[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zanik jader

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Jamaica
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 8:40 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zanik jader

Post autor: Jamaica »

Witam wszystkich serdecznie na forum.
Więc tak, od jakichś 3 tygodni jestem szczęsliwym posiadaczem drugiego już w moim zyciu szczurka :D jest to dosc mlody szczurek, ostanio już zaczęły mu się uwidaczniać jąderka...dzisiaj zauważyłem ze zniknęły...moszna się "wsysła" i jąder nie widac...dodam ylko że szczurek jakies 2-3 dni temu upadł mi na podłogę (gdy stałem, zeslizgnąl sie z ramienia pod koszulką i zleciał z wysokości paska w spodniach [mam 178 wzrostu] na ziemię [nie zapiszczał ani nic])...i teraz niewiem czy uszkodził je przez ten upadek czy co ? przciez nie mogły tak poprostu zniknąc ;/...nie widać tez zadnych ran typu rozerwania itp.itd. nie ma strupów, ani krwi...opisałem to najlepiej jak potrafiłem i niewiem czy w dobrym dziale...
Pozdrawiam,
Jamaica
Ostatnio zmieniony śr wrz 27, 2006 6:10 pm przez Jamaica, łącznie zmieniany 1 raz.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zanik jader

Post autor: ESTI »

Mozesz dac zdjecia?
Obrazek
Blue
Posty: 96
Rejestracja: sob lip 22, 2006 12:37 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zanik jader

Post autor: Blue »

hej
znam to :D
mój kumpel kupil 2 samiczki, z czego jedna okazala sie facetem. mlode potrafia "chowac" jadra
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zanik jader

Post autor: PALATINA »

Jamaica,
On te jąderka ma teraz cały czas schowane?
Bo generalnie szczur ma otwarty kanał pachwinowy i mozna mu jaderka przesuwać do jamy brzusznej i potem do moszny.
Jednak jeśli jąderka są stale schowane, to już cos jest nie tak.
(miałam kiedys myszke, samca, który chował jąderka brany na ręce - nie wiem czemu, może ze strachu. :drap: )
Zwróć uwage, czy sa widoczne, gdy szczur sobie biega.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zanik jader

Post autor: gorzka gocha »

u małych szczurków nie widać jąderek tak wyraźnie ;) kiedy brałam Kluske(swoją samiczkę) nawet babeczka w zoologu nie była pewna,czy szczurus nie jest samcem :shock: hmn...może jestes posiadaczem panienki?
ze mną: Napa , Sleepy, Juma, Pumba
(*) Easy 08.2006- 20.12.2007, Kluska 01.2006- 5.05.2008
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zanik jader

Post autor: PALATINA »

gorzka gocha,
widać, widać (już u 4-5 tyg) całkiem wyraźnie :jezor2:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Jamaica
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 8:40 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zanik jader

Post autor: Jamaica »

Witam,
Ze zdjęciami bedzie prolem bo nie mam cyfrówki, a komóra to nie ma co robic...więcprzed tym upadkiem jądra były wyrażnie widocne (wiem że to jądra bo miałem wczesniej samca ;) ) a wczoraj po napisaniu tego posta pokazało się lewe jądro, dzisiaj gdy przyszedłem ze szkoły (ok 14:40) było tylko lewe a teraz znowu nie ma nic...moze poprostu on je chowa tak jak mówicie no nic zobaczymy jak to bedzie dalej...
Pozdrawiam,
Jamaica
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zanik jader

Post autor: Alispo »

tak czasem jest u maluszkow,stawialabym na to,ze sie chowaja;)ja tak mam w sklepie z maluszkami wprawdzie chomikow;)-"zmieniaja plec":w zaleznosci jak sie je trzyma;)sprobuj przytrzymac go odwroconego brzuszkiem do gory trzymajac druga reke na brzuszku raz blizej a raz dalej od jaderek,moze zobaczysz roznice;)
zdjecia to wiele by nam chyba nie pomogly,bo to zalezy od"fazy".
a czy wiazesz ta zmiane bezposredenio z upadkiem szczurka?czy moze raczej po nim po prostu zaczales sie dokladniej przygladac szczuraskowi?upadek nie powinien raczej spowodowac niczego podobnego.Szczurasy szybko rosna,zapewne niebawem sie wyjasni.
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
Jamaica
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 8:40 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zanik jader

Post autor: Jamaica »

No własnie po tym zaczałem mu się bardziej przyglądac...ale teraz patrze i co widze ? cud się stał, są oba :D:D:D czyli je skubaniec chowa ;) heh dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
Pozdrawiam,
Jamaica
P.S.
Wydało mi się to dziwne bo kiedy miałem mojego pierwszego szurka, albinosa (do tego bez zębów, weterynrze nie chcieli uwierzyć...), to on nic podobnego nie robił...
Ostatnio zmieniony wt wrz 05, 2006 7:31 pm przez Jamaica, łącznie zmieniany 1 raz.
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zanik jader

Post autor: nezu »

Mam problem innej natury.

