[OCZY] krwiak, zadrapania

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

[OCZY] krwiak, zadrapania

Post autor: mrs.jingles »

Dzis siedzialam ok.5minut na sloncu na balkonie z mloda na kolanach. Bardzo weszyla, chyba jest nieprzyzwyczajona do tylu nowych zapachow, a potem zaczela sie drapac w oko i rozdrapala sie do krwi :-( zastanawiam sie, czy to na pewno tylko od pazurow (ma dosc dlugie, powinnam je obcinac? ) czy moze od slonca, bo ona ma czerwone oczy... bylabym wdzieczna za jakies sugestie :|
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[OCZY] krwiak, zadrapania

Post autor: Meggy »

mhm, czy dookoła oka (czy na samym oku) widać ranki? Bo jeśli nie, to nie jest to od pazurków, tylko od stresu, a to, co wzięłaś za krew, to substancja krwiopochodna - porfiryna pojawiająca się u szczurów jako oznaka stresu, złego stanu zdrowia, ogólnego osłabienia organizmu... Jest to logiczne, skoro szczur znalazł się w obcym dla siebie środowisku to się zestresował... A pazurki jeśli ma ostre to możesz przyciąć i tak :) no i pozatym: szczury nie lubią ostrego światła słonecznego, jeśli nie masz powodu to bez potrzeby na nie swojego pupila nie wystawiaj :)
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

[OCZY] krwiak, zadrapania

Post autor: mrs.jingles »

hmm... wydaje mi sie, ze rodrapala sobie powieke, zahaczajac ja pazurem stopki.. :roll: przyjrze sie temu potem, bo teraz spi i nie chce jej przeszkadzac. spojowka jest troche spucnieta, mam nadzieje, ze to zniknie szybko. a opalac juz sie nie bedziemy :wink:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[OCZY] krwiak, zadrapania

Post autor: ESTI »

To nie wina słońca, jeśli już to albo stres i wyciek porfiryny lub coś wpadło jej do oczka. Sprawdź dokładnie i jeśli będzie się paprać przetrzyj naparem ze skrzypu, jak nie przejdzie udaj się do weta, żeby to obejrzał.
Obrazek
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

[OCZY] krwiak, zadrapania

Post autor: mrs.jingles »

tak teraz przegladam forum i zaczynma sie martwic bardziej :| mloda mam od 10dni, jest ze sklepu i ma ok 3miesiecy. Dzis to oko, ale do tego czesto kicha i drapie sie, chociaz to moze byc od siana, bo siostra ja przez dzien trzymala w nim. No i wiekszosc czasu chce siedziec w swoim domku, albo spi na kolanach.. Jutro sie musze w witaminy zaopatrzyc :-(
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[OCZY] krwiak, zadrapania

Post autor: Fam »

no i w ehinacee, ale nie martw sie, moja na poczatku tez taka byla a teraz z niej taka super szczuzyca, a kichac moze ze stresu, i pewnie przejdzie ale podawaj cebion i echinacee, na wzmocnienie, i nic na sile, nie poteguj szczurkowi stresu. a propos, tez lubie zielona mile, widzialm z 5 razy.
za tęczowym mostem: Karolcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”