[UKŁAD POKARMOWY] zatrucie

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Beeata »

Tu juz nie chodzi nawet o kare pieniezna czy pozbawienia wolnosci ,ale o fakt ciagania baby po sadach....moze dotarloby to do jej lba ,ze nie jest bezkarna. Poza tym .hmm.......nie wiem jak to delikatnie powiedziec...czy jestes pewna tego chlopaka? Nie wiem ,ale intuicja cos mi szepcze ,ze cosik tu nie tak jest.....no,ale moge sie mylic pewnie
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: ESTI »

Hmmm...straszna, ale dziwna sprawa....:?
Normalna osoba nie morduje zwierząt...a jeśli zabija to jest coś z nią nie tak. I obawiam się, że ze szczura może przejść dalej, np. na domowników... Okropne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Ania »

Beeata - jeęśli chodzi znajomego to absolutnie nie wchodzi to w grę. Nie twierdzę, że idealnie zajmował się szczurem ale zwierzę miało zawsze jedzenie i picie, szczurzynka nie była brudna, zapchlona ani nic w tym rodzaju..
Mogłabym sama zgłosić do TOZu jednak nie ma żadnych dowodów na to - kto to zrobił. My doskonale wiemy ale nasza wiedza jest dla nich tyle samo warta co słowa oskarżonej, mało tego - w dzisiejszych czasach trzeba mieć świadków, istnieje bowiem coś takiego jak domniemanie niewinności. Niestety.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Beeata »

mimo wszystko dla mnie jest to conajmniej dziwne...pomysl o tym jeszcze raz.
1.Chlopak wyjezdza (jak dlugo go nie bylo???????) i zostawia szczura w domu gdize jest matka i siostra
2. odmawia pojscia do lekarza z chorym dzieckiem (dlaczego to w siostrze wywoluje taka agresje i dlaczego sama nie poszla skoro nie pracuje?)
3.W gre wchodza tylko niby 2 osoby,ktore mogly otruc zwierzka: mama i siostra wiec na jakiej podstawie niby matka ma watpliosci? No,chyba ze ona sama to zrobila...
Mimo wszystko normalnie czuje ,ze z tym chlopakiem cos nie jest tak ....
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Ania »

1. Każdy z nas czasem wyjeżdża zostawiając szczura z rodziną
2. Bo siostra jest dość hm... przykra umysłowo, była przyzwyczajona że wiecznie wszyscy byli pod jej komendę aż tu nagle sprzeciw...
3. W gre wchodzi więcej osób, to stało się prawdopodobnie w nocy - wtedy w domu była matka, ojciec, siostra, córka siostry, Daniel i jego kolega (to kolega pierwszy zauważył po przebudzeniu, że ze szczurem coś jest nie tak).

Beata nawet nie widziałaś tego chłopaka, wybacz ale nie masz podstaw by cokolwiek o Nim sądzić i nie to, że go bronię ale nie możesz na podstawie wypowiedzi osoby trzeciej (czyli mnie) wysnuwać wniosków.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Beeata »

Nikogo nie osadzam...mowie ci tylko ze cos mi tu jakos nie gra i nic na to nie poradze.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Dona »

:cry: przecież ta kobieta to idiotka jakaś! Ja nie mogę, co człowiek jest w stanie zrobić tylko dlatego że ktoś się mu sprzeciwi :evil: http://www.zwierzaki.org/viewtopic.php?t=13610 ten link jest z innego forum o zwierzakach ---> oto przykład jaki dziecki dają dorośli... :evil:
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: lajla »

