[ZĘBY] za dlugie - jak przycinać

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: ESTI »

Basieńka, znalazlam temat i podnosze, zebys zauwazyla, ze scalilam go z Twoim. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: sopocianka »

Przycinanie zębów to nic strasznego. Jeśli wet jest fachowy, to wystarczy zdecydowane ciachnięcie. Pytałam się weterynarza -szczurów to nie boli :albino:

[ Dodano: Sob 15 Paź, 2005 ]
A swoją drogą przerażające są te zdjęcia. Właściciel tych szczurów to chyba jakiś nieczuły debil...
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: ESTI »

[quote="sopocianka"]Przycinanie zębów to nic strasznego. Jeśli wet jest fachowy, to wystarczy zdecydowane ciachnięcie. Pytałam się weterynarza -szczurów to nie boli [/quote]

Nie boli, ale wet musi bardzo precyzyjnie to robic i jest to stresujace dla ogonka - jednak czasami niezbedne, wiec trzeba i koniec.
Obrazek
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: martwa »

Na prośbę Basieńki wklejam zdjęcie zdrowych szczurzych ząbków:
Obrazek
czasami po prostu brakuje kamieni
Awatar użytkownika
Lucynka
Posty: 34
Rejestracja: śr lip 20, 2005 3:00 pm
Lokalizacja: Katowice

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: Lucynka »

Mój pierwszy szczurek miał krzywy zgryz.Zauważyłam ze nie je i jest jakaś markotna.Weterynarz miał wielki problem bo wierciła sie i tak wydzierałą ze ludzie z poczekalni przyszli zobaczyć co sie dzieje :-( .W końcu trzymało ją 4 wetów i się udało :wink: .Potem zeby oszczędzic jej stresu sama to robiłam i nie było zadnychproblemów.
Obrazek

Ze mną od 12.11.2007  Blue Tosieńka
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: czukukkcza »

[quote="Lucynka"]Potem zeby oszczędzic jej stresu sama to robiłam i nie było zadnychproblemów. [/quote]
można samemu przycianać ząbki szczurkowi :shock: ale...ale...jak?i czym?
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: ESTI »

Ja nie polecam przycinania samemu, chyba ze ma sie niebywala wprawe. To robi sie specjalnymi obcazkami - poprostu przycina sie jak paznokcie, tylko trzeba to robic ostroznie i z wielkim wyczuciem, zeby szczurciowi nie zrobic krzywdy.
Obrazek
ula_cz
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 30, 2005 12:23 am

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: ula_cz »

jak byłam ostatnio u weterynarza to pan doktor powiedział, że moja Krejzunia ma wadę zgryzu i za długie zęby...ale ja nie zauważyłam żeby miała takie długie zęby jak na tych zdjęciach, po drugie nie ma też problemu z jedzeniem (praktycznie daje jej suchą karmę, jogurciki, gerberki mięsko dostaje raz na jakis czas, żeby nie pogardziła suchą karmą:-)) więc się zastanawiam czy nie iść do innego weterynarza i u niego się upewnić czy przypadkiem ten pierwszy się nie pomylił. Bo po co niepotrzebnie stresować szczura, szczególnie że Krejzi jak jest u weterynarza to dostaje szału i spierdziela gdzie się da próbując ugryźć biednego weta.
"Niech mój oddech życia znajdzie się w Twym sercu, kiedy zniszczysz miłość pozwól mi odejść razem z nią"
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: mazoq »

ula_cz, ja na wszelki wypadek daję szczurkowej suchego chleba... bo nie ufam do końca suchej karmie ;) skoro wet wydał diagnozę z którą średnio się zgadzasz, idź do innego...
ula_cz
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 30, 2005 12:23 am

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: ula_cz »

suchy chlebek i bułke tez daje a także gałązki oczywiście z drzew owocowych:-)ma jeszcze wapno, ale wcinała je jak była mała a teraz nawet nie zwraca na nie uwagi:-) pójdę do weta po świętach i zobaczę co powie. Mam nadzieje, że nie będę musiała przycinać jej ząbków.Bo znam przypadek, że wet królikowi obciął źle zęby, które były tylko za długie a teraz są w dodatku krzywe (zostały zruszone przez weta czy cuś) i królik nie może jeść suchego pokarmu.
"Niech mój oddech życia znajdzie się w Twym sercu, kiedy zniszczysz miłość pozwól mi odejść razem z nią"
ula_cz
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 30, 2005 12:23 am

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: ula_cz »

dzisiaj się bardzo mocno przypatrzylam szczurkowi i widać u niej dolne i górne zęby a tak chyba być nie powinno???to znaczy ze ma przerosniete zeby???
"Niech mój oddech życia znajdzie się w Twym sercu, kiedy zniszczysz miłość pozwól mi odejść razem z nią"
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: ESTI »

ula_cz, zajrzyj tu - KLIK

Tak wygladaja dobrej dlugosci zabki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zet_erka
Posty: 92
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:57 pm

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: zet_erka »

Ja tez polecam scinanie zabkow u weta.Ja place za to u weta 5 pln, wiec wydaje mi sie, ze nie jest to jakis niesamowity majatek, zeby nie isc do weta.Co prawda moj szczurus sie obrazil na mnie po takiej wizycie, bylo to dla niego niesamowicie stresujace wydarzenie, no, ale trzeba bylo :krzywy: ale teraz juz jest ok i dalej mnie kocha :toothy8:
Moje Skarby :
Cerata, Akia, Sekansa


Juz odeszly :
[']Dżuna,['] Sofizmat['], Frawaszi[']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: ESTI »

zet_erka, a po co przycinalas zeby?
Jesli szczur sobie nie sciera, to bardzo niedobrze - czy jest chory?
Obrazek
zet_erka
Posty: 92
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:57 pm

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: zet_erka »

Jak byl malutki wet mu scial zabki, powiedizal, ze ma bardzo dlugie, ze za niedlugo mogly by mu sie juz delikatnie wbijac w podniebienie.I teraz przed kilkoma dniami znowu poszlam, bo byly juz bardzo dlugie.Lekarka powiedizala mi, ze niektorych szczurkom trzeba przycinac zabki, bo rosna im bardzo szybko i sa niebywale dlugie.Mojemu szczurkowi daje suchy, twardy chleb, roznego rodzaju galazki, patyczki, (na wapnie nie chcial sobie scierac), ale i tak mial bardzo dlugie.Dzisiaj mija czwarty dzien od sciecia, a ja juz zauwazylam, ze zeby urosly :shock: :shock: :shock:
Moje Skarby :
Cerata, Akia, Sekansa


Juz odeszly :
[']Dżuna,['] Sofizmat['], Frawaszi[']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”