[NARZĄDY PŁCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z macicy

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kris
Posty: 104
Rejestracja: śr sty 12, 2005 3:12 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie

Post autor: kris »

z radzionkowa;/
Ze mną :
Ratta ( husky )
Milka ( czarnuszek z białymi ślaczkami na brzuszku :D )
w moim sercu ŚP Mamuśka( 16.05.2005)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie

Post autor: ESTI »

Nie wiem, pierwszy raz slysze o tej miejscowosci - ale powinienes miec jakiegos weta w miescie. Musisz do niego isc i zbadac szczurcia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie

Post autor: Ania »

Napisz jakie są większe miejscowości w Twojej okolicy.
Krwawienie z narządów rodnych może charakteryzować masę chorób, między innymi: guz(y): macicy, jajników itp, choroby pęcherza.

Jak najszybciej do weta, nikt z forum nie uleczy Ci szczura na odległość - a samo nie przejdzie.

Ps:
Nic wcześniej nie pisałam o wecie bo zdarzało się, że moje ogonki zadzierały sobie pazurek i traciły wcale niemało krwi. Leon zostawiał ślady i niewielkie kałuże przy miejscowym stąpaniu, Kasia zabrudziła dywan i schowała się pod szafę, skąd nijak nie dała się wyciągnąć, była anemiczna i przerażona.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
kris
Posty: 104
Rejestracja: śr sty 12, 2005 3:12 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie

Post autor: kris »

no!:) juz rano widzialem, ze ejst ogromna poprawa;jadla zwykla karme,wchodzila na hamak(chociaz raz sie przewrocila na plecy przy wchodzeniu),krwawienie bylo jeszcze lekkie. Poszedlem do weta(po 18 bo wczesniej go niema;/),krawienia juz nie bylo,powiedzial tylko tyle,ze jest zdrowa(co bylo widac gdy sie silowalem z nia wkladajac ja do transporterka 20min!@#!$). To chyba na tyle;] ulzylo mi;]
Ze mną :
Ratta ( husky )
Milka ( czarnuszek z białymi ślaczkami na brzuszku :D )
w moim sercu ŚP Mamuśka( 16.05.2005)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie

Post autor: krwiopij »

nie chce podwarzac autorytetu weterynarza, ale moim skromnym zdaniem krwawienie z drog rodnych zdecudowanie nie jest objawem zdrowia... :? zdecydowanie... malej zdarzylo sie to raz, moze zdarzyc sie kolejny... a nawet jesli nie ma zadnych zewnetrznych objawow, to caly czas moze rozwijac sie jakas powazne choroba i kiedy w koncu sie ujawni - moze byc za pozno, zeby malej pomoc... ja poszukalabym pomocy u innego weterynarza... a wizyte poprzedzila telefonem z zapytaniem, czy na pewno zajmuja sie takimi przypadkami...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
natalii
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 27, 2010 9:37 am

Re: [NARZĄDY PŁCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z macicy

Post autor: natalii »

Moja szczurka ma 1.5 roku. Wczoraj wziełam ją na ręke i zauważyłam krew okazało się ze to z dróg rodnych, zostawiłam na noc białe husteczki i one też były lekko poplamione. Dzisiaj pojechałam do weterynarza zrobił jej usg ale tam nic nie wyszło bo się strasznie wierciła. Mam codziennie przychodzić przez 5 dni na zastrzyki chyba przeciwzapalne jutro się dowiem dokladniej, a jak to nie pomoze to operacja. Trochę jestem niepewena tego weterynarza, doradzcie coś proszę bo ten weterynarz nic mi wsumie nie wytłumaczył tylko że może chodzić o jajniki. Może znacie jakiegos dobrego weta w Tychach albo okolic, ja byłam w przychodni na Ul. Dąbrowskiego. Dodam jeszcze że szczurka była zawsze bardzo chuda, a teraz ma zaokrąglony brzuszek.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [NARZĄDY PŁCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z macicy

Post autor: nausicaa »

to może być infekcja mykoplazmą albo ropomacicze, ewentualnie ciąża.
jakie lek dostaje szczurka?
jeśli to ropomacicze, to dobrze by było podjechać do dobrego weta, bo być może będzie potrzebna sterylka. poszukaj jakiegoś w dziale weterynarze, możesz też podjechać może do katowic, jeśli tam jest jakiś polecany wet. zapytaj zuzka-buza, cavunia, one są ze śląska, może kogoś Ci doradzą.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Psycho Fiddler
Posty: 15
Rejestracja: sob paź 20, 2012 3:12 pm

Re: [NARZĄDY PŁCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z macicy

Post autor: Psycho Fiddler »

Niestety muszę odświeżyć temat :(
Jedna z moich szczurek od jakichś 24 godzin ma krwawienie z dróg rodnych, póki co jest energiczna i zachowuje się normalnie, upływ krwi nie jest duży. Weterynarz dał antybiotyk w zastrzyku, jutro mam z nią iść na USG... Strasznie się o nią boję. Ciąża odpada, za to w przeszłości była leczona na mykoplazmozę... Ma równo rok. Co to może być? A jeśli będzie konieczna operacja to jakie są szanse powodzenia? Szczura jest w dobrej kondycji ogólnie, ale strasznie się boję :'(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [NARZĄDY PŁCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z macicy

Post autor: noovaa »

Im dłużej się czeka, tym szansa na powodzenie zabiegu jest mniejsza. W momencie kiedy pojawia się krwawienie, powinno się zrobić sterylkę w trybie przyśpieszonym, póki szczur jest na siłach.
Antybiotyki mogą to 'zaleczyć' ale doświadczenie użytkowników mówi że to wróci, z o wiele większą siłą.

Roczna samiczka jest jeszcze młoda. Zabieg w tym wieku, u obeznanego weterynarza to nie duże ryzyko, a może być jedynym wyjściem.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Psycho Fiddler
Posty: 15
Rejestracja: sob paź 20, 2012 3:12 pm

Re: [NARZĄDY PŁCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z macicy

Post autor: Psycho Fiddler »

No więc dzisiaj byłam ze szczurkiem na USG, badanie nie wykryło żadnych zmian w obrębie narządów wewnętrznych (pan weterynarz pomacał też brzusio). Zresztą od rana nie pojawiło się żadne krwawienie. Za tydzień znowu USG tak dla pewności czy nic się nie rozwija. Szczura się wystraszyła niesamowicie i piszczała podczas badania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”