[Nerki] Niewydolność nerek

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Whiskey i Cola
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 5:43 pm

Re: [Nerki] Niewydolność nerek

Post autor: Whiskey i Cola »

Satyna pisze:Mam szczurkę, u której ropień na nerce spowodował niedowład tylnych łapek (od strony chorej nerki nóżka jest jeszcze słabsza niż druga). Leczenie tego stanu zapalnego trwało dosyć długo, szczurka nie używała tylnych łapek i teraz ma niestety zanik mięśni.
Czy robiłaś szczurce badania krwi, usg, rentgen?

Dopiero teraz zobaczyłam że było pytanie odnośnie mojej Limonki.
Napiszę co i jak. Może się komuś przydać jeszcze.

Szczurce nie były robione badania krwi ani USG nie zdążyliśmy. Rentgen nie wchodził w grę bo nie chcieliśmy jej dodatkowo obciążać uspokajaczmi lub narkozą, a inaczej nie dało by rady.

Niestety podawane leki jak i nawadnianie nie pomogły jej.

Mała przestała całkiem jeść i pić. Nie siusiała ponad 48h. Pojawiła się porfiryna na oczkach. Na koniec doszły problemy z oddychaniem i widać było jak bardzo cierpiała. Zatrucie organizmu było już ogromne. Czuć było nieprzyjemną, acetonową woń z pyszczka.

Pod wieczór 03.09 została wspólnie z lekarzem podjęta decyzja o eutanazji. Straszna sprawa, nikomu nie życzę.

Po ponad miesiącu kiedy już na spokojnie o tym myślę sądzę, że faktycznie nerki mogły być chore wcześniej i sterydy oraz antybiotyk podawana na zapalenie ślinianki je dobiły ostatecznie. Z braku jakichkolwiek wcześniejszych objawów ze strony nerek nie dało się temu zapobiec.
z nami od 01.06. 2013 Rakija (12.04) oraz od 13.11.2013 Pestka (04.10):):)
po drugiej stronie tęczy Whiskey :(, Tequila :( (oby tam były bananki dla niej), Limonka:(, Cola :(
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [Nerki] Niewydolność nerek

Post autor: saszenka »

Odświeżam temat. Przedwczoraj, przy okazji wycinania paskudnego guza gruczołu mlekowego, została pobrana Gabie krew. Z morfologii wyszła anemia, z dalszych badań - niewydolność nerek (która najpewniej jest przyczyną anemii). W trakcie zabiegu został wykryty kolejny guz, w pachwinie, możliwe że tłuszczak (tym będziemy się zajmować, jak mała dojdzie do siebie po tym zabiegu).
Na anemię ma brać Hemofen. Na listwę Tamoxifen (o ile uda nam się zrobić sterylkę, bo jak nie to ponoć podawanie tego leku może zakończyć się ropomaciczem). Co zrobić z nerkami? :(
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”