[UKŁAD POKARMOWY] wzdęcie, twardy brzuch

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
carra
Posty: 59
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 11:09 pm

Odp: Nadęty brzuszek ;(

Post autor: carra »

dałam 'NO-SPA'  z 1\4 tabletki,

bo ktos na forum tak doradzał, a tylko to miałam.

na teraz nie mam espumisan, ale jutro kupie.
a jeśli szczurek jednak nie ma wzdęć to takie leki mogłby by zaszkodzić?


bo brzuszek niejest typowo 'nadmuchany'.
jak się ściska to jakby woda w nim pływała.
ogólnie guzków nie czuć, ;(


boje się.
jutro jak nie minie biegiem do wet.
;((((((
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Nadęty brzuszek ;(

Post autor: koopa »

nie zaszkodzi i kup w aptece herbatki koperkowe dla nimowlat i podaj mu tez to na wzdecia pomasuj brzuszek delikatnie
a z rana do apteki - trzymam kciuki
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Odp: Nadęty brzuszek ;(

Post autor: odmienna »

jak nie masz koperku- to troszkę kminku- np jedno rozgniecione ziarenko.
Obrazek
Awatar użytkownika
xyzzy
Posty: 129
Rejestracja: pt lut 12, 2010 6:16 pm

Potrzebna PILNA pomoc! Twardy brzuch!

Post autor: xyzzy »

Jakieś pół godziny temu chciałam wypuścić moje szczurki na wybieg, zauważyłam, że jeden z wziętych z zoologa, ten bardziej żywotny siedzi w kącie. Okazało się, że jest strasznie osowiały, ma oczy od pofiryny (czy jakkolwiek się to pisze). Kiedy wzięłam go na rękę odkryłam że ma cholernie twardy brzuch. To ten który zawsze ma obklejoną pupę odchodami. Nikogo nie ma w domu, z mojego %^#$^*^* telefonu nie można się dodzwonić po taxi, wybiegłam więc na postój i czekałam tam jakieś 20 minut i nic nie przyjechało, cofnęłam się do domu i teraz już nie mam szansy dotrzeć do weta, jest dość daleko a przyjmuje do 19. Szczurek wygląda bardzo źle, nie mam pojęcia co robić, jego brzuch jest wielki i twardy a szczurek bez życia :'( JAk mogę mu pomóc?! prosze, szybko odpowiedzcie
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Potrzebna PILNA pomoc!

Post autor: Paul_Julian »

Jak ma twardy brzuszek, to moze być wzdęcie. Tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t ... ie#p275294 dziewczyny polecają espumisan. Pomaga też ciepły okład i masaz brzuszka.

Poszukaj telefonu do weta w innym miescie i zadzwon i chociaż zapytaj co możesz podać. Nie ma jakiejś lecznicy całodobowej w okolicy?
Oby to nie był guz :/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
xyzzy
Posty: 129
Rejestracja: pt lut 12, 2010 6:16 pm

Re: Potrzebna PILNA pomoc! Twardy brzuch!

Post autor: xyzzy »

Mam wrażenie, że to wzdęcie, szczurek jest bardzo osowiały i bez życia :'( Podałam mu oliwę z oliwek (nie za wiele bo nie udało mi się w niego wmusić) i masowałam brzuszek. Tylko ten jedna pani wet ma jakieś pojęcie o szczurach, przyjmuje od 9.00 odrazu do niej polecę... Boję się że on nie przeżyje nocy :'( :'(
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Potrzebna PILNA pomoc! Twardy brzuch!

Post autor: Paul_Julian »

Wzdęcie u kazdego chyba moze wyglądać podobnie, więc myslę , że nawet nieszczurzy wet sobie poradzi :)
Spróbuj sobie też przypomniec co ostatnio jadł. Moze jakies fasolki, kukurydzę ?

Sprubuj w niego wcisnąć tę oliwę , nawet ze strzykawki albo pipetki. Nie będzie mieć ochoty, no ale trzeba. Poszukaj czy nie masz espumisanu albo zcegoś innego na wzdęcia , moze apteka jest otwarta , albo sasiadka da tabletkę ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
xyzzy
Posty: 129
Rejestracja: pt lut 12, 2010 6:16 pm

Re: Potrzebna PILNA pomoc! Twardy brzuch!

Post autor: xyzzy »

Czekam na kolegę i pójdziemy do apteki całodobowej po espumisan, może potrzeba kupić coś jeszcze? Do weta jutro na 9.00...
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Potrzebna PILNA pomoc! Twardy brzuch!

Post autor: Paul_Julian »

Z tego co czytam , espumisan powinien byc wystarczający. na innym forum pisze, żeby wycisnąć ten olejek z całej tabletki i podac szczurkowi. Jak sam nie zlize , to wtedy w strzykawkę i do pysia. Albo mozesz na palec , otworzyc pyszczek i przejechac palcem po języku.
Mam nadzieję , ze to przejdzie :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
xyzzy
Posty: 129
Rejestracja: pt lut 12, 2010 6:16 pm

Re: Potrzebna PILNA pomoc! Twardy brzuch!

Post autor: xyzzy »

Nie da rady mu podać tego espumisanu. Za małe do strzykawki, nie chce tego brać, nie chce jeść więc z jedzeniem też nie..
Obrazek
Awatar użytkownika
xyzzy
Posty: 129
Rejestracja: pt lut 12, 2010 6:16 pm

Re: Potrzebna PILNA pomoc! Twardy brzuch!

Post autor: xyzzy »

posmarowałam tym końcówkę strzykawki i wsunęłam mu do pyszczka, nie wiele się dostało... Szczur wygląda bardzo źle, w ogóle się nie rusza, a do tej pory nie mógł wysiedzieć w miejscu, nawet nie ucieka a wcześniej potrafił ugryźć do krwi... :'( dziwnie oddycha, jakby sapał przy tym i jest bdość chłodny :'(
Obrazek
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Potrzebna PILNA pomoc! Twardy brzuch!

Post autor: sr-ola »

Ale jak to za małe do strzykawki? Jeśli jest w formie płynnej?
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Potrzebna PILNA pomoc! Twardy brzuch!

Post autor: Paul_Julian »

Moze za mało tego płynu jest w kapsułce ? ??? Ciezko oddycha , bo mu pewnie dośc niewygodnie jak a spuchnięty brzuszek. Spróbuj mu podac z palca , dogrzewaj termoforkiem (woda z goraca woda ownieta szmatką + ciepły oklad na brzuszek i masowanie).
Najlepiej jednak by było jechac do jakiejs całodobowej kliniki, zawsze to lepsze niż brak weta :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
xyzzy
Posty: 129
Rejestracja: pt lut 12, 2010 6:16 pm

Re: Potrzebna PILNA pomoc! Twardy brzuch!

Post autor: xyzzy »

Szczurek odszedł.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Potrzebna PILNA pomoc! Twardy brzuch!

Post autor: Paul_Julian »

:/ Cos tak żle czułem... To musiało być coś innego, mógł być guz jakiś :(
Strasznie mi przykro :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”