Czy ktos spotkal sie z taka sytuacja, zeby jadra byly mniejsze niz u wiekszosci samcow?

Dogen ma jadra o polowe mniejsze niz moje chlopaki z miotu C a takze wszystkie maluchy plci meskiej ktore mi sie w tym wieku przewinely przez dom. Nawet przy macaniu wyszlo ze to istne groszki.

Nie wypelniaja calej moszny a do tego czesto sie chowaja.

Sa naprawde nieduze.
Zetknal sie juz ktos z czyms takim?

Wiadomo, co to moze byc i czym grozic? Poza bezplodnoscia oczywiscie..


W razie czego moge wkleic foty...
Ostatnio zmieniony czw paź 19, 2006 6:19 pm przez nezu, łącznie zmieniany 1 raz.
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zanik jader

Post autor: Layla »

nezu, wklej foty, porównam z Cyrusem, który ma według mnie bardzo małe jajeczka...
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zanik jader

Post autor: merch »

nezu na szybko to raczej niczym nie grozi, szczury mają duze jajka aby naprodukować plemniów i aby jak szczurzyca dopusci więcej samców ich plemników był najwięcej :). Natomaist czasem w takich niedorozwinietych jądrach częściej sie pojawiają nowotwory - moze więc profilaktycznie wykastrować? Jak ma coś nie tak z jajkami to i tak na reproduktora sie nie nadaje - a jak usuniesz , przynajmniej nie będziesz sie o niego martwić . No i ponoć ( opinia weta) szczurki kastraty żyją dłuzej.
Ostatnio zmieniony czw paź 19, 2006 8:24 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zanik jader

Post autor: Layla »

Mój Cyrus ma małe jajka ale tylko do poniedziałku ;) nezu, ale fotki wklej, bo ja jestem ciekawa, czy mam złudzenia co do wielkości cyrusowych jajeczek ;)
Obrazek
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zanik jader

Post autor: nezu »

Wklejam.
Najpierw porownawczo jajka do ktorych przywyklam, te naleza do CocoNutka:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bca ... 33ba9.html

I dla porownania Dogenowe.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8eb ... 658b7.html

Merch, no wlasnie mysle nad ewentualna kastracja...

Osoby przed ukonczeniem lat 18 proszone sa o niezagladanie..
:oops:


Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest mozliwe ze po odwodnieniu organizmu i jego maksymalnym wyziebieniu szczurowi te jadra sie mogly "skurczyc?". Dogen mial zalamanie zdrowia z nieznanych przyczyn(wet podejrzewam zatrucie "czyms" wlasciwie nie wiadomo czym, jeszcze w poprzednim domku, kompletne odwodnienie i wyziebienie, jajka mu sie wtedy calkiem schowaly... a po wszystkim "wypelzly" takie :roll:

Szczur z tego dziwnego stanu wyszedl w ciagu doby, oczywiscie z pomoca lekow i termoforu.
Ostatnio zmieniony czw paź 19, 2006 11:07 pm przez nezu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zanik jader

Post autor: limba »

[quote="nezu"]Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest mozliwe ze po odwodnieniu organizmu i jego maksymalnym wyziebieniu szczurowi te jadra sie mogly "skurczyc?". Dogen mial zalamanie zdrowia z nieznanych przyczyn(wet podejrzewam zatrucie "czyms" wlasciwie nie wiadomo czym, jeszcze w poprzednim domku, kompletne odwodnienie i wyziebienie, jajka mu sie wtedy calkiem schowaly... a po wszystkim "wypelzly" takie [/quote]

Bardzo mozliwe. Z tego pamietam w jajkach jest sporo tluszczu, rowniez to on powoduje ze jajka sa wieksze lub mniejsze(z zewnatrz). To pamietam bo po kastracji Fryta ogladalam jego klejnoty, i Wojtys wlasnie mi pokazywala ile tluszczyska bylo.

To co prawda tylko takie moje gdybanie jesli chodzi o Dogena, ale moze to tez ma cos z tym wspolnego.
Ostatnio zmieniony czw paź 19, 2006 11:24 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”