Oczy

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Patrykk
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 06, 2015 8:58 am
Numer GG: 52185521
Lokalizacja: Toruń

Oczy

Post autor: Patrykk »

Mam od czwartku dwa szczurki jeden ma miesiąc drugi 2 i mam problem ponieważ na oczkach miesięcznego pojawiły się malutkie mało widoczne strupki, czytałem, że jest to związane ze stresem ale wolę zapytać ekspertów :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Oczy

Post autor: Paul_Julian »

Te strupki to pewnie zaschnieta porfiryna. Powinny ładnie dac sie zmyć mokrym wacikiem ( zostawią takie "krwawe" smużki). Jesli to tylko takie malutkie okruchy to nie problem. Szczurki zwykle same sie z tego wyczyszczą rano, jak się obudzą.
Faktycznie, nadmiar porfiryny jest zwiazany ze stresem ( czasem takim niegroznym jak klótnia) , albo z chorobą. Ale wtedy całe oczko naokoło jest brudne, a nie tylko okruszki.
Porfiryna może sie też pojawić na nosku.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Patrykk
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 06, 2015 8:58 am
Numer GG: 52185521
Lokalizacja: Toruń

Re: Oczy

Post autor: Patrykk »

Dziękuje za informacje :) mogę odetchnąć bo nie ukrywam mocno się martwiłem. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”