[quote="ESTI"]
Normalna osoba nie morduje zwierząt... [/quote]

i napewno nie robi tego w zemscie na bracie...
jackott
Posty: 14
Rejestracja: sob cze 11, 2005 9:13 pm

przy zatruciu

Post autor: jackott »

prosze was o pomoc. dzisiaj kupiłem świeżą karmę dla mojego Szczurka (zdrobnienie od Szczurzysław). jakąś godzinę po podaniu nowej karmy zwierzę było tak słabe, że nie mogło się poruszać. Pomocy! nie wiem co robić, a jedyny weterynarz w promieniu kilkunastu kilometrów nie odbiera telefonu, a jest weekend i lecznica jest zamknięta. Nie wiem, czy jest to zatrucie, czy jakaś infekcja bakteryjna. Zwierzę ledwo zipie, żal mi go. wiem, ze coś muszę robić, ale się na tym nie znam. Może trzeba podać mu jakieś lekarstwo? tylko jakie i w jaich proporcjach. bardzo was proszę
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Michał i Madzia »

Podaj nazwe karmy
co w niej bylo (jakie składniki przeważały), jak szczuras się czuł wcześniej, co zjadł zanim my podałeś karme, ile szczuras ma (miesięcy). Musisz wiedzieć że szczury nie wymiotują, więc jesli czymkolwiek się zatruł to to w nim siedzi (ew. może to wydalić).

[ Dodano: Sob Cze 11, 2005 22:38 ]
jeśli jestes jeszcze na forum, to może wejdź na nasze GG. to ułatwi komunikację.
Mamy Szatana w pokoju!
jackott
Posty: 14
Rejestracja: sob cze 11, 2005 9:13 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: jackott »

szczur ma 23 miesiące. karma to sypka karma dla gryzoni zawierająca suszone owoce(jabłka, mango, figi, suszone banany), pestki dyni, słonecznik, orzeszki ziemne, kawałki suszonego pieczywa. jest sprzedawana na wagę w sklepie zoologicznym. kupuję tą karmę od kilku miesięcy, bo mój szczurek uwielki plasterki suszonych bananów i orzeszki, nie gardzi także dynią. wcześniej kupowałem mu karmę zbożową, ale ponieważ jest wybrednym zwierzęciem, zawsze wysypuje z miseczki te składniki karmy których nie lubi. tą zawsze w miarę zjada, więc postanowiłem u ją kupować. zanim podałem mu świeżej karmy jadł końcówkę tej samej karmy, która się skończyła.

[ Dodano: Nie 12 Cze, 2005 ]
bardzo proszę o pomoc, szczur zaczął teraz bardzo ciężo oddychać, głośno sapiąc. nie ma żadnego wysięku z nosa, nie kicha, nie kaszle. jak mu podaję wodęprzez kroplomierz, to ją wypluwa. bardzo się martwię, bo chba z nim bardzo nie dobrze. czy mogę mu podać jakieś lekarstwo?
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Michał i Madzia »

Jesli karma była sprawdzona (tzn. wcześniej ja jadł i mu nic nie było), to być może to nie wina karmy. Czy szczur się jekos dziwnie zachowywał przed tym jak zasłabł (miał drgawki, trzasło nim, itp)? Czy był osowiały już cały dzień? Czy leczyłes go czymś ostatnio, dostawał jakies antybiotyki, itp? Chrował ostatnio? Zauważyłeś np jakieś wycieki z oczu lub nosa?
Mamy Szatana w pokoju!
jackott
Posty: 14
Rejestracja: sob cze 11, 2005 9:13 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: jackott »

nie, raczej nie zauważyłem jakichkolwiek oznak dziwnego zachowania. nic mu nie wycieka z nosa ani z oczu, azni żadną inną drogą. natomiast szczur coraz bardziej słabnie
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Michał i Madzia »

jaki to jest szczur (husky, albinos, kapturek)? To bardzo istotne.
Mamy Szatana w pokoju!
jackott
Posty: 14
Rejestracja: sob cze 11, 2005 9:13 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: jackott »

to jest kapturek

[ Dodano: Nie 12 Cze, 2005 ]
zaczął wydawać dźwięki podczas oddychania, czy to może być zapalenie pluc? jak tak czy moge sobie jakoś dzisiaj z tym poradzic, bo sie boje, ze do rana biedactwo moze nie dotrwac
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”