[ZĘBY] ruszanie i wypadanie

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: nausicaa »

jeśli szczurka z jakiejś przyczyny jest nie widzi na jedno oczko, ale nic się z tym okiem nie dzieje, to nie ma się po co bardzo przejmować. szczurki bardzo dobrze sobie radzą, nawet jeśli nic nie widzą. choćby albinoski widzą bardzo słabo. jedna z moich szczurzyc ma oczy pink i mam wrażenie, że ona to tylko widzi, czy jest ciemno czy jasno, absolutnie nic poza tym:P a jest prawie alfą stada i jednym z najbardziej "psich" szczurków, wszytsko musu sprawdzić sama i od razu:) byleby tylko stan oka nie zaczął się pogarszać
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Rilaa
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 24, 2009 10:23 am

Re: [ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: Rilaa »

Maja jest po głupim jasiu. Wetka stwierdziła, że w gardle ma zmiany nowotworowe. :(
Boli ją i dlatego nie może jest, aktualnie waży trochę ponad 260g. Dostała silniejsze antybiotyki, mam ją karmić na siłę.
Ulżyć jej czy pociągnąć leczenie? :(
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: [ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: S. »

Poczekaj jeden lub kilka dni.
Sprawdzaj czy je,pije i czy przemieszcza się samodzielnie.
Jak zacznie się jej gwałtownie pogarszać - będziesz wiedzieć co zrobić.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: nausicaa »

też bym poczekała. a mała nie może dostawać jakiś przeciwbóli, dopóki się bardzo nie pogorszy?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Rilaa
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 24, 2009 10:23 am

Re: [ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: Rilaa »

Maja chodzi o własnym siłach i nawet chętnie wychodzi z transportera, jednak nie chce jeść za bardzo, choć dzisiaj zjadła samodzielnie mały kawałek środka bułki, serka i Dania truskawkowego. Dostała jak na razie 6ml gerbera, tyle udało mi się w nią wcisnąć. Trochę będzie trudno, bo jutro muszę już iść do szkoły a kończę ok 14, a w domu jestem po 15 przez ten felerny śnieg.
Myślę, że również dostała przeciwbólowe, jak wcześniej dostawała, to teraz raczej także dostała. Dzisiaj jedziemy na kolejne zastrzyki.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [ZĘBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: nausicaa »

i jak?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Michalina
Posty: 89
Rejestracja: śr gru 23, 2009 6:18 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: [ZĘBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: Michalina »

Hej,
mam problem wczoraj przez przypadek zauważyłam że mój szczur nie ma górnego siekacza (jednego)
ogółem żeby są żółte i wszytko ok tylko brak jest właśnie tego zęba i nie widać miejsca złamania ...
byś może zrobiła to otwierając zębami klatkę czy ząb jej odrośnie i ile mniej więcej trwa(jeśli jest złamany) odrastanie zęba?
czy jeśli nie odrośnie to mam jechać do weta?
szczur je normalnie (beaphar xtravital)
Ze mną łobuzuje Julian ;*
Za TM: Ziemniak, Groszek, Śnieżynka, Tatsumi [*][/color]
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: [ZĘBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: S. »

Lepiej pojechac do weta. Ząb mógł sie złamac i trzeba sprawdzać czy dobrze rośnie. Po tygodniu lub dwóch powienien odrosnać. Chyba, że to coś innego nic złamanie.
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: [ZĘBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: szczuruleczka »

A mojej dorosłej szczurci się dolne ruszają! Czy maja prawo wypaść??
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Michalina
Posty: 89
Rejestracja: śr gru 23, 2009 6:18 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: [ZĘBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: Michalina »

chciałabym was tylko poinformować że obyło się bez wizyty u veta w tydzień ząbek odrósł i wszystko jest ok :D
Ze mną łobuzuje Julian ;*
Za TM: Ziemniak, Groszek, Śnieżynka, Tatsumi [*][/color]
Marynka
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 27, 2013 11:05 pm

Re: [ZĘBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: Marynka »

Pomóżcie nie wiem co się dzieje z moją szczurzycą Lusią, nie ma dwóch siekaczy! Pluje krwią z ropą (kolor pomarańczowo-czerwony), jest bardzo nie spokojna!!!
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: [ZĘBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: Bandziornooo »

Pomóżcie nie wiem co się dzieje z moją szczurzycą Lusią, nie ma dwóch siekaczy! Pluje krwią z ropą (kolor pomarańczowo-czerwony), jest bardzo nie spokojna!!!
Mama nadzieję że autorka postu udała się do weta i cała historia skończyła się dobrze...
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”