[INNE] zapalenie watroby

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
hill
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 12:23 pm

[INNE] zapalenie watroby

Post autor: hill »

Odeszła moja szczurzyca miała zapalenie wątroby (jak wykazała sekcja )a leczona była na płuca wet bił sie w piers że była nie do uratowania czy zapalenia watroby u szczurka nie da sie wyleczyc czy sie NIE CHCE!!!!
Ostatnio zmieniony sob wrz 30, 2006 10:40 am przez hill, łącznie zmieniany 1 raz.
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[INNE] zapalenie watroby

Post autor: Piter »

a powiedz w jakim wieku była twoja szurzyczka i czym była leczona
jesli to było wirusowe zapalenie wątroby to raczej wet ma racje że szanse były nikłe, nie wiem czy jest jakiś środek na wirusowe zapalenie wątroby przócz diety i ogólnego wzmacniania

może ktoś ma jakieś inne doświadczenia w tym względzie? podzielcie się proszę

poza tym zapalenie wątroby może być jednym z objawów choroby, który sie uwidocznił, a jak ta wątróbka wyglądała że stwierdzono jej zapalenie?
hill
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 12:23 pm

Zapalenie watroby

Post autor: hill »

Zapalenie stwierdzono dopiero po sekcji objawy osłabiebienie porfiryna z nosa i oczu nie jedzenie walczyliśmy tydzień karmilismy mylismy ale to nic nie dało a leczona była na zapalenie pluc teraz wiem że z perspektywy czasu przeoczyłem nipokojace objawy była młodym szczurkiem miala dopiero rok na samym początku przy skokach np: z fotela na tapczan pare razy spadła nigdy jej sie nie zdarzyło ja niestety nie zwróciłem uwagi a to juz było osłabienie chorobowe potem juz sie szybko potoczyło
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[INNE] zapalenie watroby

Post autor: Piter »

objawy ze strony płuc i wątroby bardzo często występują razem, a leczenie też zazwyczaj jest podobne, nie rób sobie wyrzutów
a wetowi na pewno nie chce się narazić na czyjeś wyrzuty, więc pewnie robił co wiedział, ale szczurka bardzo ciężko jest wzmacniać, kiedy już jest w zaawansowanym stadium choroby
hill
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 12:23 pm

[INNE] zapalenie watroby

Post autor: hill »

dzięki ale najbardziej boli niemoc
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[INNE] zapalenie watroby

Post autor: ESTI »

Skoro dopiero po sekcji wyszlo, ze to bylo zapalenie watroby, to wet leczyl zapalenie pluc tak?
Piszesz, ze twierdzil, ze szczur nie jest do wyleczenia, na jakiej podstawie?
Ze co - nie da sie zwalczyc problemow z ukladem oddechowym?
Tez uwazam, ze ciezko jest diagnozowac szczury i, ze nie musial wiedziec o watrobie - ale zastanawia mnie w jaki sposob go leczyl?
Obrazek
hill
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 12:23 pm

[INNE] zapalenie watroby

Post autor: hill »

Dawłą mu antybiotyki nie jestem w stanie powiedzieć teraz jakie mu dawał mam to zapisane w domu ,nie przynosilo to efektu prawie sciezke wydeptałem do weta miał mnie codziennie ,teraz wyczytałem ze analiza moczy powinna wykazać zapalenie watroby a byał taka mozliwość dowiedziałem się równiez ze psy sie leczy z zapalenia wątroby czy tylko dlatego ze to malutki szczurek a nie pies nie próbuje sie go leczyc zdiagnozować poprawnie
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

[INNE] zapalenie watroby

Post autor: BAGI »

Dziś odszedł jeden z moich chopaków Chęduś i właśnie na zapalenie wątroby... Sprawa potoczyła się szybko, bo objawy wystapiły piątek, sobota...
Dodam, że wszelkie próby "leczenia" były zaledwie próbami i to bardzo nieudolnymi...

[']
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[INNE] zapalenie watroby

Post autor: Piter »

:cry:
a jeśli wolno spytać jakie były objawy i jak stwierdzono zapalenie wątroby?
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

[INNE] zapalenie watroby

Post autor: BAGI »

Strasznie żółta skóra, połączona z ogólnym osłabieniem itd.

Dziś była sekcja, co potwierdziło wątrobę :-(
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[INNE] zapalenie watroby

Post autor: Piter »

a nie wiesz jeszcze przypadkiem co było szczuraskowi podawane, wiedzielibyśmy czego nie próbować w podobnych (tfu tfu) okolicznościach
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

[INNE] zapalenie watroby

Post autor: BAGI »

Powiem tak: profesorka ode mnie, z wykształcenia weterynarz radziła podawać zwykły hepatil, choć mówiła że to może jedynie ulżyć mu trochu, ale na pewno strikte nie pomoże, bo leczyć zbytnio nie ma czym :| Sekcja zresztą potwierdziła, że szans nie miał... najmniejszych...
Najgorsze w tym jest to, że choroba rozwija się błyskawicznie i gdy wystąpią objawy to już nic się zrobić nie da :|
(Dla zainteresowanych mogę wysłać zdjęcia z sekcji... ale do miłych nie należą...)
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[INNE] zapalenie watroby

Post autor: Piter »

było by bardzo miło, z Twojej strony
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”