[UKŁAD POKARMOWY] zatrucie

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Michał i Madzia »

Próbowałem się skontaktować z jednym forumowiczem, on jest chyba weterynarzem, ale go teraz na forum nie ma. Wygrzebałem podobną do twojej historię, dziewczynie też nagle zasłabł szczur i okazało się ze po pierwsze był już ponad 2 letni (a to nie mało jak na szczura), a poza tym okazało się że miał raka. To się niestety zdarza. Także wylew ma podobne objawy u szczurów, ale z wylewu zdaża się im wyjść. Niestety nie wiem jak ci pomóc. Tu potrzebny wet i zastrzyk na wzmocnienie, coś co by go szybko postawiło na nogi. W przypadku albinosow 2 lata to już wiek starczy. U kapturka nie wiem. Skąd jesteś? Nie ma u cibie żadnego weta który z którym byś mógł telefonicznie przynajmniej porozmawiać?
Mamy Szatana w pokoju!
Arbor Vitae
Posty: 321
Rejestracja: śr maja 25, 2005 9:03 am

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Arbor Vitae »

jzu pisze
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Michał i Madzia »

o właśnie - kolega jest bardziej kompetentny, generalnie na GG byłoby szybciej z komunikacją - taka sugestia
Mamy Szatana w pokoju!
Arbor Vitae
Posty: 321
Rejestracja: śr maja 25, 2005 9:03 am

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Arbor Vitae »

podaj lakcid, jak nie masz to jogurt (ale cieply) to powinno przynajmniej w malym stopniu przywrocic fizjologiczny stan flory bakteryjnej. Daj rumianek do picia albo ziolka odkazajace --> echinacea czy cos. Karme odstaw, moze to tylko biegunka, zatrucie i boli go brzuszek. Ty tez czasem stekasz jak cos Cie boli :)
Ale lec do weta jak tylko sie da. Na razie lakcid i rumianek. Piorunem!!
jackott
Posty: 14
Rejestracja: sob cze 11, 2005 9:13 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: jackott »

niestety mieszkam w malej miejscowosci. prubowalem dzwonic do mojego wetrynarza, ale telefon jest gluchy. bede prubowal jeszcze z samego rana. nie wiem co teraz robic. nie lubie miec zwiazanych rąk. moze samemu podac mu jakis antybiotyk doustnie?
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Michał i Madzia »

Przy zapaleniu płuc objawy bylyby dużo wczesniejsze. Przy zwykłym przeziębieniu także (własnie to przechodzimy z szatanem). tak więc może to rzeczywiście zatrucie tak jak sądzi Arbor? Acha co kolega na to zeby mu dac coś na biegunkę? jeśli to paskudstwo w nim siedzi, to chyba jedyne wyjęscie żeby to z siebie wyrzucił?

[ Dodano: Sob Cze 11, 2005 23:21 ]
a jaka miejscowosć jeśli można?
Mamy Szatana w pokoju!
jackott
Posty: 14
Rejestracja: sob cze 11, 2005 9:13 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: jackott »

jak mu to podac, pierwszy raz mam chorego szczura. próbowałem mu podać w formie plynnej do jamy ustnej za pomocą kroplomierza, ale wypluwa.
Ostatnio zmieniony sob cze 11, 2005 10:22 pm przez jackott, łącznie zmieniany 1 raz.
Arbor Vitae
Posty: 321
Rejestracja: śr maja 25, 2005 9:03 am

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Arbor Vitae »

wegiel - bomba, smecta - jeszcze lepiej. swietna sugestia, dziekuje w imieniu szczurka.
jackott
Posty: 14
Rejestracja: sob cze 11, 2005 9:13 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: jackott »

nie wiem! szczur praktycznie przestaje kontaktowac, jest coraz bardziej słaby. jak podac mu plyn jakikolwiek, skoro podany do jamy ustnej wypluwa
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Michał i Madzia »

słuchaj, spróbuj mu to podac z jakims samkołykiem - u nas skutkowało np. z Kubusiem, spijał jak marzenie

[ Dodano: Sob Cze 11, 2005 23:29 ]
wlej mu do pyszczka "na siłę", zamknij pysczek i pomasuj mu gardło, nawet jak się bedzie wyrwał to powinno poskutkować
Mamy Szatana w pokoju!
Arbor Vitae
Posty: 321
Rejestracja: śr maja 25, 2005 9:03 am

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Arbor Vitae »

podawaj tak: poloz szczura na grzbiecie (niech sie chwile powyrywa, zaraz sie uspokoi - Ty trzymaj mocno pod jedna pacha i za szyje palcem wskazujacym i kciukiem tak zeby palce utworzyly petelke). Kroplomierz jest ok - ale jesli szklany mozesz niechcacy skaleczyc szczura. Poszukaj strzykawki, jesli nie ma badz ostrozny z kroplomierzem. Plyn podawaj z boku szpary ust, za siekaczami. Po kilku probach sie uda. Jakby co pisz moze na gg.
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: morzeszek »

słuchaj napisz skad jesteś dokładnie
ja niestety niewiele pomoge ponieważ nie znam sie najlepiej na tym

obawiam sie że to może być rak watroby szczur mojego znajomego tak samo mniejwiecej sie zachowywał jaqk opisujesz

z tego co wiem to też popiskiwa przy dootknieciu brzucha

niestety szczur został uśpiony po 7 godzinach od pierwszych objawów gdy było wiadomo ze nie ma żadnych szans

tamten szczur miał zaledwie półtora roku
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Arbor Vitae
Posty: 321
Rejestracja: śr maja 25, 2005 9:03 am

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Arbor Vitae »

I jak tam, dzieje sie cos?
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Michał i Madzia »

Jak ze szczurem?
Mamy Szatana w pokoju!
Arbor Vitae
Posty: 321
Rejestracja: śr maja 25, 2005 9:03 am

[UKLAD POKARMOWY] zatrucie

Post autor: Arbor Vitae »

korzystajac z okazji dzieki Michale i Madziu za takie szczegolne wzgledy u was, zrobilo mi sie bardzo milo, niestety jestem jedynie skromnym studentem...., jednak ile moge tyle pomoge, jeszcze raz dziekuje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”