Opuchnięty brzuch.

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
a_gatka
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 25, 2005 5:39 pm

Opuchnięty brzuch.

Post autor: a_gatka »

Witam,
dziś rano zauważyłam, że moja Myszka ma bardzo opuchnięty i twardy brzuch. Ma problemy z chodzeniem oraz bardzo niską temperaturę ciała. W maju skończy 2 lata, we wrześniu ubiegłego roku usunięto jej tłuszczaka. Byłam dziś u weterynarza, niestety podejrzewają guz.
Czy szczur kogoś z Was miał może podobne objawy i jak się zakończyło leczenie.
Dziękuję i pozdrawiam.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: Opuchnięty brzuch.

Post autor: merch »

Opuchnięty brzuch może byc objawem wielu chorób : choroby nowotworowej , problemów z watrobą , sercem, w zalezności od przyczyny mozna zastosować leczeni erokowanie na pewno jest poważne. Guz w jamie brzusznej u szczurka mozna stosunkowo łatwo wyczuć. Nie wiem dzie mieszkasz , w większych miejscowościach mozna zrobiś rtg lub USG. Ważne jest co powiedział wet i jaki jest stan szczurki , jeśli widać ,że mała cierpi trzeba pomyśleć również o pomocy w odejściu.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
a_gatka
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 25, 2005 5:39 pm

RE: Opuchnięty brzuch.

Post autor: a_gatka »

Niestety, dziś rano odeszła :(
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: Opuchnięty brzuch.

Post autor: merch »

Biedne maleństwo . Współczuje :(
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”