczurówka mi poleciła weta w Zabrzu, który jutro przyjmuje :) zobaczymy co mi powie...
Szczurze miłości ze mną: Rysiek i Maniek
Za TM: Karol
Veve
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 04, 2013 1:29 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Guz w uszku

Post autor: Veve »

Właśnie wróciłam od weta, na 99% to tylko krwiak, który powinien zniknąć po zastrzyku do jakiś 3-4 tygodni :)
Szczurze miłości ze mną: Rysiek i Maniek
Za TM: Karol
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”