[GUZ] pod zebrami

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Yoshike
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2006 1:27 pm

[GUZ] pod zebrami

Post autor: Yoshike »

Ostatnio głaskałam szczurka i wyczułam jakis mały guzek. Nie zauważyłam aby szczurek sie tym martwił [jest ciagle bardzo aktywny]. 'Guzek' ma jakies 1 mm srednicy i nie ma zadnego zabarwienia na skórze. Czy mam iść z tym do weta?? Wygląda tak jaby go coś ugryzło ale to nie znika...
Ostatnio zmieniony ndz lis 12, 2006 1:37 pm przez Yoshike, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[GUZ] pod zebrami

Post autor: limba »

W jakim miejscu jest guzek? Czy szczuras w tej okolicy mial ostatnio robiony zastrzyk? Czy ta zmiana jest ruchoma (daje sie latwo przesuwac pod skora?) czy raczej przyrosnieta? Twardy czy miekki?
Obserwuj jesli zacznie sie powiekszac to do weterynarza. Nie musi byc to nowotwor, moe byc to ropien.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[GUZ] pod zebrami

Post autor: Azi »

Możliwe też, że jeżeli jest w okolicy łapki i jest twardy, nie da się przesuwać, to jest to powiększony węzeł chłonny. Moja Dzika swego czasu miała właśnie taki (miał jakieś 5 mm(!) średnicy), a nastepnie spokojnie zniknął. Pojawił się znów, gdy miała guzy nowotworowe i wtedy to weterynarz powiedział mi, że to węzeł.
Yoshike
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2006 1:27 pm

[GUZ] pod zebrami

Post autor: Yoshike »

Można raczej przesówać razem ze skórą. Jest to po lewej stronie pod żebrami. Na pewno nie od zastrzyku, ponieważ nigdy żadnego nie miał. To coś nie rośnie i jest raczej twarde.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”