[OCZY] wybałuszona galka

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[OCZY] wybałuszona galka

Post autor: Ania »

Jesteś przewrażliwiona ;-)
Zauważyła, że im szczurek starszy, tym oczy wydają się być bardziej wyłupiaste.
Czemu wydają? Bo zmienia się trochę budowa ciała, skóra lekko opada, "policzki" się zapadają i ot - mamy takie wrażenie.
Niektóre szczurki mają też tak od małego - dopóki wszystko ma swój kolor, błyszczy i jedno oko jest na równi z drugim jak patrzysz z przodu - wszystko gra ;-)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[OCZY] wybałuszona galka

Post autor: ESTI »

Dokladnie, ktoregos dnia tez mialam faze, ze Mikus ma wylupniete oczki - ale poprostu doszukiwalam sie problemu. Wszystko gra. Ale dobrze jest obserwowac, czy poza tym nie ma innych objawow - ja tam wole czasami byc przesadnym, niz przeoczyc cos. ;)
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[OCZY] wybałuszona galka

Post autor: merch »

Smigu po jakim zabiegu jest bimberek i jak ajest diagnoza weta?

Nisia nie mów Tyrubiuszowi że ma nie straszyć SDA bo to bez sensu , trudno powiedzieć jak jest w Polskiej sytuacji , ale SDA wiele szczurów przezywa , jeśli była mowa o nowotworze gałki ocznej to nie wiem czy rokowanie w przypadku czerniaka śródgałkowego jest lepsze, wydaje mi się ,że może być gorsze. Tak więc jeśłi jest choroba to kazda może być straszeniem.
Co do wykluczenia SDA bo nie ma powiększenia wezłów chłonnych to tez nie wydaje mi się to do końca prawdą , gdyż są choroby ktore moga mieć wiele objawów , całość składa sie na zespól objawow ale nie zawsze wystpuja wszystkie naraz i w jednakowym nasileniu . Przypadek SDA który jest przedstawiony na ratguide przebiegał na przykład z zapaleniem krtani . Głownymi objawami zakażenia SDA , które ma odzwierciedle w nazwie jest powiększenie ( związane z zapaleniem ) gruczołow ślinowych i własnie objawy oczne , nie jest nie możliwe ,że objawy oczne beą bardziej dominujące niż inne. Tak więc nie jest to straszenie tylko po prostu choroba, którą też jak najbardziej trzeba wziąć pod uwagę. Dodam jescze ,że czasem uraz może być przyczyną krwotoku śródgałkowego , wtedy naogól oczko robi się brunatne.

A co było przyczyna problemów z oczkiem w tym przypadku?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[OCZY] wybałuszona galka

Post autor: ESTI »

Ciesze sie, ze malec dochodzi do siebie i obeszlo sie bez komplikacji.
Poglasz go po morduni, jak juz bedzie lepiej od ciotki ESTI i jej ciurowk. ;)
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[OCZY] wybałuszona galka

Post autor: merch »

Można próbować zachować oko podając antybiotyki ,zeby nie doszło do zakażenia oraz leki o działaniu miedzy innymi zwezającymi źreniece( mają zapobiec powstawaniu zrostów) , niestety jednak o ile uratowanie oka jest mózliwe to przy dużych krwotakach śródgałkowych uratowanie widzenia, nawet przy o wiele bardziej zaawansowanej technice ( mam na mysli metody ludzkiej okulistyki) czzęsto kończy się niepowodzeniem. Pozdrawiam szczurcie.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[OCZY] wybałuszona galka

Post autor: ESTI »

Bardzo wspolczuje straty...:-(
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[OCZY] wybałuszona galka

Post autor: Ania »

... [`]
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[OCZY] wybałuszona galka

Post autor: merch »

:(
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[OCZY] wybałuszona galka

Post autor: Karen »

Przepraszam, że odkopuje ale to nagły przypadek. Nie chodzi o mojego szczurka, ale o ogonka mojego chłopaka. Otóż Czarny pobił się trochę z jednym z młodszych szczurków i jedno oczko mu wyszło na wierz, tak jak na zdjęciu z linku, który podała Wild na pierwszej stronie. Dziś jeszcze do weta idziemy ale nie wiem co mogło być przyczyną tego co się stało. Przeczytałam cały temat ale jestem totalnie skołowana. Proszę o pomoc i rady jak najszybciej się da? o co poprosić weta? Zaznaczę, że mój chłopak przed chwilą dzwonił do lecznicy ale tam nikt nie odbiera, a do 15ej jeszcze trochę czasu jest. Przepraszam, jeżeli napisałam zbyt chaotycznie ale boję się, żeby szczurkowi nic nie było. Jeżeli będę potrzebne jakieś inne informacje to podam
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[OCZY] wybałuszona galka

Post autor: Karen »

Właśnie zobaczyłam szczurka. Oko wygląda strasznie :( Martwię się o niego. Na szczęście zaraz do Wojtyś idziemy. Tylko nie wiem o co w razie czego ją poprosić :(
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[OCZY] wybałuszona galka

Post autor: Nisia »

Nie martw się, ona juz sama będzie wiedziała co jest i jak to leczyć.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[OCZY] wybałuszona galka

Post autor: ESTI »

Spokojnie, jak najszybciej do weta i jak trzeba bedzie, to nawet zgodzic sie na zabieg - powodzenia.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”