[OCZY] co na zadrapania?

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[OCZY] co na zadrapania?

Post autor: douchee »

Czy można użyć jakiejś nemycyny lub czegoś takiego?? Rozdzieliłam dziewczyny, ale pozwalam im biegać razem. Właściwie to pozwalałam, bo jak widzę, co Cola robi Mili, to postanowiłam puszczać je osobno. Mila wciąż ma zadrapania na oczach, szczególnie lewym. Dziś zauważyłam, że zamyka je, gdy tylko zbliżę rękę (z drugim tego nie robi) do głowy, rano najpierw otwiera zdrowe, a to podrapane dopiero po chwili. Myślałam też o płukaniu rumiankiem.

P.S. Mila nadal jest do oddania...
:)
Lexie
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 12, 2005 1:37 pm

[OCZY] co na zadrapania?

Post autor: Lexie »

Radziłabym ci przepłukać jej oczko rumiankiem. Jeśli nie pomoże to udaj się z nią do weterynarza. Dlaczego chcesz oddać Milę???
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[OCZY] co na zadrapania?

Post autor: Ania »

Z rumiankiem radzę uważać, opinie są podzielone (nawet wśród lekarzy), ten bardzo często powoduje reakcję alergiczną. Na niewielkie problemy z oczkami proponujję zwykłą sól fizjologiczną (roztwór neutralny dla organizmu) lub krople Gentamycin (te już na receptę).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[OCZY] co na zadrapania?

Post autor: Fam »

posmaruj oxycortem A, albo przeplucz betadrinem (krople oczyszczajace) oba na recepte, ale sprzedaja bez w wiekszosci aptek
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[OCZY] co na zadrapania?

Post autor: Ania »

Fam - Krople Betadrin niszczą rogówkę nawet u ludzi, jesteś pewna, że można je stosować u szczurów?
Betadrin zalecany jest na zmęczone i podrażnione oczy, nie jestem taka pewna, czy w tym wypadku dałyby pozytywny rezultat...
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

[OCZY] co na zadrapania?

Post autor: mrs.jingles »

Betadrin ma 2 skladniki aktywne-jeden zwezajacy naczynia krwionosne, drugi przeciwalergiczny, nie sa to "krople oczyszczajace". Oxycort to antybiotyk i glikokortykosteroid - silny lek, lepiej nie naduzywac. :)
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[OCZY] co na zadrapania?

Post autor: douchee »

Dzięki wszystkim za rady :)
:)
dozau
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 24, 2005 9:46 pm

[OCZY] co na zadrapania?

Post autor: dozau »

gentamycyny nie polecam bo roznie na nia szczurki reaguja, a neomycyna nie powoduje u nich na ogol alergii. Nie zaszkodzi zakrapiac sola fizjologiczna, ale trzeba pamietac, ze jedna ampulka 5 ml jest na raz nie powinno sie jej przechowywac. Doskonale sa tez sztuczne lzy (Lacrimal, albo Natural Tears- a aptece bez recepty). A masc wlacz tylko wtedy jesli zacznie sie z tym okiem cos dziac, np rogowka bedzie wysuszona wiecej niz 2 dni i zadnej poprawy. Wiec ewenualnie jesli nie przejdzie jej po soli i lzach to masc na palec i na oczko (oczywiscie na recepte, chociaz ostatnio kiedy wypisalam sobie recepte, farmceutka powiedziala, ze teraz mozna sie smarowac czym sie chce i dala mi bez, chociaz to w koncu antybiotyk, no mniejsza o to) .



czasami weterynarze zalecaja chloramfenikol, ale to jest mocno toksyczny srodek, moze nie przy stosowaniu miejscowym, ale nigdy nie wiesz czy szczur tego nie zje. zawsze warto lekarzowi podpowiedziec neomycyne.

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[OCZY] co na zadrapania?

Post autor: limba »

przy wszelkich specyfikach na oczka nalezy skontaktowac sie z wetem..gdyz jesli sa to leki sterydowe mozemy bardziej zaszkodzic niz pomóc np. uszkodzić rogówke
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[OCZY] co na zadrapania?

Post autor: douchee »

Ale samo oko jako takie jest ok, tylko powieka dookoła jest podrapana.Dziś idę na zwolnienie lekarskie to będę miała więcej czasu i się z nią wybiorę do weta. Postaram się też zmienić dietę i poobserwować, może to jednak jest alergia, tylko czemy wychodzi tylko na jednym oku? Z całą resztą wszystko jest w porządku.
:)
dozau
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 24, 2005 9:46 pm

[OCZY] co na zadrapania?

Post autor: dozau »

Neomycyna nie ma sterydow jest antybiotykiem przy stosowaniu miejscowym nie mialam nigdy zadnych klopotow. Ale zgadzam sie ze najlepiej tutaj bedzie wiedzial Wet.

-----
Caps w necie oznacza krzyk, prosimy nie używać wielkich liter do całych zdań. Zmienione.
/edit mod
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[OCZY] co na zadrapania?

Post autor: douchee »

Dostałam od weta Oxycort A. Ale niemożliwością jest posmarowanie oka... Makie jakieś magiczne sposoby na zaaplikowanie szczurowi maści na powiekę?? Mam tak podrapaną rękę, że aż boję się powtórki - rozdrapie jeszcze bardziej...

[ Dodano: Sro Wrz 14, 2005 11:18 am ]
Dziś było znaczniej lepiej, siedziała spokojnie na kolanach i obyło się bez walki :)
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”