[OCZY] nie otwiera powiek

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[OCZY] nie otwiera powiek

Post autor: Gumcia »

Właśnie wyciągłam Szczurkosia z klatecki, jedno oczko ma otwarte, drugiego oczka nie może otworzyć!! Dlaczego :cry: musze dodać, że to oczko którego nie może otworzyć jest ślepe. On próbuje je otworzyc, ale wygląda jak zaklejone co ejst niemożliwe... co mu jest :cry: mam nadzieje że to nic groźnego, pomóżcie prosze :cry:
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[OCZY] nie otwiera powiek

Post autor: Ewqa »

Możesz mu spróbować je rozkleić ciepłą esencją herbaty czarnej. Może jednak ma sklejone-jakis stan zapalny. Herbata mu nie zaszkodzi a napewno pomoże przetrwać do poniedziałku. Przemywaj kilka razy dziennie, a jak do poniedziałku się nic nie zmieni to idź do weta.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[OCZY] nie otwiera powiek

Post autor: Gumcia »

martwie się o niego, czy rumiankiem też może być przemywane?? nie mam czarnej herbaty...
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[OCZY] nie otwiera powiek

Post autor: limba »

Ja swoijemu konikowie przemywalam oczko rumiankeim i nie zaszkodzil...i z tego co wiem to nie powinien....
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[OCZY] nie otwiera powiek

Post autor: Mycha »

Rumianek ma działanie przeciwzapalne ale dobrze jest go podawać ze świetlikiem. Jutro w aptece kup albo świetlink albo glistnik. Pamiętaj, że rumianek powoduje wypadanie włosów! Dziś spróbuj może z przegotowaną wodą i delikatną esencją z rumianku.
A jaka jest przyczyna? Może pylące trociny albo pigwa?
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[OCZY] nie otwiera powiek

Post autor: Gumcia »

Szczurkoś otworzył oczko!! miałam go na rękach, i tak patrza na niego i on tak strasznie piszczał! niewiedziałam co się dzieje! otworzyl oczko i przestał piszczeć... jestem szczęśliwa że to jednak nic groźnego, ale wyraźnie go bolało :( mam nadzieje, ze sie to nie powtórzy... dziękuje Wam za rady, rumianek będę stosować jeszcze wrazie czego :)
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[OCZY] nie otwiera powiek

Post autor: Ewqa »

Są też kropelki ze świetlikiem.
Z mojego doswiadczenia wynika że jednak najskuteczniejsza jest herbata (czarna to taka zwyczajna którą codziennie pijemy ;)
Wyleczyłam chomisiowi zapalenie oczka, ani świetlik, ani rumianek nie dawały takich szybkich efektów jak herbata.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[OCZY] nie otwiera powiek

Post autor: Gumcia »

czarna czyli zwykła herbacia?? ops, ale wpadłam, wychodzi na to że herbaty w domu nie mam ;) hehe, nie no normalną herbacie oczywiste mam :) psemyje mu za kwilke, nawet mam już rumianek ;)
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[OCZY] nie otwiera powiek

Post autor: Mycha »

To zależy od rodzaju schorzenia i przyczyny. Herbata także jest dobra, ale świetlik na pewno po kuracji nie zaszkodzi :)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[OCZY] nie otwiera powiek

Post autor: Gumcia »

ciekuje (dziękuję) wszystkim za rady, już mnie uspokoiło :) Szczurkoś juz chasa po klatce, chociaż zwykle siedzi w kącie lub w domciu... :) cieszy mnie to :D tyle że zauważyłam polfiryne/pofiryne/polofiryne/pofiryne czy jak kolwiek się to nazywa. Ma wycieki tego z oczka, i kicha :( musze sie z nim wybrać do weta w poniedziałek... i zasuwać klkanascie osiedli... nie ufam temu wetowi co wcześniej chodziłam, czuje że przez niego moj Blejdi umarł, chociaż za jego śmierć czuje się baaardzo winna...
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”