[SERCE] niewydolność i swiszczenie w plucach

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[SERCE] niewydolność i swiszczenie w plucach

Post autor: merch »

Wiem sepia,że to nie twoja wina. Trudno jest leczyć szczurka na własną ręke i nie powinno sie tak robić, niestety problem lezy w tym ,ze zbyt wielu wetów po prostu nie wie jak leczyć szczurki :(.


Klacid - antybiotyk , można stosować u szczurów, jest dośś dobry w schorzeniach układu oddechowego, do stosowania doustnego- zawiesina dla małych dzieci , dostępna w aptece na recepte. Nie wiele jest antybiotyków do stosowania doustnego po prostu. Do onroxilu raczej ryzykowne wracać. Mozna jescze podać doksycykline tylko ją na ogól podaje się z enroxilem, ale mozna i bez.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
sepia21
Posty: 35
Rejestracja: sob paź 21, 2006 9:57 am

[SERCE] niewydolność i swiszczenie w plucach

Post autor: sepia21 »

nie wiem tylko kto mi da na to recepte... a jak to dawkowac?
Yhmi
Posty: 90
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 11:14 pm

[SERCE] niewydolność i swiszczenie w plucach

Post autor: Yhmi »

albo weterynarz, albo przejdź się do lekarza pierwszego kontaktu z własną książeczką zdrowia
Obrazek
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[SERCE] niewydolność i swiszczenie w plucach

Post autor: Mada »

Jeżeli jest potwierdzone że to jest ewidentna niewydolnośc krążeniowa to uważam że warto zaryzykować Vetmedin.
Kapsułka Vetmedin 2,5 mg i trzeba podzielić na 20 części. I podawać 1/20 dziennie. Do tego Fortecor(Lotensin) 5 mg - 1 raz dziennie 1/8 tabl. To działa. Naprawdę działa gdyż mój Marokko ma problemy z krżeniem i odkąd dostaje te leki czuje się znacznie lepiej. Nie jest juz taki siny.
Może warto zaryzykować by szczurzynie pomóc.
powodzenia
PS. Ta niewydolność oddechowa często idzie w parze z chorym sercem. Nawet Esti poświadczy jak oddycha mój szczur - a jest zdrowy - nie licząc starego, chorego serduszka.
Ostatnio zmieniony ndz lis 12, 2006 8:39 pm przez Mada, łącznie zmieniany 1 raz.
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
sepia21
Posty: 35
Rejestracja: sob paź 21, 2006 9:57 am

[SERCE] niewydolność i swiszczenie w plucach

Post autor: sepia21 »

na razie pozostane przy tym co podaje. a jak dawkowac klacid?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[SERCE] niewydolność i swiszczenie w plucach

Post autor: merch »

Dosage Recommendations
*Rat approved dosages still being determined. Dose shown below is empiric.*
Dose range being tried in rats at this time is as follows:
1.5 to 5 mg/lb BID; PO 3


http://ratguide.com/meds/antimicrobial_ ... omycin.php

tutaj zalecają dawkowanie 1,5-5 mg na funt szczura doustnie 2 razy dziennie- mozna przyjać ,że 5-8 mg na kg bedzie ok, ja podawalam 2 razy dziennie 3 lub 4 kreseczki w insulinówce tej zawiesiny o najmniejszym stęzeniu
Ostatnio zmieniony pn lis 13, 2006 7:24 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [SERCE] niewydolność i swiszczenie w plucach

Post autor: Paul_Julian »

Odkopujemy.
Kredka ma 2lata 4 mies. , od 10 dni dostaje zestaw z polecenia dr. Kacprzak-Kamińskiej:
rano - 2 kreski ins. Furosemid
wieczorem 2 kreski ins. Prillium

RTG czyściutkie, ale nadal ma świsty i gwizdy. U wetki oczywiście siedziała cicho. często siedzi napuszona ( ale lebek jest gładki ) i mocno pracuje boczkami.
Ale zdecydowanie dużo lepiej wygląda ( pomogła jej juz 1 dawka leku), biega, wspina się i widać , że ma lepszy humor. Dostaje bioaron na wzmocnienie.

To mój 1szy sercowiec, więc nie bardzo wiem czy liczyć na polepszenie stanu (np. ustanie gwizdów) ? Czy może nie reagować dopoki stan się nie pogorszy ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: [SERCE] niewydolność i swiszczenie w plucach

Post autor: tahtimittari »

Serca się nie naprawi, leki, które się daje w takich wypadkach zapobiegają pogorszeniu, zwalniają je. Więc na znaczną poprawę nie ma co liczyć, najważniejsze jet utrzymanie tego, co jest.
Trzymam kciuki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”