[USZY] drapanie i grzebanie

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Jola
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 03, 2005 8:13 pm

[USZY] drapanie i grzebanie

Post autor: Jola »

Mam szczurka od wczoraj ma gdzieś około 4 tygodni i drapie sie ciągle w jedno ucho, dokładnie go obserwowałam w sklepie nie wygladał żeby mu coś było, przyjechaliśmy do domu ,zaczeła kichać no i to drapanie ,czy juz musze iśc z tym do weterynarza? Mam same złe doświadczenia z weterynarzami.
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

[USZY] drapanie i grzebanie

Post autor: an »

koniecznie sie do neigo wybierz, bo moze miec jakiegos pasozyta usznego.
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[USZY] drapanie i grzebanie

Post autor: limba »

Tu kilka adresów polecanych i nie) wetów w Krakowie:
>>KLIK>KLIK<<
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[USZY] drapanie i grzebanie

Post autor: ESTI »

To moze byc poczatek zapalenia ucha, wiec konieczna jest wizyta u weta i podanie antybiotykow.
Obrazek
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

[USZY] drapanie i grzebanie

Post autor: an »

Esti, a zapalenie ucha wiaze sie tez z problemami z utrzymaniem rownowagi/zataczaniem sie/bieganiem w kolko?
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[USZY] drapanie i grzebanie

Post autor: ESTI »

[quote="an"]Esti, a zapalenie ucha wiaze sie tez z problemami z utrzymaniem rownowagi/zataczaniem sie/bieganiem w kolko?[/quote]
Jak najbardziej tak. Jednak czestym objawem zapalenia jest najpier uporczywe drapanie ucha, bo zaczyna sie infekcja i szczurka uszko zaczyna przeszkadzac i bolec. Kolejnym etapem choroby jest zataczanie i przechylanie glowy.
Nie twierdze, ze akurat w tym przypadku jest to w 100% zapalenie ucha, ale werto o tym pamietac.
Obrazek
Jola
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 03, 2005 8:13 pm

[USZY] drapanie i grzebanie

Post autor: Jola »

Wielkie dzięki , okazało się że panikowałam ,nic jej nie jest to drapamie było czescią higieny ,może troche nerwowe bo była u mnie pierwszy dzień. Teraz jest juz zupełnie inna biega, je , bardzo dużo je i wcale nie przeszkadza jej to że ktoś dochodzi do klatki (juz myślałam że może nie słyszy).
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[USZY] drapanie i grzebanie

Post autor: ESTI »

Szczurki bardzo energicznie grzebia sobie w uszach i jest to czesc higieny. Czesto robia to w nieksonczonosc. ;)
Ciesze sie, ze to nic powaznego.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”