Krzywe kręgi?

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Krzywe kręgi?

Post autor: xSzczuras »

dziś byłam w sklepie kupić karmę, znam się z tym sprzedawcą i ogólnie zawsze jak czegoś potrzebuje to idę do jego sklepu. Dzisiaj wpadłam po karmę, gościu mi zaproponował że mi odda szczura za darmo ponieważ jest 'niepełnosprawny' i zapewne pójdzie na karmówkę a tego by nie chciał. Ponoć ma to od urodzenia, wygląda na jakiś miesiąc może dwa. Zachowuje się normalnie, jest zdrowy ale ciekawi mnie dlaczego jest taki 'krzywy'. Ma skrzywioną główkę w prawą stronę, trochę się przez to koślawo porusza, ale nie ma problemów ze wspinaczką, po prostu jest bardziej uważny.
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Krzywe kręgi?

Post autor: nienazwana »

Zapalenie ucha lub jakieś problemy neurologiczne. Biedaczek......Ale możliwe to do wyleczenia i uratowania szczurkowi życia.
Może możesz go wziąść chociaż na DT? Może ktoś z forum go przygarnie i wyleczy? :-\ Bez pomocy w zoologiku zginie marnie >:(
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krzywe kręgi?

Post autor: xSzczuras »

Ogona wzięłam wiec nie został w zoologu. Problemy z uchem od urodzenia?
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Krzywe kręgi?

Post autor: smeg »

Moze byc chory na zapalenie ucha w tej chwili, albo to pozostalosc po przebytej w dziecinstwie chorobie. Moga Ci wkrecac, ze to od urodzenia. Najlepiej wybrac sie do polecanego weterynarza znajacego sie na szczurach i sprawdzic uszka.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Krzywe kręgi?

Post autor: Paul_Julian »

Jeśli to zapalenie uszka, to leczy się w jakies 2 tygodnie antybiotykiem do ucha Aurizon. Potem główka może wrócić do normalnej pozycji, ale niekoniecznie. W domu takie szczurki nie mają problemów ani z bieganiem ani ze wspinaczką.
Tylko najlepiej idz od razu jutro do weta, bo nieleczone uszko może prowadzić do komplikacji w stronę mózgu albo oczka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krzywe kręgi?

Post autor: xSzczuras »

Tylko pytanie czy mój wet będzie potrafił to zdiagnozować. :(
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Krzywe kręgi?

Post autor: smeg »

No to idź do takiego, który jest polecany i będzie umiał. We Wrocławiu masz dostęp do najlepszych specjalistów od gryzoni.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krzywe kręgi?

Post autor: xSzczuras »

A czy mogłabym mu podać samodzielnie ten antybiotyk?
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Krzywe kręgi?

Post autor: Paul_Julian »

Ale nie wiadomo czy to to. Idz do weterynarza, wet sprawdzi pesętą owiniętą wacikiem czy z uszka śmierdzi ( zwykly wacik do ucha jest za gruby). Jesli tak - to wypisze receptę na antybiotyk. Aurizon jest specjalnie dla zwierzat i kupuje się go u weta.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”